anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem przedmiot jako firma drugiej firmie na FV i kupujący zgłosił zwrot z powodu nie pasuje mi

TOMKAR-NARZEDZIA
#7 Wielbiciel#

Witam

Co w takiej sytuacji? Mogę nie przyjąć zwrotu? Mam go przyjąć dla świętego spokoju, żeby nie dostać negatywa? Jak dostanę negatywa z takiego powodu, to allegro mi go usunie?

Na aukcji mam zaznaczone:

Nie przyjmuję zwrotów od firm (nie dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych w przypadku, o którym mowa w art. 7aa Ustawy o prawach konsumenta w zw. z art. 385(5) kodeksu cywilnego)

https://allegro.pl/oferta/akumulator-milwaukee-m18hb5-5-18-v-5-5-ah-12083586084

Kupujący zakupił jeszcze ładowarkę:

https://allegro.pl/oferta/szybka-ladowarka-milwaukee-m12-18fc-12083602402

Ale jej już nie zwraca.

Działalność kupującego to:

CEIDG - Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą

45.20.Z Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli
 
I w skrócie zakupił ładowarkę i akumulator do elektronarzędzi. Czy prowadząc taką działalność może zwrócić taki produkt?
 

 

 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

A kto rozstrzygnie że zakupił na działalność albo nie? Ty > sąd ! a negatywa nie usuną, zależy jak go opisze ale jak zaniży gwiazdki to z całą pewnością że usuną. Musisz sam wiedzieć co zrobić.🤔

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

LEW433 cenzura działa błyskawicznie / usunięto wpis dotyczący negatywów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

😡 a już myślałem że się obraziłaś!🤗

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

ja nigdy się nie obrażam / po jakiego? nawet nie wiem czy wolno się tu obrażać / może to nie jest poprawne politycznie?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Nie musisz przyjmować, jeśli uważasz, że zakup to narzędzia jego pracy. Jeśli on się z tym nie zgodzi to pozostaje mu chodzić swoich praw przed sądem.

Negatywa allegro nie usunie, bo ich zdaniem klient może Ci nawet *&&%$ na głowę byle by bez przekleństw.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak kupił to na FV na firmę, to prawo do zwrotu mu nie przysługuje (jest to jak najbardziej narzędzie jego pracy, a właściwe to części do narzędzi). Zwrot w przypadku zakupu na firmę przysługuje wtedy, kiedy zakupiony przedmiot nie jest ani towarem, którym  kupujący handluje, ani narzędziem jego codziennej pracy. Przykładowo jakby kupił, powiedzmy monitor do kompa, to miałby prawo do zwrotu (nie jest to przedmiot związany z tego działalnością, ani narzędzie jego pracy).

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TOMKAR-NARZEDZIA decyzja odnośnie do przyjęcia lub nie tego zwrotu należy do Ciebie. Tak jak wskazali inni. Masz prawo odmówić zwrotu w takiej sytuacji, jednak kupujący ma prawo do subiektywnej opinii. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TOMKAR-NARZEDZIA
#7 Wielbiciel#

Wobec tego pytam, czy usuniecie negatywny komentarz za coś takiego?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

zapomnij 😂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@TOMKAR-NARZEDZIA 

jak widzisz z wypowiedzi powyżej allegro twierdzi,

że Kupujący  łamiący warunki umowy ma prawo

do publicznej opinii krytykującej Sprzedawcę

za to, że przestrzega zawartej umowy

 dyrektywa omnibus. art 212 lub 216 k.k. się przecież nie liczy

 

oznacz moderatorów