anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż ewidencjonowana, czy mogę sprzedawać jako osoba prywatna, prowadząca działalność?

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

Jestem producentem jednego produktu i jednocześnie osoba fizyczna.   Czy moge ten produkt sprzedawać regularnie na jednej aukcji w ilościach do 30 sztuk miesięcznie (jako osoba prywatna, prowadząca działalność nierejestrowaną)?

Oczywiście progu połowy średniej krajowej bym pilnował, a podatek w rocznym zeznaniu odprowadził.

 

Jedynie czy warto się w to bawić i czy US nie narobi problemów?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Dlaczego urząd miał by robić problemy, jeśli prawo umożliwia działalność nierejestrowaną.

Konstytucja Biznesu, tj. pakiet ustaw, w tym ustawy Prawo przedsiębiorców, wprowadziła nowe możliwości – ułatwienia dla osób zajmujących się drobną działalnością zarobkową i stawiających pierwsze kroki w biznesie. Działalność nierejestrowana to jedna z nich – sprawdź kto może skorzystać z tej opcji.

Poczytaj tu: https://www.ifirma.pl/blog/kto-moze-skorzystac-z-dzialalnosci-nierejestrowanej.html

 

oznacz moderatorów

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

W takim razie czy jak osiągnę 5 pozytywnych opinii, to mam możliwość wlaczenia sprzedaży z etykieta smart?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:102085108 jak  spełnisz warunki smart sam wskoczy .

oznacz moderatorów

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

Czy lepiej jest sprzedawać na działaności nierejestrowanej z wariantem Nie wystawiam faktury? Czy wystawiam bez VAT? Klienci zwracają na to uwagę? Czy wpływa to na trafność oferty?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:102085108 możesz mieć problemy przy zakupach firmowych , zdarza się dość często ,że klient zleci fakturę pomimo tego ,że nie deklarujesz wystawienia . 

oznacz moderatorów

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

A czy przy zeznaniu rocznym z tytułu tej działaności w PIT do odliczenia od kwoty opodatkowanej kosztów  można  również dodać poniesione  prowizje allegro? 

Czy da się takie roczne zestawienie prowizji wygenerować dla świetego spokoju?

oznacz moderatorów