anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż prywatnych rzeczy przez konto firmowe

h_jac
#7 Wielbiciel#

Witam. Chciałbym sprzedać stare używane telefony które nie są mi potrzebne. Posiadam potwierdzenia zakupu które dowodzą że należą do mnie od dłuższego czasu. Czy mogę sprzedać telefon z firmowego konta poprzez licytacje i nie przyjmować zwrotu gdyby ewentualnie kupujący chciał go zwrócić?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

h_jac jeśli są to telefony , które masz na firmie to nie stoi nic na przeszkodzie . W przypadku sprzętów prywatnych zastanowiłbym się nad tym co wyniknie w przypadku kontroli US .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria @h_jac 

w ocenie us nawet sprzedaż prywatna z konta prywatnego może być uznana za sprzedaż jako firma jeżeli np: branża w jakiej działa przedsiębiorca jest podobna do tej ze sprzedaży prywatnej

----------------------------------------------------------------------------------------

szczególnie gdy sprzedawca nie będzie posiadał np: dowodów zakupu

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@h_jac Jako osoba prywatna i nie przyjmować zwrotów, nie możesz sprzedawać z konta firmowego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@h_jac Poniżej stanowisko Allegro w podobnej sprawie;

 pozwolę sobie napisać jak została rozwiązana ta sprawa, żeby rozwiać wątpliwości dyskutantów. Sprzedająca otrzymała od nas informację, że nie może prowadzić sprzedaży prywatnej będąc równocześnie przedsiębiorcą. Ze względu na informację zawartą w aukcji dot. odbioru osobistego w sklepie, jest zobowiązana do przyjęcia zwrotu przedmiotu. 
Cieszę się, że udało się dojść do porozumienia, mam nadzieję, że szybko otrzymasz zwrot, gdybyś napotkała problemy, napisz proszę tutaj ponownie. 

   Monika
   Moderator
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@h_jac w tej sytuacji załóż nowe konto - prywatne i sprzedaj telefony jako osoba prywatna. Ponieważ sprzedanie ich z konta firmowego może wprowadzić w błąd konsumentów co do charakteru umowy. Może też rodzić wątpliwości innego rodzaju (np. faktura z tytułu opłat Allegro będzie wystawiona na firmę itp.).
Sytuacja, do której odnosiła się cytowana przez @xyz96 moja wypowiedź była trochę inna, ponieważ tam sprzedająca nie miała konta firmowego na Allegro będąc przedsiębiorcą i prowadząc działalność z tym samym towarem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

To znaczy że mogę mieć 2 konta na allegro (firmowe i prywatne)? Myślałam, że można otworzyć tylko 1 konto

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@wiki0441 można mieć dowolną liczbę kont firmowych i prywatnych:)

oznacz moderatorów