anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Terminowe odpowiedzi - absurd

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

Nie odpisałem na jedną wiadomość:

-950 / 20

 

Nie będziemy polemizować o sensowności całego mechanizmu bo to nic nie da, a chodzi mi o wagi.

Minusowe punkty są większe niż suma wszystkich maksymalnych *istotnych* wskaźników typu wysyłka w terminie, odpowiedź w dyskuskjach itp.

Apeluję o rozum, ale on się dawno skończył u decydentów.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@Maciejmt znasz regulamin ? akceptujesz co logowanie ? 

Za każdą godzinę powyżej 24h stracisz 5 punktów.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

ja też nie odpowiadam na wiadomości typu proponują 20 zł, bądź czy pójdzie za 20 zł, czy dam 20 zł z wysyłką, jak przedmiot kosztuje 100 zł. Mnie zdecydowanie bardziej bulwersuje cwanactwo niektórych prymitywów wyłudzających przedmioty z uwagi na rzekome wady i upodlanie sprzedawców przez allegro. Ostatnio jednej postaci, która profilaktycznie z góry zablokowała mój numer nie podobał się zapach klawałka plastiku, co dyskwalifikowało przedmiot w postaci etui. Podobno śmierdziało to papierosami, co jest niemożliwe, gdyż brak nosób palących. Sprzedawca dostał negatywa, a cwaniak 50 monet. To są kpiny.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Papierosy przecież to najpiękniejszy zapach na świecie - czy informowałeś o tym klienta?

oznacz moderatorów

Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

Nazywanie tego klientem to nadużycie, klientem jestem ja, bo to ja płacę prowizję, a nie typ, który próbuje coś wyłudzić.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Ty najlepiej wiesz jak płacą podatki w toróniu.😇

oznacz moderatorów

Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

pewnie nie tylko w Toruniu, ale wszędzie tam gdzie zainstalowane są te pociotki z łapanki. Spokojnie też liczę, że się za nich wezmą, tylko skala zjawiska jest porażąjąca.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Pewne pytania są absurdalne ale brak odpowiedzi to także nie jest dobre, można pochylić się na reformą tego ale sprzedać i mieć w tyłku kupującego?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Większość pytań jakie zadają kupujący jest albo niezgodna z zasadami (o sprzedaż poza portalem ) albo bezsensownych typu "dziękuję za udaną transakcję" . Te pierwsze z automatu nie powinny dochodzić a te drugie nie powinny być brane pod uwagę do statystyk. Allegro woli chyba jednak tylko utrudniać życie i pracę sprzedawcą ,byle tylko zawsze klient był zadowolony i miał rację .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zawsze są boty które ci automatyczną wiadomość wyślą nawet jak taki cwaniak kropki ci prześle jest to liczone jako odpowiedź

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Maciejmt  napisał(a):

Nie odpisałem na jedną wiadomość:

-950 / 20

 

Nie będziemy polemizować o sensowności całego mechanizmu bo to nic nie da, a chodzi mi o wagi.

Minusowe punkty są większe niż suma wszystkich maksymalnych *istotnych* wskaźników typu wysyłka w terminie, odpowiedź w dyskuskjach itp.

Apeluję o rozum, ale on się dawno skończył u decydentów.


@Maciejmt 
właśnie o sensowności tego mechanizmu warto rozmawiać,

Moim zdaniem idea jest dobra ale zasady i wysokość kar nakładanych na sprzedawców absurdalna . Za nie udzielenie odp w 24h i odpowiedź po 24h można łącznie dostać i kilka tysięcy pkt karnych. Mam wrażenie że gdyby było to możliwe o allegro wprowadziłoby kamieniowanie.

Efekt jest taki że ci których stać wykupują autorespondery ( tu odpowiedzi są nie na temat ale załatwiają sprawę kar i sztucznie zawyżają średnie w panelu jakości ) inny często odpisują nie na temat lub wysyłają puste wiadomości by tylko zmieścić się w czasie a ci z kolei którym zdarzy się "przegapić" pytanie mają uzasadnione pretensje za nieadekwatność kar.
(kara masakruje konto na minimum 30 dnia i dodatkowo może doprowadzić do blokady konta ze względy na inne zapisy w regulaminie dotyczące spadku poziomu w panelu jakości) Przykładowo masz 700pkt na max 1000 możliwych, w panelu poziom super  ..i nie odpowiadasz na jedno pytanie. Wtedy dostajesz kilka tysięcy pkt karnych, bo nie było innych pytań w ciągu 30dni. Automatycznie spadasz na poziom nieakceptowalny w panelu jakości co możne doprowadzić do blokady konta)

Takie zasady i odrealnione kary doprowadzają do tego że spada jakość odpowiedzi, co pewnie budzi niezadowolenie kupujących a wśród sprzedawców poczucie niesprawiedliwszego traktowania.

Podobnie jest z zasadami i karami dotyczącymi dyskusji nierozwiązanych. Zrzut ekranu 2023-01-27 162300 20k karnych.png

Jedna dyskusja ocena subiektywna kupującego i automatycznie 20tysiecy pkt karnych!

Niestety takich absurdów w regulaminach allegro jest więcej  😞
Warto o nich rozmawiać i piętnować.

 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Dokładnie. Jeśli już się w ten sposób bawimy to autorespondery nie powinny się liczyć jako odpowiedź. Kolejną sprawą jest kwestia tego, że punktów ujemnych można dostać kilka (naście? set?) razy więcej niż punktów dodatnich za te same parametry.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów