anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Trudny kupujący.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Nicola_GD
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem w dwóch licytacjach na Allegro sporo swoich prywatnych rzeczy jednemu kupującemu. Wszystko było na zdjęciach z dopiskiem, że mogę dosłać więcej zdjęć lub wyjaśnić wszelkie wątpliwości co na bierząco robiłem. Po kilku dniach od zakończenia licytacji otrzymałem telefon od kupującego, że On doczytał że jestem osobą prywatną i nie przyjmuje zwrotów, że musi coś tam dokupić, żąda obniżenia ceny, na zdjęciach zauważył jakieś rysy itp. W nocy zapłacił za wylicytowane przedmioty. To się dobrze nie skończy, jak ja to wyślę to mam jak w banku straszenie negatywami, że coś było uszkodzone, czegoś nie było albo coś na podobę 😕 Czy istnieje jakiś sposób żeby zwrócić sprzedającemu całą kwotę ale uniemożliwić mu wystawienie negatywnych komentarzy ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mwmonety
#21 Demiurg#

Jak kupił i zapłacił to on jest właścicielem tych przedmiotów i on będzie oceniał je oraz całą transakcje. Jak się obawiasz negatywnej reakcji (subiektywna ocena ) to dołóż mu jakiś gratis ,w końcu kupił kilka przedmiotów .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Rozumiem że sprzedaż jest na zwykłym Allegro! Jak na AL to są różne przypadki i możesz zwrócić środki kupującemu ale musi Ci poda nr do przelewu.

oznacz moderatorów
Nicola_GD
#7 Wielbiciel#

Tak na zwykłym Allegro. Po prostu się boję, z aukcji sprzedającego wynika, że On to kupił do dalszej odsprzedaży. Jest zły, że nie zgodziłem się opuścić z wylicytowanej kwoty gdyż próbował to na mnie siłą wymusić. Sugerował że On to sobie dobrze obejrzy i teraz jak złośliwie stwierdzi, że coś nie działa albo w paczce czegoś brakowało to będę w nieciekawej sytuacji. Myślałem żeby nagrać filmik z pakowania ale zawsze można np. stwierdzić, że po nagraniu drugi raz spakowałem paczkę albo coś takiego 😕 Wolałbym się z tego wymiksować nawet kosztem utraconej prowizji ale negatywów.

oznacz moderatorów
pimbus
#7 Wielbiciel#

Napisz mu że jak chce może zwrócić przedmioty a Ty oddasz mu pieniądze. Uczciwe podejście zaproponuj. Jak zacznie dawać negatywy to masz zawsze podkładkę że dałeś możliwość zwrotu a on nie skorzystał tylko dał negatywa

oznacz moderatorów
Nicola_GD
#7 Wielbiciel#

Kupujący zarządał zwrotu wpłaty i zrezygnował z zakupu. Czy On może anulować aukcję ? Chodzi mi o podstawę do zwrotu prowizji.

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Musi dokonać zwrotu za pomocą Allegro albo po prostu zwróć mu wpłatę to dostaniesz automatyczny zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
g_rajnert
#12 Orędownik#

Sugeruję zrobienie zdjęć (jeszcze raz?) sprzedanych rzeczy - a może nawet filmik ? - gdyby coś się później ...

oznacz moderatorów