anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro polecam nie nalicza nagród.

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Witam, od miesiąca rozpocząłem pracę w programie Allegro Polecam.
Działam jako influencer, mam całkiem przyzwoite zasięgi. Wszystko powoli się rozkręcało i w poprzednim tygodniu udało się już osiągać po kilkaset złotych dziennie, aż nagle w tym tygodniu nagrody spadły praktycznie do zera mimo, że jest więcej interakcji i kliknięć w linki. Większość nagród jakie dostaję to tylko te za bezpośredni zakup. Czy coś się zmieniło?
Dla porównania skali - w poprzednim tygodniu kilkaset sprzedaży dziennie (rekord 700), w tym tygodniu nie ma nawet 100.

oznacz moderatorów
172 ODPOWIEDZI 172

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kedzik4 Poprosiłam o weryfikację Twojego konta, więc jeśli dostanę więcej szczegółów, wrócę do Ciebie z odpowiedzią w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, czekam na informację.

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_czy wiadomo coś nowego?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kedzik4 Tak, właśnie dostałam informację, że przyczyną Twojej sytuacji jest niezgodność pomiędzy kategorią polecanego przedmiotu, a kategorią zakupu. Tutaj znajdziesz dokładne wyjaśnienie, czym jest kategoria II stopnia i jak ją rozliczamy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ 
Nie do końca rozumiem, czyli moje poprzednie "nagrody", były naliczane błędnie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kedzik4 Nie, rozliczamy je poprawie i nie mieliśmy żadnych problemów w tej kwestii w ostatnim czasie, ale skoro odnotowałeś spadek, to znaczy, że zakupy z Twoich poleceń nie spełniają tego wymogu. Poza tym pamiętaj proszę, że nagrody przyznawane są po 45 dniach, kiedy mamy pewność, że kupujący z Twojego linku nie zwrócił produktu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_próbuję zrozumieć jak to wszystko działa i naprawdę ciężko się połapać, jest bardzo mało narzędzi do jakiejkolwiek kontroli tego co się dzieje.
Nie rozumiem też dlaczego z niektórych linków dostaję nagrody za zakupy z innych kategorii.
Screenshot_12.png

oznacz moderatorów

luckyey
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Potwierdzam że są jakieś problemy z naliczaniem nagród. Mam to samo co @kedzik4 , (od 25.11) praktycznie nic mi nie nalicza....

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@luckyeynapisałem do kilku osób co działają w programie, okazało się, że nagrody od pewnego czasu zostały okrojone i zmienił się sposób ich naliczania. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji w regulaminie. W obecnej formie naliczania nagród ten program przestał być opłacalny

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
Witam, założyłem nowy temat, bo poprzedni umarł mimo, oznaczenia moderatorów.
Sprawa wygląda następująco.
Do tej pory otrzymywałem prowizje za zakupy z mojego linku niezależnie od działu, od ponad tygodnia "nagrody" spadły praktycznie do zera, jak się okazało Allegro przyznaję teraz tylko prowizję za zakup konkretnego produktu z linku lub tej samej kategorii.
Czy to ma faktycznie teraz tak wyglądać? Jeśli tak, to moim zdaniem ten program nie ma w ogóle sensu i szkoda zachodu żeby wysyłać linki komukolwiek żeby dostać 2 zł w porywach 10 zł.
Chciałbym też uzyskać informację dlaczego wcześniej naliczało prowizję od całości zakupów z moich linków a teraz takie zmiany, bez żadnej informacji.
Załączam screen, jak wyglądała wcześniej tabelka dla udostępnionego przeze mnie linku do zakupu płynu do czyszczenia fug.
Poprzednio bym otrzymał prowizję w wysokości około 36 zł, zgodnie z nowym system naliczania tylko 1,44 zł.Screenshot_12.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kedzik4 Twoje zgłoszenie było już weryfikowane i otrzymałeś w tym wątku odpowiedzi od Oli. Żadne błędy w naliczaniu nie zostały potwierdzone.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@nat_not proszę przeczytać raz jeszcze ten temat i poprzedni ze zrozumieniem. Zadałem tam pytanie na które nie otrzymałem odpowiedzi. Jeśli coś jest niezrozumiałe to mogę doprecyzować.

oznacz moderatorów

catherine187
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Proszę o konkretne wyjaśnienie sprawy, gdyż jestem w takiej sytuacji jak autor wątku. Dlaczego został zmieniony system naliczania nagród mimo braku zmiany w regulaminie allegro polecam? 

Był Black week, jest okres przedświąteczny, gdzie jest duży ruch i posiadam duży zasięg, a prowizja z polecanych zakupów spadła praktycznie do zera. 

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Również działam na podobnej zasadzie jak autor postu, w moim przypadku prowizja za zakupy również spadła (w tym samym okresie czasu) do zera mimo braku zmian w regulaminie a takiej samej częstotliwości zakupów innych ludzi. Jeżeli podobny stan utrzyma się przez dalszy okres czasu Allegro polecam przestanie być całkowicie opłacalne. Dla zwykłego użytkowania lepiej będzie robić zakupy przez goodie lub inny cashback niż przez takie polecenia. Moderatorzy czy macie informacje czy Allegro w tej kwestii się naprawi czy to już koniec tego w programu w oryginalnej/pierwotnej wersji?

oznacz moderatorów

AgusiaRychlik
#9 Pomysłodawca#

Witam, 

Moje zarobki również drastycznie spadły. Z średniej 100-200 zł dziennie spadło na 10-20 zł dziennie. A w okresie np. Blackweek miałam zwykle zarobki na poziomie 500 wzwyż a obecnie było to max 50 zł... bardzo proszę o weryfikację gdyż jest to wręcz absurdalne. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem, Allegro miało najlepszy tego typu program na rynku i prawdopodobnie dzięki poleceniom zarabiało się tak prawie najwiecej w tym obszarze. W momencie (cichej zmiany) polecanie przestało być praktycznie całkowicie opłacalne dlatego ludzie będą szukali lepszej alternatywy do zarobku, ale tez inne portale momentalnie wychwycą ta „dziurę” i będą ja chcieli dla własnej korzyści szybciutko załatać. Allegro powinno dwa razy dobrze przemyśleć tą kwestie. 

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Witam, pytanie do osób które są w programie Allegro polecam. Czy u was również w ostatnich tygodniach ilość naliczanej prowizji znacznie spadła? 
Czy u was również prowizja nie jest naliczana jak ktoś kupi coś innego niż to co poleciałam w linku? 
Reklamowałam już 2 transakcje gdzie po 3/4 dniach prowizja nie była naliczona a miałam pewność ze osoba, której coś polecilam to kupiła. 
Na black week prowizja była zwiekszona z 20 do 40% a finalnie dostawało się mniej nagrody niż normalnie.
Czy w grupie na Facebooku w której aktywnie uczestniczę polecę coś innemu użytkownikowi i on kupi dokładnie tą rzecz albo coś innego Allegro polecam przestaje najliczac taką nagrodę? 
 Może ktoś wie czy to jest okres przejściowy czy tak już zostanie. Jeżeli zostanie to ten program już przestaje być całkowicie opłacalny i można pomyśleć o innej stronie 🙂

oznacz moderatorów

catherine187
#9 Pomysłodawca#

Witam, ja również mam ten sam problem, prowizja z zakupów spadła praktycznie do zera mimo takiego samego ruchu jak wcześniej.

 

Czy moderatorzy mogliby wyjaśnić czemu zmienił się system naliczania, a użytkownicy nie są poinformowani? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Założyłem podobny wątek jakiś czas temu, od moderatorów nie uzyskałem odpowiedzi.
Jedynie, że wszystko jest OK i zgodnie z regulaminem.
Na początku myślałem, że to błąd. Teraz zaczynam łączyć kropeczki i wygląda mi to tak.
Przyzwyczaili nas do przyzwoitych nagród i nagle ucięli prowizje praktycznie do zera (dziwnym trafem akurat w największym okresie zakupowym), wszystko zrobione po cichu, bo jakby ludzie się skapnęli to przestaliby udostępniać linki, a tak to jest darmowa reklama w mediach społecznościowych. Taka zagrywka. - pewnie będą się tłumaczyć regulaminem, że wszystko jest ok. 

oznacz moderatorów