anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Upomnienie za zdjęcie opakowania

warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Dostaliście może upomnienie odnośnie zdjęcia produktu? Trochę mnie to przeraża, bo nagle przychodzi komunikat, groźba blokady konta, a wszystko z powodu umieszczenia niewłaściwego zdjęcia w ofercie - z tekstem. Tymczasem to załączona fotografia opakowania zaciągana automatycznie z pozostałymi zdjęciami ze strony sklepu. Nie wiem czy mam przeglądać kilkaset ofert, by wyłuskiwać wszelkie dodane pudełka? Czy zostawić te, gdzie widać też tło, a tekst jest słabo czytelny? Ale jakie są kryteria tej "czytelności"? Wyrzucacie ze swoich ofert zdjęcia w opakowaniach? Przecież to też jest istotne dla klienta jak np. karta pamięci wygląda i jak jest zapakowana...

Gdy poprosiłem o wyjaśnienia tłumacząc, że oferty w innych sklepach są takie same jak u mnie - przeczytałem w odpowiedzi, że powinienem podać w których, to i je zablokują:)

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@warsztatmedialny  Czy chodzi o zdjęcia kart zapakowanych w blistry?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

W tym przypadku chodziło o dysk zewnętrzny SSD. Ale obawiam się czy właśnie karty w blistrach też mogą komuś zacząć przeszkadzać

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@warsztatmedialny  tak, ja dostałem. Przyczepiono się do tego, że na zdjęciu mam np. wiaderko (oraz pokarm, z którego jest sypany). Pokarmy są wyraźnie w kategorii uzupełnienia, w opisie jak byk było napisane, że pokarmy są sypane w woreczki strunowe i w takiej formie sprzedawane. 9 lat był spokój, teraz nagle ktoś stwierdził, że miniaturka wprowadza w błąd 😄 Jaja jak berety. Tym bardziej, że ja na miniaturce pokazuję oryginalne wiadro, z którego pokarm jest sypany żeby nikt nie zarzucił mi, że to coś innego. Do tego we wszystkich aukcjach odsypywanego pokarmu mam jego zbliżenie, na tle wiaderka, aby każdy widział jak on wygląda. Obecnie w opisach dodałem na wszelki wypadek napis, że miniaturka przedstawia pokarm wraz z wiaderkiem, z którego jest sypany do woreczka. Jak Allegro zacznie być bardziej upierdliwe to przeniosę całą sprzedaż na sklep internetowy i mam ich w 4 literach. Mam takie grono stałych klientów, że robiąc zakupy na sklepie zapewnią mi spokojny obrót.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte W życiu nie kupię niektórych towarów, jeśli nie będę widzieć opakowania. Buty mogę bez fotki pudełka. Telefon, kartę pamięci, drobne i duże AGD absolutnie nie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1 ja właśnie m.in. dlatego daję fotki opakowań. Już miałem takie sytuacje, że zostałem wręcz zwyzywany przez klientów (przeklinali do mnie, "rzucali ku...mi itp.). Chodziło np. o to, że zarzucali mi oszustwo. A dlaczego? Ano żeby było śmieszniej, dlatego, że twierdzili, iż ten pokarm kupowali wcześniej u innego sprzedawcy i on wyglądał inaczej niż ten ode mnie, albo ich zdaniem 1l to nie 1l. Kierowałem więc do zdjęć na aukcji, a następnie robiłem foty wiader jakie są na półce. Wraz z zawartością i np. etykietą gdzie było napisane, że np. wiadro ma 10l i tym samym 3kg pokarmu. Okazywało się, że np. wcześniejszy sprzedawca był nieuczciwy bo sprzedawał inny pokarm pod przykrywką droższego.

Dlatego moim zdaniem fota opakowania a wraz z nią produkt, który podlega sprzedaży, nie jest niczym złym. Tym bardziej tak jak u mnie, gdy pokarm jest w kategorii uzupełnienia. Trzeba być więc albo idiotą, albo ignorantem czy po prostu "ludzką gnidą" aby w takiej sytuacji oczekiwać produktu w fabrycznym, zaplombowanym opakowaniu. No i oczywiście kwestia opisu. Wiem, że niektórzy dają jakieś zapiski małymi literkami, gdzieś w niewidocznym miejscu. U mnie informacja, że to jest sypane w woreczki jest zaraz na początku opisu, obok zdjęcia, w dodatku DRUKOWANYMI literami.

Jednak tak jak pisałem. 9 lat odkąd mam firmę na Allegro był spokój i nie usuwano aukcji z powodu takich miniaturek. Ostatnio zrobiła się jakaś nagonka. Też ciekawe na ile to samo Allegro robi a na ile "życzliwa" konkurencja czy klienci, którym się nudzi.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte No, dokładnie. Kupując od Ciebie kilo paszy, chciałabym widzieć oryginalne opakowanie tejże.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@warsztatmedialny 

Tak to sobie wymyślili w allegro że musi być na miniaturce sam przedmiot bez napisów oraz białe tło. Z paroma wyjątkami.

Jeśli koniecznie chcesz pokazać opakowanie to pokaż je na drugim zdjęciu i nie przyczepią się. Jako pierwsze zdjęcie daj bez pudełka tzw. miniaturkę wielkości a jakże: miniaturowej-wielkości przysłowiowego znaczka pocztowego. Tym sposobem zmusisz kupującego aby kliknął w drugie zdjęcie, bądż go od razu zniechęcisz.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Niekoniecznie. Wszystko zależy od wysokości płaconej dla Allegro prowizji.

Spróbuj sobie zgłosić aukcje sprzedawcy, który wystawia np. 300 tys. aukcji.

Ja zgłaszałem. Jedna tylko aukcja i sporo naruszeń:

- manipulacja słowami kluczowymi w tytule i opisie aukcji,

- na aukcji kilka zdjęć różnych przedmiotów - nie wiadomo, który jest przedmiotem aukcji

- w opisie aukcji zdjęcia innych przedmiotów oferowanych przez sprzedawcę

I co - i po prostu nic... A mniejszym sprzedawcom usuwają kilkadziesiąt aukcji na podstawie tylko jednego zgłoszenia.

Zawsze tak było, że duży może więcej, musisz się do tego przyzwyczaić, to rzeczywistość Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 Usuwanie ofert i blokowanie kont jest ostatecznością.

To, że nie byłeś informowany o szczegółach podjętych działań lub nie widziałeś ich z poziomu swojego konta, nie znaczy, że snakcje nie spotkały sprzedającego, o którym piszesz. Każde zgłoszenie jest przez nas analizowane.

Jeśli potwierdzimy naruszenie zasad, działamy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Ja to chciałbym w końcu zobaczyć jakieś zdecydowane działanie w tej kwestii https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/powielane-oferty-jednego-produktu-w-tej-sa...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Nie zgadzam się z tą odpowiedzią. Ta wypowiedź to standardowa formułka (gotowiec), którą widziałem już niejednokrotnie od wielu lat - swoją drogą, można ją zmienić czasem. 20 lat na Allegro trochę mnie nauczyło (najwięcej trzymania języka na wodzy - gdyż za to są największe kary), więc nie będę przedstawiał konkretnych przykładów.

 

 

oznacz moderatorów

warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Ale i mnie opakowanie było na czwartym  miejscu;)

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Ja też nie kupię nic bez widocznego pudełka, dla mnie to gwarancja pochodzenia i legalności, np. telefony, tablety, laptopy. Często bywa też i tak że ci którzy umieją przechować pudełko kilka lat, to ludzie szanujący inaczej, od takich tylko kupuję sprzęt używany. 

Ps. Ja nawet nie kupię nic tam, gdzie nie ma oryginalnych fotek produktu, przedmiotu aktualnie sprzedawanego. Omijam szerokim łukiem oferty, w których ktoś namazał np. fotki poglądowe, losowe. Mam w 4 literach leni i ich handelek gdy leń ma problem ze zrobieniem 100 fotek do 50 oferowanych laptopów. Druga sprawa to taka, że widok oryginalnego opakowania laptopa i naklejek zdradza często jego pochodzenie, date zakupu, trochę specyfikacji itp. bo inaczej reagujemy na sprzęt widząc na pudełku Windows10 Home UK a w opisie aukcji Windows 10 Pro Polski 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@piimaa po numerze jakim zrobiło allegro sprzedawcom, nikt już nie robi zdjęć typu real foto

zmiana warunków wstawiania zdjęc do serwisu, jakieś białe tła, bez napisów i itp - wyeliminowały z serwisu zdjęcia robione własnoręcznie przez sprzedawców - nikomu się nie chce robić profesjonalnej sesji zdjęciowej do produktu za 5zł

i zamiast pisać leń, napisz - ja chętnie zapłacę więcej gdy sprzedawca postara się o porządny opis ofery bo wystawiasz sobie nędzne świadectwo

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

No i jak kupić proszek do prania przywieziony zza granicy czy kawę oem nie widząc oryginalnego opakowania? Oem to hurt dla restauracji, kafeterii itp. Jedno wielkie opakowanie 25kg a w środku 50 paczek kawy pakowanej już tylko w srebrne zgrzewki, reklama kawy jest tylko na dużym kartonie, rozumiem że nie wolno takiego foto zamieścić?

Trawa w Poznaniu przeterminowana???? ☺

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pimaa - proste na białym tle, w bezcieniowym studiu robisz zdjęcie kupki proszku bez opakowania

o wadze np: 1kg i to pod każdym kątem i wystawiasz na środku chorągiewkę z nazwą proszku

tu masz przykład oferty na 100 kluczy zgodnej z wymogami allegro

https://allegro.pl/oferta/klucze-100-szt-do-lob-system-jednego-klucza-a-9498464487

a kiedyś by dał zdjęcie klucza i napisał obok 100szt

oznacz moderatorów