anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop na Allegro, prośba o zrozumiałą instrukcję

eveeanime
#12 Orędownik#

Urlop! prosze o sensowną łopatologiczna instrukcje bez opcji zmykania ofet! zrozumiałą dla dzieci
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie ma takiej, jak chcesz nie tracić to musisz odpowiadać klientom, o zamykaniu nie chcesz słyszeć więc przeczytaj sobie jak ustawić. Sprzedawca ma urlop ale jego sklep już nie.😁

oznacz moderatorów

eveeanime
#12 Orędownik#

 @milka1234567890  odpowiadać mogę na @...   ale to   "więc przeczytaj sobie jak ustawić"    nie interesuje mnie taka odpowiedź  !płacę za  sprzedaż na tej platformie i oczekuję  rzetelnej i jednoznacznej odpowiedzi od moderatora który podpisze się  pod   wypowiedzią .Doprecyzuję..krok po kroku instrukcja  dla dzieci @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Allegro to nie zabawa dla dzieci

Jak poinformować klientów, że jestem na urlopie 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@eveeanime - Powiem Ci z własnego doświadczenia.

Wbrew informacjom Allegro o możliwym urlopie - jest to po prostu czysta fikcja. Włącz sobie urlop na 10 dni - po tym czasie możesz mieć zablokowane konto, statystyki mocno "zjechane" w dół, pada trafność i sprzedaż - po prostu "leżysz i kwiczysz".

Idąc na urlop musisz:

- wziąć najlepiej laptopa i ze 2 razy na dobę odpowiadać na e-maile i dyskusje

- załatwić sobie z kurierami odbiór ewentualnych zwrotów i reklamacji na alternatywny adres

Nieco drożej:

- wykupić "automatycznego odpowiadacza w dyskusjach"

- włączyć autorespondera w skrzynce pocztowej

Swoją drogą - również chciałbym zobaczyć odpowiedź moderatorów w tej kwestii (chociaż z góry wiem jaka będzie).

Ta sytuacja jest po prostu chora. Moim zdaniem to powinno wyglądać w następujący sposób:

- sprzedawca włącza urlop - na każdej aukcji jest widoczny komunikat o urlopie sprzedającego - to akurat jest

- automatycznie czas wysyłki zakupionego towaru wydłuża się o czas urlopu - to jest chyba logiczne i możliwe do zrealizowania

- kupujący po zakupie otrzymuje automatyczny komunikat od Allegro o terminie wysyłki (z uwzględnieniem urlopu sprzedającego ) - to jest chyba logiczne i możliwe do zrealizowania

- odpowiedzi w dyskusjach: odpowiadający automat Allegro udziela natychmiastowej odpowiedzi, że w tej chwili sprzedawca przebywa na urlopie i odpowie w dyskusji po jego zakończeniu - taka informacja z automatu Allegro jest liczona do statystyk sprzedającego jako odpowiedź "natychmiastowa" - to jest chyba logiczne i możliwe do zrealizowania

- odpowiedzi na e-mail - wszystkie przechodzą przez serwery Allegro i są monitorowane (sprawdzane, inwiligowane itp.) - odpowiadający automat Allegro udziela natychmiastowej odpowiedzi, że w tej chwili sprzedawca przebywa na urlopie i odpowie w dyskusji po jego zakończeniu - taka informacja z automatu Allegro jest liczona do statystyk sprzedającego jako odpowiedź "natychmiastowa" - to jest chyba logiczne i możliwe do zrealizowania

- Niestety, odbiór ewentualnych zwrotów i reklamacji sprzedawca musi załatwić w swoim zakresie. Chociaż - kupujący dokonując zwrotu przez formularz Allegro, też powinien otrzymać od Allegro informację, że sprzedawca może nie odebrać zwrotu, gdyż przebywa na urlopie i kupujący będzie obciążony kosztami zwrotu nieodebranej przez sprzedawcę przesyłki.

Więc również z niecierpliwością czekam na stanowisko Allegro w tej kwestii. Moim zdaniem jest to bardziej pilna sprawa niż np.:

- produktyzacja - pomysł chory, niemożliwy do zrealizowania, całość problemu przerzucona na sprzedających, to nigdy nie będzie działać poprawnie

- rozbudowywanie kategorii, podkategorii - nikomu to nie służy. Sprzedającym są odłączane oferty od produktów, są zmieniane kategorie, rozwala się wielowariantowość. Dużo kupuję i praktycznie nigdy nie korzystam z wyszukiwań po tych pseudo-kategoriach. Nigdy też nie wyszukuję po "trafności" - to normalne, gdyż jest to główne narzędzie Allegro do manipulacji wynikami wyszukiwań.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@maxr01 prawidłowe propozycje ale to nie jest portal dla sprzedających - utrudnienia, nowomowa i niejasności mają odstraszać małych sprzedawców

z pkt widzenia prawa urlop sprzedawcy też nie jest jednoznaczny - może trwać tyle ile jest czasu na odbiór awizo narodowego przewoźnika - 14 dni

w ustawie konsumenckiej urlop nie jest wspomniany - więc każdy konsument może podejmować działania powołując się na terminy w niej wymienione

np: zwrot towaru czy też uznanie reklamacji i itp

oznacz moderatorów

eveeanime
#12 Orędownik#

@Client:44052296  moimi klientami często są dzieci  które mało czytają 😁

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

żaden z moderatorów nic tu nie doprecyzuje.. urlop nie oznacza braku wysyłek. Jedynie informacja "że może być opóźnienie w związku z urlopem" to kolejny wątek o niczym 😄

Były przerabiane warianty:

1. Zamknięcie sprzedaży

2. Ustawienie zastępstwa na czas urlopu który będzie realizował sprzedaż

3. Wydłużenie czasów wysyłki

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eveeanime wiemy, że temat urlopu wzbudza kontrowersje, wszystkie wasze sugestie i uwagi zgłaszamy do odpowiedniego zespołu i na pewno będą brane pod uwagę przy wprowadzaniu zmian (dziękuję  @maxr01 za Twoje w tym wątku, przekazałam je dalej).

Obecnie możesz ustawić urlop z 7dniowym wyprzedzeniem, wówczas kupujący widzą komunikat o zbliżającym się urlopie sprzedającego oraz informację, że z tego powodu wysyłka może się opóźnić. Instrukcję jak taki urlop ustawić zamieściliśmy tutaj. W mojej ocenie jest napisana w zrozumiały sposób, ale oczywiście gdybyś miał pytania to chętnie pomogę. Aby ustawić urlop należy wejść w zakładkę Urlop, następnie wybrać lub wpisać ręcznie datę rozpoczęcia i zakończenia swojego urlopu i potwierdzić przez kliknięcie [Dodaj]. 

Alternatywnym rozwiązaniem jest grupowe zakończenie ofert i wznowienie ich po urlopie lub wydłużenie czasu wysyłki.Rozwiązania te mają swoje plusy i minusy. 

Plusami zakończenia i wznowienia ofert (tutaj instrukcja i opis tej funkcji) jest to, że nie będzie zakupów w ofertach, nie musisz niczego ustawiać z wyprzedzeniem (co sprawdza się w przypadku spontanicznych wyjazdów), a system nie weryfikuje terminowości nadań przesyłek.
Minusy to: oferty nie są widoczne dla potencjalnych kupujących, pogorszenie się popularności (nie naliczają się wyświetlenia, dodania do obserwowanych), oferty nie będą widoczne dla potencjalnych kupujących i w czasie urlopu nie mogą dokonać zakupów w Twoich ofertach. 

Jeżeli chodzi o wydłużenie czasu wysyłki to plusem takiego rozwiązania jest to, że oferty są widoczne w wynikach wyszukiwania, popularność jest podtrzymywana, a kupujący mogą dokonywać zakupów.
Jest jednak minus, ponieważ należy dzień po dniu sukcesywnie zmniejszać czas wysyłki (przykład: ulrop trwa 7 dni, 1 dnia ustawiasz czas wysyłki 7 dni, kolejnego dnia 6 dni etc.). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika 

z całym szacunkiem

ale ta wypowiedź kompromituje serwis

ponad 20 lat na rynku a tu sugeruje się masz urlop usuń oferty

oznacz moderatorów

eveeanime
#12 Orędownik#

@la_nika  czy mogę edytować oferty i w każdej napisać  dużymi literami o planowanym urlopie? często kupują dzieci które nie zaglądają do zakładek

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eveeanime jeżeli chcesz żeby w Twoich ofertach była czytelna informacja, że przebywasz na urlopie to najlepiej będzie włączyć urlop, zrobisz to w tej zakładce. Wtedy w każdej Twojej ofercie będzie widoczna odpowiednia informacja. Kupujący nie muszą wchodzić w żadną zakładkę, żeby ją zobaczyć 🙂 

la_nika_0-1628253736678.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eveeanime
#12 Orędownik#

@la_nika o tym wiem..pytanie brzmiało czy mogę w każdej ofercie sam to napisać w opisie oferty

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@eveeanime każdy sposób jest dobry, ale zawsze znajdzie się odsetek osób, które nawet jakbyś w tytule napisała o urlopie i tak kupią, a potem będą pretensje o niewysłaniu paczki w terminie.

Ja swojego czasu robiłem tak, że po każdym zakupie dokonanym podczas urlopu pisałem do klienta taką formułkę, że dziękuję za zakup i przypominam o tym, że mam urlop, więc wysyłka się opóźni. Jeśli ktoś nie doczytał info o wolnym mógl się w tej sytuacji wycofać z transakcji. Sytuacja była bardziej klarowna.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

eveeanime
#12 Orędownik#

@mikeza   fajnie że to napisałeś...to jest sposób   jednak przykre jest że nadal nie mam odpowiedzi od @la_nika  na zadane pytanie...czy mogę to wpisać wołami przy każdej aukcji ifo o urlopie.Czekam cierpliwe  bo nie chcę mieć blokowanego konta

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eveeanime przepraszam, że czekałeś na moją odpowiedź, ale wolałam dla 100% pewności skonsultować ją z odpowiednim działem. Podejrzewałam, że nie będzie to dozwolone, ponieważ do przekazywania takich informacji służy zakładka Urlop. Po konsultacji otrzymałam potwierdzenie - taki zapis nie będzie odpowiedni, ponieważ nie ma związku z towarem jaki oferujesz (a do tego służy tytuł i opis oferty) tylko z Twoją działalnością na Allegro. Gdybyś umieścił takie zapisy w ofertach mielibyśmy podstawy, aby je zakończyć. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MagicFashions
#8 Zapaleniec#

Rozumiem że jak włączę urlop, to po zalogowaniu się na konto w trakcie trwania urlopu i edycji aukcji nie wyłączy się on?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wyłączy się, możesz nawet pewne rzeczy zmienić w czasie urlopu: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/jak-poinformowac-klien...

oznacz moderatorów

MagicFashions
#8 Zapaleniec#

Akurat czytałam to i nic to mi nie wytłumaczyło tam tylko napisane jest ze możesz edytować czas urlopu.

Ważne jest to czy mogę wejść na aukcję i zmienić czas dostawy w tym czasie dokładniej zmniejszać go z dnia na dzień.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
Co się stanie, gdy włączę urlop

Gdy włączysz urlop, nie zmienimy automatycznie żadnych ustawień w Twoich ofertach. Będzie to jedynie informacja uwzględniana przy obliczaniu czasu dostawy, który wyświetlamy w ofertach.

Kiedy masz urlop, to na przykład rzeczywiste czasy wysyłki przedmiotów mogą się znacznie różnić od tych, które deklarujesz. Dlatego, aby urlop nie wpłynął negatywnie na poziom jakości Twojej sprzedaży – zmień samodzielnie ustawienia w ofertach.

oznacz moderatorów