anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Nowa próba oszustwa, spreparowany komunikat od InPost.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ipsx
#8 Zapaleniec#

Wczoraj miałem korespondencje na allegro lokalnie z chętnym na moją ofertę. Ale po wstawieniu zdjęcia przez niego (przerobione, bo takiej opcji w inPoście nie ma) wiedziałem ze mam do czynienia z oszustem i uciąłem temat Informując że nie interesuj mnie inne metody sprzedaży. 

allegro inpost.png

Ze względu na brak możliwości powiększenia zdjęcia które wkleił oszust do rozmowy zacytuje poniżej aby wiedzieć na czym ten przekręt miał polegać:

Jak działa InPost dostawę?

Kupujący na stronie InPost płaci za towar + przesyłkę i uzupełnia dane do odbioru online

Po dokonaniu płatności InPost generuje unikalny link do odbioru środków, które kupujący przekazuje sprzedającemu

Po otrzymaniu pieniędzy kurier skontaktuję się ze sprzedawcą i w ciągu trzech dni kurier odbierze towar

Sprytnie to sobie wymyślili ale nie trafili na nerda.

Ta metoda chyba jest obecnie najnowsza i chyba warto to też zgłosić inpostowi, że wykorzystują jego wizerunek. A jeśli będzie taka potrzeba to bez problemu mogę zeznawać jako świadek o ile przekażecie to odpowiednim służbom.

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80
kostas11
#21 Demiurg#

@InPost 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@ipsx No szkoda, że nie widać zdjęcia, jakiś moderator musi je upublicznić @mr_oma ? Możesz? 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Mielczarek01
#1 Nowicjusz#

Screenshot_20210409_064618_com.whatsapp.jpg

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@ipsx 

przedstawiona wiadomość jest definitywnie próbą oszustwa. Jest to nowa kampania przestępców podszywająca się m.in. pod firmę InPost. Cyberprzestępcy wyszukują ogłoszenia na portalach sprzedażowych a następnie „kupują” wystawiony produkt. Jako potwierdzenie wysyłają link do specjalnie spreparowanej płatności, a sprzedający proszony jest o podanie danych z karty do przelewu środków. Link w tej wiadomości jest fałszywy. Prosimy nie klikać w ten link. Ewentualnie prosimy zgłosić jeszcze tą sytuację na portalu, na którym wystawiono ogłoszenie.

Z naszej strony serdecznie dziękujemy za tą informację oraz screeny wiadomości. Każda taka sytuacja jest przez nas analizowana. Współpracujemy pod tym kątem również z CERT Polska oraz NASK.
Więcej informacji na temat można znaleźć np. pod tym linkiem: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/jak-sprzedajac-na-olx-mozna-latwo-stracic-srodki-ze-swojej-kart...

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@InPost Jeśli wiecie o takich sprawach już wcześniej, to może warto rozważyć utworzenie takiego tematu na AG i nie tylko w którym będą podawane te informacje dla potencjalnych użytkowników. Bo jak widać, do póki jakiś użytkownik sam nie wyjdzie z inicjatywą podzielenia się próbą oszustwa na nim, to wielu innych pozostaje w nieświadomości 😉

No chyba, że bezpieczniej aby jak najmniej osób wiedziało, bo jak nie raz można zauważyć, to inni oszuści także zaraz podłapują te nowe metody i próbują je wykorzystać 😄 Dlatego nie wiem co lepsze 😜

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "Jeśli wiecie o takich sprawach już wcześniej, to może warto rozważyć utworzenie takiego tematu na AG i nie tylko w którym będą podawane te informacje dla potencjalnych użytkowników" - a tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/uwaga-nowa-pr%C3%B3ba-oszustwa-s... to co masz?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Tak, tylko to nie Inpost podał do wiadomości 😄 A jeśli wiedzieli już wcześniej o tej nowej metodzie, mogli ostrzec 😉

@Knowhere Podawaj jakieś zajawki, przynajmniej jedno zdanie przed linkami, to może zachęcić do wejścia, bo ja np zwykle nie wchodzę na linki jeśli nic nie jest przy nim napisane 😉 Sporo tam przy tym drugim linku wkleiłeś.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Glarand
#7 Wielbiciel#

57D5DB4D-AE80-4C7A-8B6C-2D25D835AF80.jpeg

Kolejna próba oszustwa, fajnie jakbyscie cos mogli zrobic w tej sprawie, chroniac przy tym przyszle osoby

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@Glarand 

uprzejmie informujemy, że ściśle współpracujemy w tej sprawie z organami ścigania. Każda tego typu informacja jest przez nas analizowana. Jeszcze raz przypominamy aby nie klikać w linki zamieszczone w takich wiadomościach. 

W przypadku, kiedy doszło do utraty środków czy wyłudzenia informacji prosimy zgłosić sprawę do właściwych organów ścigania oraz ewentualnie na portalu, na którym wystawiono ogłoszenie.

Każdą próbę oszustwa można też zgłosić przy kontakcie z naszym BOK, wysyłając skan otrzymanej wiadomości na adres pomoc@inpost.pl 

W zgłoszeniu prosimy wskazać w jaki sposób otrzymano wiadomość (sms/e-mail/komunikator) oraz podać odpowiednio nr telefonu/adres e-mail na jaki otrzymano wiadomość z fałszywym linkiem.  

 

oznacz moderatorów
blutrache
#2 Obserwator#

Dzisiaj na **piiip** 

Screenshot_20210505_171025_com.whatsapp.jpg

Screenshot_20210505_171041_com.whatsapp.jpg

dodam że dostałam też SMS z linkiem z InPostu

Screenshot_20210505_170302_com.android.mms.jpg

oznacz moderatorów
Dawid280995
#2 Obserwator#

Dziś otrzymałem taka wiadomość. Wyraźniejsze zdj niz wyżej dodane

oznacz moderatorów
kikol78
#1 Nowicjusz#

IMG_8037.png

 screen z dzisiaj odnośnie próby oszustwa i numer telefonu z którego na Whatupie próbowano kupon na In Post

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kikol78 Dobrze, że zachowałeś czujność. Niestety nie mamy możliwości zablokowania numeru telefonu. Zrób to proszę z poziomu swojej komórki. Pamiętaj, że na Allegro nigdy nie musisz potwierdzać swojej sprzedaży. Otrzymujesz jedynie powiadomienie o sprzedanym przedmiocie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
ipsx
#8 Zapaleniec#

Przeszukiwałem forum w celu sprawdzenia czy ta konkretna opcja z takim spreparowanym zdjęciem usługi inpost była już przez kogoś zgłaszana i nie znalazłem. Zatem jest to nowa metoda. Prawdopodobnie dalej sytuacja by się potoczyła jak w pozostałych z linka którego podałeś,  że prośba o podanie nr tel lub emaila w celu przesłania linka lub smsa.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ipsxsposób może i nowy ale metoda stara

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ipsx "Przeszukiwałem forum w celu sprawdzenia czy ta konkretna opcja z takim spreparowanym zdjęciem usługi inpost była już przez kogoś zgłaszana i nie znalazłem. Zatem jest to nowa metoda" - znaczy jak czegoś nie ma na AG, tzn. że nie istnieje (lub nie istniało wcześniej)?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Bingo000
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210405_191350_com.whatsapp.jpg

oznacz moderatorów
RomanoItaliano3
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj znowu to samo ale przez **piiip**

Screenshot_20210421_164730_com.whatsapp.jpg

oznacz moderatorów