anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Nowa próba oszustwa, spreparowany komunikat od InPost.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ipsx
#8 Zapaleniec#

Wczoraj miałem korespondencje na allegro lokalnie z chętnym na moją ofertę. Ale po wstawieniu zdjęcia przez niego (przerobione, bo takiej opcji w inPoście nie ma) wiedziałem ze mam do czynienia z oszustem i uciąłem temat Informując że nie interesuj mnie inne metody sprzedaży. 

allegro inpost.png

Ze względu na brak możliwości powiększenia zdjęcia które wkleił oszust do rozmowy zacytuje poniżej aby wiedzieć na czym ten przekręt miał polegać:

Jak działa InPost dostawę?

Kupujący na stronie InPost płaci za towar + przesyłkę i uzupełnia dane do odbioru online

Po dokonaniu płatności InPost generuje unikalny link do odbioru środków, które kupujący przekazuje sprzedającemu

Po otrzymaniu pieniędzy kurier skontaktuję się ze sprzedawcą i w ciągu trzech dni kurier odbierze towar

Sprytnie to sobie wymyślili ale nie trafili na nerda.

Ta metoda chyba jest obecnie najnowsza i chyba warto to też zgłosić inpostowi, że wykorzystują jego wizerunek. A jeśli będzie taka potrzeba to bez problemu mogę zeznawać jako świadek o ile przekażecie to odpowiednim służbom.

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80
jurand_41
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210702_080235_com.whatsapp.jpg

oznacz moderatorów
jurand_41
#7 Wielbiciel#

Jak dostaniecie coś takiego w wiadomości to to po prostu jest przekręt i zgłaszajcie wszędzie również na policję!!! 

oznacz moderatorów
jurand_41
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210702_095633.jpg

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@jurand_41 

Uprzejmie informujemy, że ściśle współpracujemy w tej sprawie z organami ścigania. Każda tego typu informacja jest przez nas analizowana. Jeszcze raz przypominamy aby nie klikać w linki zamieszczone w takich wiadomościach.

W przypadku, kiedy doszło do utraty środków czy wyłudzenia informacji prosimy zgłosić sprawę do właściwych organów ścigania oraz ewentualnie na portalu, na którym wystawiono ogłoszenie.

Każdą próbę oszustwa można też zgłosić przy kontakcie z naszym BOK, wysyłając skan otrzymanej wiadomości na adres pomoc@inpost.pl

W zgłoszeniu prosimy wskazać w jaki sposób otrzymano wiadomość (sms/e-mail/komunikator) oraz podać odpowiednio nr telefonu/adres e-mail na jaki otrzymano wiadomość z fałszywym linkiem.

oznacz moderatorów
mirrost
#2 Obserwator#

tak, dzisiaj dostałem taką sama propozycję kupna mojej oferty, po otrzymaniu linku potwierdzającego zakup musisz wpisać wszystkie dane z konta aby otrzymać środki. !!! Od razu się przeraziłem i po informacji że poczekam na przelew lub potwierdzenie wpłaty kontakt sie urwał. Kontakt był tylko przez Whats App !!!! 

oznacz moderatorów
mirrost
#2 Obserwator#

2021-07-14_170126.png2021-07-14_170047.png

oznacz moderatorów
Rysiiur
#7 Wielbiciel#

Witam. 
Dziś znalazłem się w takiej samej sytuacji. 

Osoba skontaktowała się ze mną na Whatsuppie w takiej samej sprawie jak wyżej. 
Numer telefonu z którego została wysłana informacja. : 518 773 696 

Domyślam się, że jest to bot ponieważ nie reaguje na konwersacje. Mimo tego, że napisałem, że wolę tradycyjnego kuriera to i tak wysyła mi link. 

Rysiiur_0-1628093064805.png

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rysiiur dziękuję za Twoje zgłoszenie! Jesteśmy w kontakcie z pracownikami @InPost, którzy ściśle współpracują w tej sprawie z organami ścigania. Każdą taką wiadomość możesz też zgłosić wysyłając skan otrzymanej wiadomości na adres pomoc@inpost.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:36568939
#7 Wielbiciel#

Witam. Sytuacja sprzed chwili w załączniku. Po prośbie o dokładny link kontakt urwany. 

 

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:36568939, nie widzę żadnego załącznika od Ciebie. Możesz spróbować dodać go ponownie? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
iwka19722
#7 Wielbiciel#

Witam. Ja też dzisiaj miałam próbę oszustwa na InPost, dostałam link w SMS, nie weszłam w niego. Użytkownik witek-w41

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@iwka19722, dziękuję za Twoją wiadomość! Na wskazanym koncie doszło do włamania. Konto zostało już przez nas zabezpieczone. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Izaprom
#7 Wielbiciel#

Próba wyłudzenia z konta "gAbrieIA_SS"

 

Izaprom_0-1631135779899.png

 

Potem dostałam maila z linkiem do strony niby InPostu.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Izaprom dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:67112728
#8 Zapaleniec#

52DCCD40-3962-43B5-82FA-F4EADD3347AD.png

 Nie wiem co zrobic w tej sytuacji

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Opisz, obrazka nie widzimy.

oznacz moderatorów
Client:67112728
#8 Zapaleniec#

 Na obrazku Pan wyslal schemat jak dziala przesylka inpost.

1kupujacy placi za toqar na stronie jnpost

2.kupujacy wysylaosobisty link do sprzedajacego

3.sprzedawca klika na link i dostaje pieniadze na swoja karte

4.kuriwr kontaktuje sie ze sprzedajscym w ciagu 3 dni od otrzymania srodkow....

 

 

wydaje mi sie ta metoda dziwna

oznacz moderatorów
Client:67112728
#8 Zapaleniec#
Witam, czy ten product jest jeszcze na sprzedaż?
dzisiaj, 21:44
Dzień dobry, tak.
dzisiaj, 21:45
Dobrze, w takim razie zapłacę kurierem InPost.
dzisiaj, 21:46
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak działa oszust, nic nie wysyłaj, jak chce kupić niech zapłaci przez AF i jak będziesz miał kasę to dopiero wyślij towar.

oznacz moderatorów
Client:67112728
#8 Zapaleniec#

Ok dziękuję

oznacz moderatorów