anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

w jaki sposób uniknąć prowizji od wysyłki?

piokrza
#8 Zapaleniec#

sprzedałem coś za 1zł w serwisie allegro, kupujący wybrał przesyłkę allegro paczkomaty inpost za 8,99zł a mi pobrało prowizji za ponad 10zł, więc jeszcze dopłaciłem...do dziś nie rozumiem tego mechanizmu, ktoś wie o co w tym lata i jak się ustrzec podobnych sytuacji? w kalkulatorze allegro i allegro lokalnie jest możliwość obliczenia prowizji tylko od ceny przedmiotu, nie pokazuje tam prowizji od kosztów wysyłki która podobno w tamtym przypadku została naliczona

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Jest prowizja od wysyłki a będzie większa.😮 Musisz skalkulować tak żeby Ci się opłacało, większość sprzedających sprzedając towar za 1zł spzredaje w paczce np. po10szt.

oznacz moderatorów

piokrza
#8 Zapaleniec#

czy to dotyczy każdej przesyłki czy tylko tej z ustaloną ceną od allegro, tj. allegro smart, przesyłki allegro, itp? skąd mam wiedzieć jaka będzie ostateczna prowizja od sprzedazy przedmiotu jesli kalkulator tego nie wlicza?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sam sobie musisz policzyć. Prowizja od wysyłki wynosi procentowo tyle samo, co prowizja od przedmiotu. Tak, dotyczy to każdej przesyłki, w zależności od tego, jaką dostawę kupujący wybierze.

oznacz moderatorów

piokrza
#8 Zapaleniec#

jeśli tak, to dlaczego z 9zł za przesyłkę wyszło prowizji 10zł od niej? to jest ponad 100% podczas gdy za sam przedmiot wylicytowany za 1zł wyliczyło 0,25zł prowizji

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@piokrza Nie wystawiaj pojedynczych tanich przedmiotów, rób zestawy składające się z wielu sztuk. Prowizji od wysyłki na Allegro nie unikniesz. Możesz wystawiać na Allegro Lokalnie, tam nie ma prowizji od wysyłki.

oznacz moderatorów

piokrza
#8 Zapaleniec#

tam też jest opcja wysyłki za 8,99zł paczkomatem niezależnie od wielkości skrytki, pytanie czy niższa cena za wysyłkę dla kupującego nie jest potem obarczona wyższą prowizją lub prowizją za wysyłkę? to samo dotyczy kuriera, nie jest sprecyzowane jaki, tylko że kosztuje 11,99zł, a jak sprawdzam na stronach przewoźników to takie przesyłki dla tych przedmiotów kosztują od 17zł wzwyż

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@piokrza na lokalnie nie ma prowizji od kosztów wysyłki a te 10 zł doliczone do salda to zapewne z kosztem nadania paczki przez allegro lokalnie  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów