anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W lutym na wszystkich kontach firmowych automatycznie pobierzemy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz.

Już teraz możecie się na to przygotować i włączyć tę opcję między innymi w zakładkach: Rozliczenia z Allegro, Faktury lub Środki i historia operacji.
W zakładce Rozliczenia z Allegro pod bieżącym saldem dla każdego rynku zweryfikujecie, czy już macie włączoną tę usługę. 

Jak to działa?

Co godzinę sprawdzamy Wasze należności względem Allegro za sprzedaż na allegro.pl i allegro.cz. Jeśli pojawi się zobowiązanie (prowizje i inne opłaty), to pobierzemy odpowiednią kwotę w danej walucie z pieniędzy, które macie ze sprzedaży.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.
W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.


Przygotowaliśmy materiał video, który wyjaśni jak działa usługaTutaj znajdziecie artykuł z informacjami na ten temat, tutaj najczęściej zadawane pytania.
Wkrótce będziecie mogli też zadać pytanie ekspertce i dowiedzieć się więcej na temat tej funkcji, tutaj zapis poprzedniego spotkania na ten temat.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
109 ODPOWIEDZI 109

BertSpecialist
#8 Zapaleniec#

Jak to działa? totalny bajzel i brak  przejrzystości w transakcjach !!! Tak to działa 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BertSpecialist uruchomiłem to z tydzień temu i też myślałem że będzie bałagan, ale pobierają co godzinę i widać ile prowizji na minusie i że pobrało to co naliczone, gorzej by to działało jak by raz dziennie pobierali czy co kilka dni a tak nie jest źle, chodź powinno być pobierane od razu po transakcji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Allegro powinno brac tylko prowizję, oplaty kurierskie z danego dnia , Oplata za towar powinna trafic tak jak do tej pory na konto sprzedajacego. Do 14-tego powinna byc płatność końcowa. Ja korzystam z promocji allegro Ads i na koniec mam doliczone ok 1600 zł więc zawsze bedzie dług wobec allegro. Na dziś poprostu przestanę się promować a ręczę, że  tym sposobem pobierania kasy allegro więcej straci niż zyska. A tak wogóle to mi wygląda, że allegro dokonuje sobie samodzielnie kompensaty zobowiązań - i to nie jest w porządku. Za sprzedany towar powinnam dostać przelew pomniejszony o koszty prowizji i opłat kurierskich. Reszta powinna być dopłacona tak jak do tej pory do dnia 14-go każdego miesiąca

oznacz moderatorów

larsson
#9 Pomysłodawca#

o to wlasnie chodzi, zeby kazdego ciulac jak najwiecej + ukryte koszta i prowizje

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika czy problem z kwotą zarezerwowaną został rozwiązany  ? bo jeśli nie to obszar w jakości pod nazwą ,, Szybkie zwroty wpłat do klientów:,, kwalifikuje się do usunięcia .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria działa to tak, że jeżeli masz włączony automatyczny zwrot wpłaty do kupującego, pieniądze te są zarezerwowane z bieżących środków i nie pobieramy ich automatycznie jako opłaty za usługi i prowizje.
W przypadku, gdy masz zarezerwowane środki ze sprzedaży na zwroty pieniędzy do kupujących, możemy pobrać pieniądze z tej kwoty. 
Czyli mając włączone automatyczne zwroty wciąż możesz mieć dobre wyniki w Jakości w parametrze "Szybkie zwroty wpłat do klientów". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika automatyczne zwroty wpłat działają tylko przy anulowaniu zamówienia , co ze zwrotami towaru ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria można doładować na poczet zwrotu, więc nic nie opóźnia, ale fakt skoro zarezerwowane to powinno być nie do ruszenia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 @la_nika a z doładowania nie pobierze ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria kwota z zasilenia jest od razu zwracana kupującemu, więc tych środków nie ma w Allegro Finanse do pobrania w ramach automatycznego pobierania należności. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@la_nika  ja tak technicznie. Ponieważ przy płatności za FV miesięczną wiadomym jest że ciągle jest jakieś saldo zobowiązan wobec alllegro i z tego co juz czytałem nagle okazuje sie że po włączeniu usługi było pobierane 100% srodków nawet przez kilka dni az do wyzerowania salda allegro .

W związku z tym że my planujemy swoje platności i ważnym jest aby nagle nam nie znikneło kilkanascie tysięcy z obrotu to czy technicznie może to wyglądać tak ?

1) puszczamy szybki przelew za bieżące zobowiązania zgodnie z saldem allegro.

2) po kilku minutach saldo nam sie zeruje

3) włączamy automatyczne pobieranie opłat

4) ze średków z bieżącej sprzedaży pobierane są tylko bieżące opłaty 

Czy dobrze to rozumiem że to jedyny sposób aby nie zgubić płynności ????

 

I jeszcze jedno pytanie. Mianowicie czy ewentualna opłata za obciążenie AP także jest pobierana automatycznie ? Póki co nie na szczescie nie mamy żadnych wypłat i takich obciążen lecz wolałbym mieć przyggotowane rozwiązanie w takim przypadku 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Nie rekomendujemy stosowania rozwiązania, które opisałeś. 

Jeśli chodzi o spłaty w ramach Allegro Pay, nie są one pobierane automatycznie. Z salda pobieramy jedynie opłaty za korzystanie z naszych usług.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@nat_not  wiec dwa pytania

1) czemu nie rekomendujecie takiego rozwiązania? w czym byłby problem?

2) jak włączyc automatyczne rozliczanie aby uniknac ( przy saldzie na kilka - kilkanascie tysięcy) zabierania wszystkich środków ze sprzedaży przez kilka dni ?

To naprawde burzy system płatności. W tym momencie wiem że mam daną płatnośc do danego dnia co pozwala mi sie przygotować w taki czy inny sposób jełśi nagle okaze sie że w ciągu kilku dni nie spłynia jakaś kwota ze sprzedaży z allegro - robi sie dziura w planowanych płatnościach. Jełsi nei zrobie tak jak napisałem to nie moge nic zaplanować

 

Aha i nie chodziło mi o Allegr Pay lecz o Allegro Protect 🙂 ( jednak POK był lepszą nazwą )

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ trochę nie rozumiem tego zabiegu, skoro masz kasę na przelew to wykorzystaj ją na bieżące potrzeby a z salda niech skubie co wpłynie, najgorszy jest początek potem tego nie odczuwasz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11 nie. W tym momencie widząc saldo allegro moge to kontrolować lecz wiem że płatnośc mam do 14 nastepnego miesiąca. Lecz oprócz allegro mam także inne płatności i określone terminy. Jelsi wiem że mam taką i taką kwote mieć na ZUSy , taką i taka na wypłaty, taką i taka na FV kosztowe w tym allegro - to moge sie do wszystkiego odpowiednio przygotować

Natomiast jeśli nagle nie otrzymuje przelewu z allegro na 20 tys ( które powinno byc zapłacone do 14 przyszłego miesiąca a jest pobrane 2-3 tygodnie wczesneij) to robi mi sie dziura.

Przy zabiegu ktory opisałem moge sobie zaplanować włączenie autopobierania przy zerowym saldzie - co powoduje że nie mam nagle braku sporej kwoty np za płatność fv za towar czy wypłaty.

Oczywiście jest to istotne tylko w momencie włączania potem wiem że już tego problemu nie będzie

A co do kasy na przelew to wówczas by tylko ode mnie zależało kiedy saldo zostanie wyzerowane. Np mógłoby to byc w 2-3 ratach po kilka tysiecy i dopieró właczenia autorozliczana. Wówczas nei burzy sie płynność

oznacz moderatorów

grafikalin3
#8 Zapaleniec#

problemem będzie gdy żartowniś kupi np za 10000 i nie sfinalizuje płatności allegro pobierze z Twoich pieniędzy prowizję czyli znikną i nie będziesz miał na ZUS itd oczywiście zostaną zwrócone za 7 dni lecz ZUS nie poczeka tak samo z przesyłkami pobraniowymi powinno być automatyczne pobieranie od sfinalizowanej transakcji i od odebranej pobraniówki

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Jeżeli allegro chce od razu dobrać się do pieniędzy to niech to robi gdy klient zapłaci i potrąca z wpłaty.

Prowizja w tym przypadku powinna być naliczona dopiero po zapłacie, a w przypadku nadania zwrotu przez klienta tymczasowo zwolniona do ostatecznej decyzji o zwrocie wpłaty, aby nie narażać sprzedawców na utratę płynności finansowej

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Zauważcie, że Allegro zaczyna łatać wszelkie "dziury" i jak najszybciej ściągać kasę. 

Np. po to, żeby mieć na wypłatę bzdurnych i bezpodstawnych żądań kupujących z POK. 

Allegro One, bieżące rozliczenia itp. - jak wprowadzają takie zmiany, dla własnego szybszego zysku, najpierw dobrowolne, to potem trzeba się liczyć z tym, że będą obowiązkowe.

Swoją drogą - na jednym koncie już mam uruchomione automatyczne rozliczenie, czyli "na bieżąco".

Na drugim koncie pomału się przymierzam, gdyż wiedziałem, że do tego dojdzie. Akurat to potrwa kilka miesięcy i będzie czas na "zniwelowanie" tej sytuacji.

Nie wiem co o tym sądzić:

- z jednej strony rozliczymy się na bieżąco, nie będzie olbrzymich rachunków do zapłaty po zakończeniu okresu rozrachunkowego

- z drugiej strony - przez ten czas można było "obracać tymi pieniędzmi"

- następna sprawa - żaden mój kontrahent (dostawca towarów lub usług) nie wymaga natychmiastowej płatności za wykonane usługi/dostawy. Termin płatności to min. 14 dni. I tak w/g mnie powinno pozostać. Sprzedawca powinien mieć wybór modelu rozliczania - standardowo z odroczonym terminem płatności.

Niestety, w przypadku dużych firm, to są olbrzymie kwoty, które dla Allegro wpływają do 30-tu dni po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego.

Osobiście - jak już pisałem, nie wiem co o tym sądzić, ja mam małą firmę, na jednym koncie już mam włączone "bieżące" rozliczenia, jestem zadowolony, a na drugim koncie pomału będę się do tego przygotowywał. Kilka mies. powinno na to wystarczyć.

 

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@AGD-SERVICE dokładnie to duża zmiana z postpay na predpay i trzeba się do niej przygotować bo zostawiając ją na ostatni moment można się naciąć na brak kasy. 

Ja już przeszedłem na ten model rozliczeniowy i trochę bolało, bo dotychczas prowizje i koszty dostawy z WZA np. z 01 marca i calego miesiąca płaciłem kartą kredytową 14 kwietnia, a samą kartę spłacałem ostatniego maja. Więc mogłem nawet 2-3 miesiące tymi środkami bezodstkowo obracać, jednocześnie wyrabiając wymagany limit do zwolnienia z opłat za tę kartę.

oznacz moderatorów