anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja Payu

Python2K
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam takie pytanie:

Jakiś czas temu (1-2 miesiące) otrzymałem informację o konieczności weryfikacji Payu z użyciem dowodu osobistego. Zrobiłem to i po kilku dniach otrzymałem informację o pozytywnym wyniku weryfikacji. Spoko.

Kilka tygodni później dostałem "pogróżki" od Allegro o blokadzie konta w wyniku niezweryfikowanego Payu. Najpierw że za 14 dni potem że za 7 itd. Oczywiście zarówno przelewy24 jak i payu były aktywne - na zielono.

Kilka dni temu wystawiłem parę rzeczy i sprzedałem. Kasa wisi na koncie allegro bo.... konto payu wymaga weryfikacji!? Żądają przelewu za 1.01zł celem weryfikacji. Dość duża (jak dla mnie) kwota 4600 PLN wisi sobie spokojnie na koncie allegro a ja czekam na weryfikację!

Pytania:

- dlaczego nie otrzymałem informacji o konieczności weryfikacji payu przelewem?

- dlaczego, pomimo wstrzymania wypłat, mogłem wystawić i sprzedać przedmioty skoro nie mogę za nie dostać swoich pieniędzy?

- kiedy zakończy się weryfikacja i odzyskam pieniądze?

 

Grzegorz 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Taka weryfikacja może odbyć się o jakiś czas pomimo aktywnego konta do wyplat, na początku piszesz że dostałeś taką informację, sprzedawać możesz ponieważ Allegro nie zablokowało Ci konta a PayU zajmuje się operator płatności. Środki poleżą do czasu aktywacji, Inna sprawa że coś się dzieje ponieważ bardzo dużo jest takich przypadków.

oznacz moderatorów

Python2K
#8 Zapaleniec#

Zgoda. Dostałem informację o konieczności weryfikacji dowodem osobistym - zrobiłem to, nie mam z tym problemu. Ale zadziwia mnie brak informacji o konieczności kolejnej weryfikacji - tym razem przelewem z konta - nie zaglądam do zakładki finanse i być może była tam taka informacja o wstrzymanych wypłatach ale wcześniej zawsze była to informacja mailowa

Dziękuję za odpowiedź

G.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Witaj w klubie.

Jak na razie czekam od 05.11 a kasy jak nie było tak ni ma. No i to co piszesz. O jaką weryfikację konta może chodzić jeżeli nikt nie zgłaszał problemów z otrzymywaniem wpłat? Ktoś wierzy w krasnoludki? Ja na razie wysłałam do kupujących informację że ze względu na zablokowanie środków na koncie Payu  kupione towary zostaną wysłane po cofnięciu blokady. Niech sami upominają się  w Allegro. Zobaczymy co będzie dalej.

oznacz moderatorów

Python2K
#8 Zapaleniec#

No jak dla mnie (kilkanaście lat na allegro jako sprzedawacz-kupywacz amator) to allegro.pl bardzo stara się ostatnio zniechęcić do siebie wszelkich sprzedających niefirmowych i wypchnąć ich do allegrolokalnie. Zarówno prowizjami jak i obsługą takich maluczkich. Ale o ile z zakupami można się udać na **piiip**a, to okazjonalnie sprzedać cokolwiek bezpiecznie to nie ma niestety konkurencji

G.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Python2K Czy podczas pierwszej weryfikacji wykonałeś przelew weryfikacyjny na kwotę 1,01zł? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Python2K
#8 Zapaleniec#

Nie. Miałem wysłać skan dowodu, nie było mowy o żadnych przelewach.

cyt:

Dzień dobry,

aby nadal wypłacać środki z Allegro Finanse, zweryfikuj swoje dane.

Zgodnie z ustawą jesteśmy zobowiązani do regularnego sprawdzania danych sprzedających na Allegro. Abyśmy mogli to zrobić, prześlij zdjęcie lub skan swojego dokumentu tożsamości: dowodu osobistego albo paszportu.

oznacz moderatorów

Python2K
#8 Zapaleniec#

no i jakiś czas później dostałem coś takiego (payu było już aktywne na zielono)

cyt:

jeśli w ciągu kolejnych 7 dni nie prześlesz zdjęcia lub skanu swojego dokumentu, nie wypłacisz pieniędzy z Allegro Finanse.

Do tytułu poprzedniej wiadomości wkradł się błąd – na potwierdzenie danych masz 7 dni, nie 14. Przepraszamy!

Zgodnie z prawem, co jakiś czas operator płatności PayU ma obowiązek weryfikowania danych sprzedającego. Ponieważ sprzedajesz na Allegro i korzystasz z płatności PayU, musisz potwierdzić swoje dane do wypłat. W tym celu wystarczy, że prześlesz zdjęcie lub skan swojego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego albo paszportu.

Jeśli nie zrobisz tego w ciągu 7 dni od otrzymania tej wiadomości, nie wypłacisz swoich pieniędzy z Allegro Finanse. Blokadę wypłat zdejmiemy dopiero wtedy, gdy zweryfikujesz dane u operatora PayU.

Jakie dane muszą być widoczne na skanie lub zdjęciu

Wystarczy, że prześlesz zdjęcie tylnej strony dowodu osobistego lub strony ze zdjęciem w paszporcie. Operator płatności PayU sprawdzi:

  • imię i nazwisko
  • PESEL (lub datę urodzenia)
  • serię i numer dokumentu
  • datę wydania i datę ważności dokumentu.

Pozostałe informacje możesz zakryć. Dowiedz się więcej.

Jak przesłać zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości

  1. Przejdź do zakładki Ustawienia wypłat na swoim koncie Allegro.
  2. W części PayU kliknij [przejdź do PayU].
  3. Załącz zdjęcie lub skan swojego dokumentu tożsamości i wyślij do weryfikacji. Gotowe!
oznacz moderatorów

Python2K
#8 Zapaleniec#

no i nadal ani słowa o przelewie weryfikacyjnym

 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Zgadza się. Nie ma tam słowa na temat konieczności dokonania przelewu. Może niech się właściwy człowiek ogarnie i zweryfikuje tę całą procedurę.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Python2K Do pełnej aktywacji konta w PayU niezbędny jest przelew stąd konieczność kolejnej weryfikacji. Zakładam, że założyłeś konto już dawno temu, ale do tej pory nie realizowałeś sprzedaży i nie zlecałeś z niego wypłat. Przez ten czas procedury się zmieniły i do aktywacji niezbędny jest przelew weryfikacyjny. Kiedy wykonasz ten przelew nie powinno być już problemów z wypłatami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Python2K
#8 Zapaleniec#

Otóż konto mam jakieś 17 lat i ciągle sprzedaję, kilkanaście rzeczy rocznie. Przebyłem weryfikację przelewy24 i zgodnie z wytycznymi weryfikowałem payu. Problemem jest brak informacji o konieczności przelewu oraz brak informacji podczas wystawiania przedmiotów o wstrzymaniu wypłat. Sprzedaję bo potrzebuję gotówki i mam ją, ale przetrzymywaną w allegro/payu od kilku dni (10.11 wysłałem przelew 1.01 zaksięgowany tego samego dnia). Payu twierdzi, że weryfikuje przelewy w 24h. Dzisiaj 15 listopada...

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji. To konto na Allegro od ponad 15 lat, wcześniej firmowe też przez kilka lat, cały czas ten sam rachunek bankowy przez który przechodzą wpłaty i wypłaty Payu i nagle konieczność udowodnienia że ja to ja i konto należy do mnie. Komu więc przelewałam z tego konta należności z tytułu opłat i prowizji ?  

Ręce ( i nie tylko ) opadają.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Szanowna Pani. 

Rozumiem że jesteście Panie " zderzakami " w kontaktach z użyszkodnikami Allegro. Ale proszę sobie wyobrazić hipotetyczną sytuację. Z racji " czegoś tam " jestem zobowiązana do wysyłania co tydzień kwoty X jednej z Was. Po jakimś czasie ubzdurało mi się żeby zarządać od osoby której pieniądze wysyłam że nie jest wielbłądem tylko osobą za którą się podaje, oraz że do niej należy konto na które przelewam środki .  I zaczyna się chocholi taniec.  Osoba czeka na środki, a ja, zgodnie  zresztą z wytycznymi żądam coraz to innych dokumentów. Na zakończenie po iluś dniach pytam. A dokonała Pani przelewu weryfikacyjnego z tego konta na które były wysyłane dotychczas pieniądze? Odpowiedź. Nie, nie było o tym nigdzie wspomniane. Wykonuje więc ten nieszczęsny przelew i czeka. Po następnych kilku dniach otrzymuje odpowiedź że weryfikacja nie powiodła się. ( jak pisze jeden z użytkowników powyżej ) i co najlepsze o przyczynie negatywnej weryfikacji nie powiadomię gdyż jest to tajemnicą. Czyją się pytam. Przecież to dotyczy mnie a ni jakiegoś " iksińskiego "

Ktoś się do tego zabrał zdecydowanie z niewłaściwej ( żeby nie napisać mocniej ) strony

oznacz moderatorów

Python2K
#8 Zapaleniec#

Witajcie. Sprawa rozwiązana. Pomogło bezpośrednia interwencja w Payu - po kilku godzinach zweryfikowali. Niestety, allegro nadal wyświetla alert o konieczności weryfikacji bo wstrzymuje wypłaty ale payu jest aktywne i działa. Ciekawe, no nie? No i ciekawostka - kasa z przelewy24 też wyszła dopiero po weryfikacji ze strony payu - pomimo że przelewy24 były cały czas aktywne. Chyba allegro coś oszczędza na informatykach, burdel na kółkach.

G.

oznacz moderatorów