anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki zwiększyć widoczność ofert na liście?

Zawijas1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

 

Od Jakiegoś czasu prowadzę sprzedaż na Allegro, konkurencja dość spora więc inwestuję w Allegro Ads oraz promowanie ofert.

Chciałbym też podnieść trafność mojej oferty. Zauważyłem, że wpisując pewną frazę w wyszukiwarkę Allegro moja oferta nie wyświetla się na liście pomimo tego, że mój tytuł jest bardzo zbliżony do konkurencji.

Zauważyłem, że moje oferty oparte są głównie na grafikach, a w treści oferty nie ma tekstu który wskazywałby co to jest za produkt lub do jakiego modelu jest on przeznaczony (wolę bardziej minimalistyczny styl ofert), konkurencja natomiast ma bardzo dużo tekstu.

Czy oferty Allegro działają na zasadzie copywritingu, że w treści należy zawrzeć tekst, który potencjalnie może znaleźć się w wyszukiwarce?

 

Pozdrawiam,

Bartosz 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zawijas1 na Allegro domyślnie sortujemy listy ofert. Staramy się jak najlepiej dopasować kolejność ofert na liście do tego, czego szuka kupujący. Czyli wpisując bardzo podobne zwroty w wyszukiwarkę możemy otrzymywać inne wyniki. Ma na to wpływ kilka czynników:

  • zapytanie, jakie kupujący definiuje, gdy szuka danego przedmiotu (np. wyszukuje daną frazę w wyszukiwarce, zaznacza filtry, wybiera kategorie)
  • dopasowanie tytułu oferty do frazy wyszukiwania
  • to, jak zachowywali się na listach ofert inni użytkownicy, np. jakich ofert szukali, oferty jakie oglądali, oferty które kupili, itp.

W tym artykule znajdziesz bardziej szczegółowe informacje o tym co bierzemy pod uwagę w sortowaniu po trafności oraz podpowiedzi co robić, by Twoje oferty były wyżej w wynikach wyszukiwania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Zawijas1
#7 Wielbiciel#

@la_nika w artykule nie mogłem nic znaleźć na temat „SEO” ofert na podstawie treści. Zatem pytanie, czy frazy / nazwy produktu wspominane w treści oferty, będą wpływać na trafność oferty i pojawienie się w wyszukiwaniu?

Faktycznie widzę nieznaczną różnice między tytułem moim a mojej konkurencji. Pomimo znacznej części wspólnej, moje oferty nie wyświetlają się na liście.
Zastanawiam się czy poświecić czas na poprawę treści oferty i szersze opisanie produktu czy też utworzyć nowe oferty z nowym, bardziej trafnym tytułem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zawijas1 nie w bezpośredni sposób. To znaczy czytelny opis oferty, podanie jak największej ilości informacji, uzupełnienie parametrów, dobry tytuł wpłynie na trafność, również dlatego, że im czytelniejsza będzie twoja oferta, tym więcej klientów będzie nią zainteresowanych, a im więcej klientów będzie nią zainteresowanych, tym większa będzie jej popularność.
Ale nie ma magicznych zwrotów czy odpowiedniej ilości powtórzeń nazwy przedmiotu, który trzeba dodać w opisie, aby Twoje oferty były wyżej na liście. Wiele czynników ma wpływ na trafność, jednym z nich jest tytuł, który powinien w jasny sposób informować, co sprzedajesz w danej ofercie. 
Widzę, że w tej chwili na żadnym koncie nie masz aktywnych ofert, więc przy tworzeniu nowych skorzystaj z porad zawartych tutaj. Pamiętaj o dobrych zdjęciach, uzupełnieniu parametrów, czytelnym tytule i jak najdokładniejszym przedstawieniu oferowanego towaru, a na pewno wpłynie to na popularność ofert, a co za tym idzie na trafność.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

istrappolska
#7 Wielbiciel#

@la_nika 

Dzień dobry,

 

Piszę z konta z którego sprzedaję.

Problem pojawił się nagle, ponieważ dotychczasowo mieliśmy bardzo dużo zamówień, a nasza oferta wyświetlała się wszędzie - główna kategoria, okazje wybrane dla Ciebie, szczyt listy produktów promowanych (nawet przy różnych frazach).

W naszej sprzedaży nie zmieniło się nic, a jedynie w zeszłym tygodniu z powodu braku towaru wstrzymaliśmy ofertę na 2 dni.

Po prostu dziwi nas fakt, że sprzedaż aż tak drastycznie spadła.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@istrappolska tutaj powodów może być wiele, niedawno sprzedający na forum dzielili się tym, że zauważyli, że odkąd jest ciepło spadła im sprzedaż. 
Polecam Ci korzystanie z Akademii Allegro można zapisać się na webinaria i brać udział w kursach, przygotowanych przez ekspertów Allegro i specjalistów z branży, które zawierają cenną wiedzę na temat sprzedaży na Allegro. Znajdziesz tam m.in. kurs na temat opisów ofert oraz wyszukiwarki i trafności.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów