anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wniosek o rabat transakcyjny (zwrot prowizji)

tanimix
#7 Wielbiciel#

Dlaczego zakładka o zwrot prowizji nie działa? Trzy dni temu sprzedałam przedmiot,kupujący napisał,że rezygnuje i nie mogę odzyskać zwrotu prowizji.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Knowhere
#21 Demiurg#

@tanimix Bo o zwrot prowizji można wystąpić dopiero po 7. dniach.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

tanimix
#7 Wielbiciel#

Dziękuję.Nigdzie nie mogłam tego wyczytać.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Knowhere nieprawda wniosek możesz złożyć natychmiast , ale zwrot otrzymasz dopiero po 7 dniach .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria Od kiedy tak jest? Kiedyś, jak jeszcze była zakładka (bo teraz jakoś nie mogę jej znaleźć - jest tylko opcja "zwrot prowizji" przy każdym zamówieniu oraz zakładka "złożone wnioski") z zamówieniami, do których można było wystąpić o zwrot prowizji, to o takowy można było się ubiegać dopiero po 7. dniach.
Chyba że @tanimix chodziło właśnie o brak tej zakładki, bo teraz "zwrot prowizji" klika się per zamówienie (spod przycisku "akcje").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zamówienia - akcje - zwrot prowizji . Nie wiem jak u Was , ale u mnie dziala z buta , a zwrot jest przyznawany po 7 dniach .

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria @Knowhere  Tak to się odbywa teraz:

"Tak jak dotychczas, wniosek można złożyć od razu po zakupie. W przypadku braku wpłaty lub przy niedokończonej płatności czekamy 3 dni od zakupu na jej realizację. Jeśli po tym czasie nie odnotujemy wpłaty, wyślemy mail do kupującego lub przy wysokiej jakości sprzedaży przyznamy sprzedającemu rabat automatycznie, bez dopytywania kupującego o przebieg transakcji.

Zgodnie z naszym regulaminem, kupujący ma 7 dni na opłacenie zamówienia, chyba że strony transakcji ustalą inaczej. Jeżeli nie było takich ustaleń, sprzedający powinien poczekać 7 dni na ewentualną wpłatę i po tym czasie złożyć wniosek o rabat transakcyjny."

 
_____________
Kama
oznacz moderatorów

tanimix
#7 Wielbiciel#

U mnie po 4 dniach nie działa w zakładce ,,akcje,, i dlatego piszę.To kiedy zakładka zacznie działać? Po 7 dniach? Kiedyś działała od razu.Jak kupujący rezygnował to natychmiast można było ubiegać się o zwrot prowizji.Wiadomo,że na zapłatę czeka się do 7 dni,ale czy po 7 dniach zadziała?Już zwątpiłam.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@tanimix  A kupujący anulował zakup i masz to w zakupie, czy tylko cię poinformował mail-em

oznacz moderatorów

tanimix
#7 Wielbiciel#

Tylko poinformował mailem

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@tanimix  Niech anuluje u siebie-to od razu powinieneś dostać-lub poczekaj te siedem dni od zakupu.

Jak on anuluje to zawsze jest pewniejsze.

Ważne info- zostało 3 dni.😆

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@tanimix Możesz od razu uderzyć tutaj https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2e9d9894-6b6f-4e0c-ba06-3d0721131243 skoro u Ciebie coś nie działa.
Bo rozumiem, że wchodzisz w zakładkę https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia klikasz "akcje" przy tym konkretnym zamówieniu i... przycisk "zwrot prowizji" jest nieaktywny, w ogóle go nie ma, czy co?

Nie podpadasz pod któryś z tych https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/kiedy-nie-otrzymam-rabatu-transakcyjnego... punktów?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

tanimix
#7 Wielbiciel#

Zwrot prowizji jest nieaktywny.Nie sadzę bym podpadała bo do tej pory nie miałam problemu z prowizjami.Kupujący chciał anulować ale też nie wie jak i napisał do Allegro.Odpowiedzieli mu,że musi sprzedający ubiegać się o zwrot prowizji a kupujący potwierdzić.Napisałam do Allegro pomoc a oni mi napisali jak mam wejść w zakładkę itd... A zakładka jest nieaktywna we wszystkich sprzedanych i nieopłaconych aukcjach.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Hm, w zeszłym tygodniu coś mi się sprzedało, więc wykorzystałem okazję i sprawdziłem jak to jest z tym zwrotem prowizji. A jest tak, jak pisał(a) @mdrogeria czyli działa od strzała, nie trzeba czekać.

@tanimix Zmieniło się coś u Ciebie w tej kwestii, czy nadal nie możesz wystąpić o zwrot prowizji?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów