anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wojna czy kryzys?

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

od trzech dni nie miałem ani jednego zamówienia, 18 lat sprzedaje na Allegro i jeszcze takie coś mi się nie zdarzyło tym bardziej że w poniedziałek zawsze było najwięcej zamówień a dzisiaj zero, sam spam do kasowania,

zastanawiam się czy to tylko mnie trafiło czy to jakiś niepokojący trend się pojawił - ludzie nie mają pieniędzy..    

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET bardziej bym stawiał na udogodnienia allegro 😞 łączenia, sortowanie, podpowiadają kupującym co im się podoba i uważają że będzie oki 😞

oraz nowa zakładka sprawdź lub tu masz taniej 😞

jjdjd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

niekoniecznie, mam wiele pozycji w konkurencyjnych cenach, nawet mi dodają do niektórych zieloną tabliczkę "super cena". Boję się że przez podniesienie stóp procentowych  spadła podaż pieniądza, podrożały kredyty i raty kredytów i ludzie liczą każdą złotówkę  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET pewnie też troszku wpływa ale ja mam niszową ofertę hobbystyczną i nie zauważyłem spadków w sklepie a na allegro owszem, bardziej stawiam na zmiany i pamiętaj że na allegro jest inny rodzaj klienta 🙂

losowy przykład u Ciebie 599 zł a tu w Twojej ofercie taka reklama 🙂 https://allegro.pl/oferta/2-kolumny-podlogowe-vk-1004-voice-kraft-biale-w-wa-11144590774

ghthhh.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

z tymi białymi kolumnami to masz racje przyszły w szczycie kryzysu COVID  i zerwanych łańcuchów dostaw dlatego importer wywalił takie ceny a ja drogo kupiłem, ponieważ mieli tego dużo a sprzedaż była znikoma to w końcu zrobili promocję, którą przegapiłem stąd te niższe ceny u konkurencji, generalnie problemem jest że kupuję od trzech dostawców i to samo robi ze 100 innych sprzedawców a niektórzy sprzedają na granicy opłacalności, ja mam niezłą płynność finansową i nie musze sprzedawać za wszelka cenę żeby tylko spłacić faktury, wyprzedadzą sie to i przyjdzie moja kolej.

Tym nie mniej cały czas myślę nad jakimiś autorskimi ofertami gdzie nie byłoby konkurencji tłumu sprzedających to samo bo to prowadzi zawsze do wojny cenowej   

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Wojny cenowej, która jest **piiip**yczna z punktu widzenia wszystkich sprzedawców. Ci co mają za tanio nie zarobią i to odczują. Ci co mają drożej nie zarobią bo są tańsi on nich (przez chwilę). 

Lepiej trzymać się średniej odrzucając skrajności i średnią a właściwie medianę cen powinno pokazywać Allegro bez "najtańszych".

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep wojna cenowa to była kiedyś jak sprzedawali monety 2 zł po 1,99 zł to były czasy 😄 oczywiście wtedy koszty wysyłki nie były sztywne i doliczali marze do przesyłki a max w paczce 3 monety ale na liście byli najwyżej 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak może i masz dobre ceny, ale tego typu asortymentu jest bardzo dużo a ty masz mało ofert, moim zdaniem.😊

oznacz moderatorów

best_produkt
#8 Zapaleniec#

Moim zdaniem to wina ich algorytmów, na Allegro mam problem ze sprzedażą niektórych produktów a gdzie indziej schodzi po pare sztuk dziennie i nawet nie muszę ich jakoś bardzo promować. Od grudniowej akcji otworzyłem się na nowe i jednak da radę handlować nie tylko tutaj.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

jak się ma 14 stron aukcji to faktycznie da radę handlować, ja mam tylko dwie strony i starałem się nie wystawiać drobiazgu bo roboty tyle samo co przy drogich produktach a kasa mniejsza no i mam tego skutki - jeden produkt sprzedany w tym tygodniu 😞

muszę przysiąść i wystawiać więcej aukcji bo w magazynie leży jeszcze kupa towaru do wystawienia tylko jak była dobra sprzedaż to nie miałem na to czasu 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ogólnie to drożyzna na każdym kroku jaka obecnie się rozwija w porównaniu z zarobkami nie pozwala na szastanie kasą i coraz więcej osób musi się zastanawiać czy coś kupić czy opłacić prąd czy gaz.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

no właśnie takie odnoszę wrażenie, mam stały asortyment i do połowy lutego   sprzedaż szła nieźle a teraz totalny zastój

jak wzrosły rachunki za prąd, gaz, benzynę, spożywkę i raty kredytów to ludzie już nie mają tyle wolnej kasy żeby sobie kupić coś nowego z domowej elektroniki

eldorado mają teraz wszyscy dysponujacy wolnymi mieszkaniami, znajoma ma puste mieszkanie po rodzicach i ciągle ją namawiałem żeby je wynajęła bo tylko ponosi koszty no i w końcu wystawiła ogłoszenie na **piiip** i nast. dnia musiała je zamknąć bo telefon dzwonił bez przerwy i ma już umówionych 3 pewniaków + 10 z  "listy oczekujących" popyt jest tak wielki że jeden klient  nawet zaproponował że zapłaci więcej niż ona chciała w ogłoszeniu aż się zastanawiam czy nie zmienić branży 😉

oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

U naszych partnerów widać odbicie, zwłaszcza w ostatnich dniach.
Pierwszy tydzień był najgorszy.

[edycja]

oznacz moderatorów