anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wykorzystanie moich zdjęć w aukcji

glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. 

Sprzedaję na Allegro od niedawna. Posiadam zdjęcia produktowe które jeszcze sobie poznaczyłem. Na konkurencyjnej aukcji podobnego produktu lecz innego producenta zauważyłem moje zdjęcia. Zgłosiłem do Allegro. Allegro odpisało, że nie ma 100% pewności i raczej nie usunie zdjęć. Napisałem również do sprzedającego i czekam.  Czy mogę zrobić coś więcej aby sprzedający usunął nie swoje zdjęcia i jak zabezpieczyć się na przyszłość przed takimi praktykami ?  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@glamhomeonline, jeśli masz podejrzenie, że Twoje zdjęcia zostały wykorzystane w nieuprawniony sposób, właściwym rozwiązaniem jest napisanie do nas przez ten formularz - co już zrobiłeś. Sprawdzamy każde takie zgłoszenie przez odpowiednie narzędzie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Tak kontaktowałem się z Wami w tej sprawie. Mam zdjęcia od producenta które dodatkowo sobie poznaczyłem. Znalazłem pół swojego opisu i zdjęcia na aukcji konkurencji która sprzedaje podobny produkt lecz innej marki. Ostatnia Wasza odpowiedź brzmiała tak cytuję "Nasze działania podejmujemy na podstawie narzędzia, które w tej sytuacji nie potwierdza wykorzystania Pana materiałów. " Moim skromnym zdaniem ochrona zarówno zdjęć jak i własności intelektualnej jest na bardzo słabym poziomie. Ale nie o tym tu chciałem pisać. Raczej chciałbym się dowiedzieć jak mogę zabezpieczyć swoje zdjęcia i co napisać człowiekowi który jest w posiadaniu moich zdjęć żeby je z aukcji ściągnął.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@glamhomeonline, dziękuję za Twoją opinię. Zdjęcia są przez nas zabezpieczane cyfrowo po dodaniu ich do ofert. Sam nie możesz oznaczać ich np. znakami wodnymi.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@glamhomeonline  Czy mogę zrobić coś więcej aby sprzedający usunął nie swoje zdjęcia

Weź proszę pod uwagę w skrócie:

  1. Zdjęcie produktu może nie zostać uznane za przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze określony w art. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych
  2. Jeśli jednak zostanie uznane, to jego rozpowszechnianie może podlegać karze pozbawienia wolności na podstawie art. 116 ww. ustawy, nawet jak "niechcący"
  3. Możesz żądać zapłaty określonej w art 79 ww. ustawy i na zasadach art. 415 kodeksu cywilnego od osoby, która może naruszać twoje prawa, czyli Allegro.pl sp. z o.o. i osobiście zarejestrowany u niej użytkownik
oznacz moderatorów

glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

WielkiPlantronik Dziękuję za odpowiedź

Zauważyłem na innej Aukcji swoje dwa zdjęcia produktowe.

Jedno w aranżacji. Dostałem je od producenta i do muszli klozetowej która jest przykręcona do ściany na jedną śrubę skopiowałem tą śrubę i wkleiłem drugą. Także stąd wiem że to było moje zdjęcie. Allegro nie jest pewne w 100%. Tak mi odpisali.

Drugie zdjęcie to haczyki do zasłony prysznicowej. Dodałem napis białe i 12 szt. Dodałem też strzałkę ale ona zniknęła. Jestem pewien że to moje zdjęcia. Napisałem do człowieka i rzeczywiście część pościągał. Na resztę czekam. Ale żeby udowodnić teraz coś Allegro to tylko przed sądem ?

 

Czy mogę od Allegro prosić wyniki ich ekspertyzy odnośnie porównania zdjęć? Przydałoby się wyrazie czego do sprawy cywilnej

Maju moderatorko dziękuję za odpowiedź.  Tak jak już wspominałem słabiutko z tymi zabezpieczeniami u Was. Oczywiście to moje skromne zdanie. Nie znaczyłem zdjęć znakiem wodnym.

 

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@glamhomeonline W mojej ocenie punkt 5.5 regulaminu wyklucza powodzenie powództwa cywilnego z artykułów ww. przeciwko komukolwiek kto zamieszcza zdjęcia z allegro na allegro.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@WielkiPlantronik Tak, wyklucza, jak też moim zdaniem, łamie prawo w sposób zupełnie bezczelny, kpiąc sobie z twórców.

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@DECO-MASTER to umowa z tzw zabezpieczeniem kompensacyjnym: przenosisz na nas prawa do swoich zasobów a my w zamian za to obciążamy się obowiązkiem dbania żebyś nie doznał szkody - określonej tym samym regulaminem. Czy się z tego wywiązujemy czy nie - zawsze możesz rozwiązać umowę jeśli ci przestaje odpowiadać.

oznacz moderatorów

glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Czyli teoretycznie kopiować nie można ponieważ Allegro zabezpiecza zdjęcia i dba o dobra intelektualne sprzedawcy a w praktyce wolna amerykanka. Róbta co chceta. W ogóle dowiedziałem się też bardzo ciekawej kwestii przechodząc tą całą dwu dniową ścieżkę edukacyjną w postaci czatów i tel. do Allegro. Oczywiście powinien to wiedzieć bo przecież przeczytałem regulamin i się zgodziłem. Temat produktyzacji.

Jeżeli wystawiam ofertę z pliku i znajdę produkt to korzystam od razu z parametrów zdjęć i opisu sprzedającego. Nieważne że napocił się przy wystawianiu oferty. Przeszedł kursy czy zapłacił. Dobra intelektualne zapożyczam jednym kliknięciem 🙂

To samo ze zdjęciami. Płacisz za profesjonalne zdjęcia. Przechodzi kursy czytasz i się starasz. Nanosisz na nich opisy żeby się czym wyróżnić od konkurencji. Przychodzi drugi sprzedawca klika i ma twoje zdjęcia ponieważ zgodziłeś się na dodanie oferty do katalogu produktów 🙂

Coś mi się wydaje że za jakiś czas nas sprzedawców będzie różnić tylko cena

 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Zdjęcia są przez nas zabezpieczane cyfrowo po dodaniu ich do ofert

i co to daje ? serio pytam bo nie wiem

 

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@glamhomeonline "Coś mi się wydaje że za jakiś czas nas sprzedawców będzie różnić tylko cena"

Odpowiedzi i działania obliczone na zmylenie przeciwnika (czytaj: sprzedającego)

Nie. Za jakiś czas nie będzie sprzedawców. Taki jest cel. Eksterminacja w toku.

Zapomniałem: moim zdaniem😂

oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

przepisy ,a rzeczywistość ,to dwie rózne kwestie i powoływanie się na sztywne przepisy ,które dotyczą głównie twórczości ,chyba trochę poleciane 

 

oznacz moderatorów

glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Zdjęcia są przez nas zabezpieczane cyfrowo po dodaniu ich do ofert

i co to daje ? serio pytam bo nie wiem

W moim przypadku słabo. 

Najgorsze jest to że samemu nie ma jak się ochronić a rozmowa ze sprzedającym nie doszła do skutku. Sprzedający ma dalej część zdjęć innego producenta i na dodatek z moimi opisami. Życie...

Na czacie jedno pytanie. Czy zgłosił Pan produkt do katalogu produktów ?

Mimo tego, że to był inny produkt i innej marki. 

Wygląda na to że katalog produktów to baza do brania zarówno opisów jak i zdjęć. Raz wdepnąłeś i sprzedający ten sam produkt szastają twoimi opisami i zdjęciami. 

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. 

 

oznacz moderatorów