anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata środków z Allegro Finanse

nathan81
#8 Zapaleniec#

Witam.

Ja także jak inni toczę batalię z allegro o niecałe 500 zł od kilku miesięcy - powód to wpłata środków poprzez przelewy24 oraz żądanie podesłania skanu dowodu z widocznym numerem dowodu oraz peselem (chociaż jestem osobą fizyczną i nie prowadzę działalności, konto nie jest firmowe), co jest niezgodne z obowiązującą w kraju ustawą o danych wrażliwych i kopiach dokumentów. Dokonałem przelewu weryfikacyjnego, podesłałem też skan dowodu z widocznym imieniem i nazwiskiem, jednak z zasłoniętym numerem dowodu -jedna konsultantka odpisuje, że nie trzeba skanu, wystarczy formularz, za chwilę na pytanie, czemu formularz nie jest dostępny, dostaję odpowiedź, że trzeba podesłać skan dowodu, a w regulaminie mają napisane, iż dla osób fizycznych wystarczy formularz. Napisałem, że chcę zamknąć konto, ale wcześniej wypłacić środki w innej formie np w banku, na poczcie lub gdziekolwiek i tam pokażę dowód osobisty, jednak nie podeślę skanu z widocznym numerem dowodu - dostaję standardową odpowiedź "Operator prosi o przesłanie dokumentów  w celu weryfikacji usługi. Jest on zobowiązany do stosowania środków bezpieczeństwa finansowego (zgodnie z Ustawą z 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu). Podstawowe środki bezpieczeństwa finansowego to między innymi weryfikacja tożsamości klientów. Operator usunie dokumenty, gdy zakończy proces weryfikacji. " Ktoś miał podobnie i znalazł rozwiązanie ? Nigdy nie godziłem się na usługę przelewy24, a tu z automatu wymuszają na mnie podsyłanie skanów dokumentów. Skoro to jest przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finalizowaniu terroryzmu, to czemu kupujący nie są weryfikowani, tylko sprzedający ? Jeśli ktoś chce "wyprać brudne pieniądze", to przecież najlepiej w jego przypadku pozbyć się tych pieniędzy właśnie kupując jakiś produkt, więc gdzie tu logika ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

RED
#21 Demiurg#

wszyscy to mieli - pisz do uke i uokik skargę jeżeli jesteś konsumentem

tym bardziej że jest to robione bardzo brutalnie - konsument jest zmuszany do zawarcia umowy z firmą od przelewy24 - mimo, że się na to nie zgadzał bo zgadzał się tylko na współpracę z allegro

można zgłosić serwis na policję i na pewno żądać ustawowych odsetek za środki

ja przy przelewy24 wypełniałem jakis dodatkowy formularz i odmówiłem wysłania skanów dowodu i mam uruchomioną usługę

podawałem do niego link w innym poście kilka miesięcy temu

mnie to zastanawia - jako konsument zgadzam się na regulamin allegro ale nie zgadzam się na regulaminy payu i przelewy24 i co mi zrobicie?

należą się mi pieniądze jak psu buda i mam prawo nie akceptować regulaminu

@xyz96 wypowiedz się w tym temacie

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nathan81 Podczas wypełniania danych do weryfikacji przelewy 24 na koncie zwykłym masz tam wybór - skany dokumentów lub wpisanie numeru dowodu osobistego, bez wysyłania skanów. Mi tak zweryfikowano w ciągu 24 godzin, ale u mnie było zero do wypłaty 🙂

Co do przesyłania skopiowanych dokumentów, na pewno są ograniczenia i nie można tego wymagać. Ostatnio podczas wizyty w banku przy wykonywaniu pewnych operacji poproszono mnie o dowód i zapytano, czy wyrażam zgodę na skserowanie. Po odmowie trzeba było zastępczo wypełnić i podpisać prosty formularz.

oznacz moderatorów

nathan81
#8 Zapaleniec#

W teorii tak jest i nawet jedna konsultantka mi odpisała, ze tak mogę aktywować, w praktyce opcję tą mam niedostępną i po zapytaniu, czemu nie mogę skorzystać z formularza, dostałem regułkę ctl+c ctrl+v że mam wysłać skan dowodu i innej możliwości nie ma. Przelew weryfikacyjny poszedł z konta bankowego założonego na mnie, skan dowodu podesłałem, ale z zakrytym zdjęciem oraz numerem dowodu i peselem i to im nie wystarcza. Dodam, iż konto bankowe przypięte do konta Allegro mam od kilku lat to samo i nie poddam się. Nie podam im numeru dowodu. Po powrocie z urlopu skieruję sprawę do uke i uokik jak pisał RED, tym bardziej, ze uokik już się zainteresował Allegro, jest kilka wiadomości z ostatnich dni na rożnych portalach. Natomiast na temat wycieku danych z Allegro oraz przelewy24 też można znaleźć niejedną informację w sieci 🙂

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

tak, tak, my przesyłamy, a potem okaże się, że ktos wziął na nas kredyt bez naszej wiedzy i zgody. Od czego mamy profil zaUFANY, podpis elektroniczny. Mamy tez wielu hakerów, pishingowców i innych super zdolnych informatyków  łamiacych wszelkie zabezpieczenia, dlatego jstem zdecydowanie przeciwa przesyłaniu dokumentów osobistych pocztą.

Cza z tym z robic porzadek, ja własnie toczę dyskusje z PayU.

Co na to allegro ??????? kto ogląda nasze dokumenty, kto ma do nich dostęp, z mocy ustawy o RODO mam prawo wiedziec kto ma dostęp i to z imienia i nazwiska.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska wszystkie nasze procedury są zgodne z RODO.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

nathan81
#8 Zapaleniec#

Skoro wszystkie, czemu w ostatnim czasie Uokik interesuje się portalem allegro z powodu masowo spływających skarg ? Moją sprawę także kieruję do Uokik na początek, ponieważ  rozwiązując umowę chcę mieć alternatywną możliwość pobrania jednorazowo moich środków stacjonarnie i nie jest to kwota wyższa niż 1000 euro (a prawie dziesięcopkrotnie niższa) przy której internetowo wymagana jest weryfikacja tożsamości za pomocą dowodu osobistego z widocznym numerem tego dokumentu. Proszę zapoznać się z przepisami obowiązującymi w naszym kraju oraz na terenie unii europejskiej.
Poza tym weryfikacja tożsamości przebiegła pomyślnie, znają Państwo moje imię i nazwisko, znacie też adres, na który został wysłany list z kodem aktywującym konto allegro, przelew weryfikacyjny z banku także został wysłany. Dodam, iż przy zakładaniu konta bankowego wystarczy wypełnienie formularza oraz przelew weryfikacyjny z innego konta bankowego i w 5 minut mamy założone konto bankowe, gdzie można operować dowolnymi kwotami, a w przelewy24 uparcie żądanie skanu dowodu osobistego z widocznym peselem oraz numerem tego dokumentu zasłaniając się starą ustawą, która nie obowiązuje w dzisiejszych czasach? W jakim celu takie zabiegi ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@nathan81 Nie ingerujemy w wewnętrzne procedury operatorów płatności, z którymi współpracujemy. Jeśli nie chcesz przesyłać skanu dowodu, pozostaje możliwość okazania go bezpośrednio w siedzibie Przelewy24.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nathan81
#8 Zapaleniec#

Nie potraficie racjonalnie wytłumaczyć wymogów dotyczących skanowania dokumentów. Specjalnie będę jechał do Poznania, żeby pokazać dowód i odzyskać moje 400 zł ? Zapraszam kuriera, albo przedstawiciela przelewy24 do mnie z moimi pieniędzmi, przy odbiorze okażę dowód osobisty oraz pokwituję odbiór pieniędzy. W innym przypadku sprawa zostanie skierowana do uokik celem odzyskania moich należności.

Skoro przelewy24 są takie problematyczne i ludzie narzekają na tą usługę, czemu nie słuchacie użytkowników i nie wyłączycie tej opcji lub CZEMU NIE WPROWADZICIE MOŻLIWOŚCI WYBORU METODY PŁATNOŚCI PRZEZ SPRZEDAJĄCYCH w allegro finanse ? Tylko z góry narzucacie tą metodę i żądacie przesłanie skanu dowodu z widocznymi danymi wrażliwymi ? Potwierdzenie tożsamości odbywa się po okazaniu dowodu osobistego z widocznym imieniem i nazwiskiem, więc czemu nie wpłyniecie na serwis przelewy24, aby zaprzestali żądania przesłania dowodu z widocznym jego numerem i peselem ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@nathan81 A dlatego że maja z tego zysk.Po co pytasz.

oznacz moderatorów