anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysłanie towaru sypkiego DHL - paczka standardowa czy niestandardowa?

rostov84
#10 Popularyzator#

Cześć,

chcę wysłać kurierem DHL towar sypki w opakowaniu doypack (torba foliowa z zamknięciem strunowym) zapakowanym w kopertę bąbelkową.

W związku z tym moje pytanie, wysłać to jako przesyłka standardowa czy niestandardowa? Na stronie DHL trudno o dokładne informacje, infolinia już nie działa, a muszę zamówić kuriera na poniedziałek.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ja dla bezpieczeństwa spakował bym to w karton.

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

O bezpieczeństwo się nie martwię, ponieważ torba jest wykonana z mocnej folii, a na końcu z zamknięciem dodatkowo zgrzana.

Chodzi mi o to, czy DHL nie zakwalifikuje tego jako przesyłka niestandardowa.

Choć, gdy zamawia się kuriera i jest opcja wyboru przesyłki niestandardowej, to jest następująca informacja:

Paczka niestandardowa
Opakowanie inne niż koperta, karton o przekroju prostopadłościanu, foliopak DHL. Krucha zawartość przesyłki np. Szkło, ceramika”.

Czy z tego wynika, że przesyłka w kopercie klasyfikowana jest jako standard?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rostov84 Koperta tez musi się mieścić w okreslonych przez przewożnika wymiarach. Ja wysyłam DHL przez brokera i koperta to max 35x25x5 > inaczej niestandard

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 właśnie w kopercie o takich wymiarach chciałem wysłać. Czyli można to puścić DHL jako standard? Mimo, że to nie są regularne kształty?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rostov84 Wg mnie tak. Jak sprawdziłem u swojego brokera to takie max wymiary dopuszcza DHL jako standard dla kopert > w normalnej cenie.

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 z usług którego brokera korzystasz?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rostov84 Masz do wyboru > sendit > tanieprzesyłkikurierskie > furgonetka>apaczka. Ceny są inne u każdego. Wszędzie musisz założyć konto.

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 może tak, którego polecasz? Bo czytam opinie nt. ww. przez Ciebie i widzę mnóstwo negatywnych komentarzy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rostov84 Ja korzystam z tanich przesyłek od 3 lat. Tylko ja dostałem od nich zaproszenie i indywidualny cennik. Ale wysyłam tylko DHL, bo nie mam z nimi problemów.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rostov84 Jeżeli chcesz to wejdź na dowolna moją aukcję. w zakładce "o sprzedającym" jest nr. telefonu > zadzwoń > to Ci opiszę jak jest > pisać nie będę, bo to za dużo opisywania. Może być nawet w niedzielę.

oznacz moderatorów