anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z Allegro - dropshipping i wymiary przesyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
rafulka12
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaję na Allegro na zasadzie dropshippingu, tzn. towar wysyłany jest bezpośrednio z hurtowni, więc fizycznie nigdy paczki na oczy nie widzę.

Wcześniej korzystałem z kuriera hurtowni, natomiast chcę sam zamawiać kuriera przez "Wysyłam z Allegro". Próbowałem teraz po zakupie zamówić wysyłkę DPD, a że nie wiem, jakie wymiary będzie miała przesyłka, to chciałem wpisać bliskie maksymalnych. Podałem więc paczkę 30kg o wymiarach 100x100x100cm, ale system odrzucił przez przekroczone wymiary, podałem więc 30kg 90x90x90cm i to samo. Dlaczego tak się dzieje, skoro nie przekroczyłem dopuszczalnych wymiarów podanych tutaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-informacje-dla-sprzedajacych-ZGjlBn2rdU4

 

Dopiero weszła paczka 30kg 50x50x50cm, większe były odrzucane.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Przekroczona waga gabarytowa. Zawsze jest brana po uwagę większa parametr. DPD jakiś czas temu zmieniło mocno na niekorzyść parametr obliczania gabarytówki i tymi podanymi przez Allegro maksymalnymi wymiarami paczki można - za przeproszeniem - się podetrzeć.

oznacz moderatorów
rafulka12
#9 Pomysłodawca#

Hmm, to w sumie jakie maksymalne wymiary można podać, aby nie przekroczyć wagi gabarytowej?

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Wzór masz podany na podlinkowanej stronie, wraz z przykładami:

f84ba58a495695cee50869fb2602.png

Licząc równy wymiar każdego boku to 57x57x57 cm mieści się jeszcze w limicie (niecałe 31 kg gabarytówki). Limit to 31,5.

oznacz moderatorów