anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest możliwa wysyłka bez etykiety metodą Allegro Pakoczmaty InPost?

MAMY ROZWIĄZANIE!
qamil20
#7 Wielbiciel#

Witam.

Chce wyslac paczke bez etykiety przez paczkomat. Gdy wystawialem przedmiot na allegro to wybralem opcje dostawy paczkomaty za 8.99 zl. W mailu w wiadomosci o otrzymaniu wplaty mam opcje "utworz etykiete i nadaj paczke", czy jezeli skorzystam z tej opcji to moge nadac bez etykiety?

Pozdrowienia

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
STORMRIDER33
#2 Obserwator#

Dzień dobry. Moglibyście wprowadzić możliwość wysyłki bez etykiety. Niechby i koszt był trochę wyższy, ale rozwiązałoby to sporo problemów.

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Możesz przecież skorzystać z aplikacji InPost i wykupić taką usługę i wtedy wyślesz bez etykiety.

oznacz moderatorów
anka_r11
#8 Zapaleniec#

Ale po co wykupywać specjalne usługi, jeśli chodzi o ułatwienie dla sprzedającego. Konkurencyjny portal sprzedażowy już stosuje generowanie kodu Inpost. Przy potwierdzaniu sprzedaży masz możliwość wyboru: albo drukujesz etykietę, albo też nadajesz paczkę bez etykiety. Bardzo fajna rzecz - korzystam z tej funkcji na tamtym portalu sprzedażowym, bo nie posiadam drukarki, a sprzedaję tylko okazjonalnie.

oznacz moderatorów
taniec_makarena
#8 Zapaleniec#

Podbijam temat. Czy allegro i Inpost zamierzają wprowadzić nadawanie paczek paczkomatowych za pomocą kodu, bez drukowania etykiety???? Chodzi o nadania, które robi sprzedający

oznacz moderatorów
MacArt_2007
#8 Zapaleniec#

No ale jak to tak nawet o_l_x już wprowadził nadanie paczki przed kod a Allegro w tyle… niemożliwe 🙂

oznacz moderatorów
dariusz-pawela
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam już wygenerowaną etykiętę z Allegro Lokalnie . Czy uda mi sie otworzyc paczkomat etykietą w telefonie (paczkomat skanuje etykietę z telefonu) ? Bez drukowania etykiety i naklejania na paczkę?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dariusz-pawela Etykieta powinna zostać wydrukowana i naklejona na paczkę. Nawet jeśli uda Ci się otworzyć skrytkę, to bez etykiety kurier może zwyczajnie tej paczki nie przyjąć lub zgubić ją w trakcie dostawy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
dariusz-pawela
#7 Wielbiciel#

Rozumiem.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający nakleja etykietę i wysyła, zwrot może posiadać tylko kod.

oznacz moderatorów
AdrianXQ
#10 Popularyzator#

I tu znów tracą sprzedający bo w inposcie nie da się tak tanio wysłać jak przez alegro. Co to jest za problem żeby zrezygnować z tych etykiet, i to przez tyle lat jak na **piiip**ie już dawno to jest

oznacz moderatorów
kovboy77
#10 Popularyzator#

No wypadaloby zeby to w koncu zmienili, bo to jest jakis dramat…☹️☹️☹️
@la_nika

oznacz moderatorów
kub9
#7 Wielbiciel#

Próbował ktoś wysłać przesyłkę skanując etykietę z komórki i nie naklejając jej na przesyłkę? Czy paczka nadal dojdzie?

oznacz moderatorów
hoolaa
#7 Wielbiciel#

Przepisałam na ekran paczkomatu nr nadania i drzwiczki się otworzyły. Paczka dotarła. Nr nadania zapisałam też na paczce. 

oznacz moderatorów
kovboy77
#10 Popularyzator#

Pobralem etykiete ze strony inpostu na telefon, zeskanowalem z teefonu przy paczkomacie, na paczce nic nie pisalem i wszystko doszlo bez problemu.

oznacz moderatorów
kovboy77
#10 Popularyzator#

Tak, wszystko dziala.

oznacz moderatorów
dorothy2
#8 Zapaleniec#

Niestety oficjalna odpowiedź InPostu w sprawie wysyłania przesyłek Allegro brzmi tak:

"Uprzejmie informuję, że w przypadku przesyłek Allegro naklejenie etykiety jest wymagane.

Wysyłka przesyłki za pomocą samego kodu nadania jest możliwa wyłącznie w przypadku przesyłek:

- generowanych w aplikacji InPost Mobile

- zwrotnych Szybkie Zwroty

- zwrotnych Zwroty Allegro

- [przesyłki konkurencji na o i v]


Za pomocą 24-cyfrowego numeru przesyłki można otworzyć skrytkę, natomiast nie jest to równoznaczne z możliwością nadania przesyłki bez etykiety jeśli nie jest ona jedną z wyżej wymienionych usług.

Manualne przepisanie numeru przesyłki na ekranie jest alternatywą w przypadku np. niedziałającego skanera i braku możliwości zeskanowania etykiety, niemniej jednak nie gwarantuje to poprawnego procesowania przesyłki i może znacznie opóźnić jej proces.


Dodatkowo brak naklejonej etykiety w przypadku usługi, przy której jest to wymagane może negatywnie wpłynąć na wynik ewentualnej reklamacji."

😞szkoda bardzo i nie rozumiem w sumie czemu tak. Mam nadzieję, że zostanie to zmienione w przyszłości.

 

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

Nie wiem czemu nie rozumiesz. Nadanie bez etykiety jest może i wygodne dla klienta, ale uciążliwe dla kuriera i firmy logistycznej, i ta uciążliwość odnajduje swoje odzwierciedlenie w cenie. Allegro wynegocjowało dobrą cenę między innymi dlatego, że przesyłki z naklejoną etykietą procesuje się łatwo i szybko.

Poza tym, Allegro jest nastawione jednak na nadawców masowych, a więc i tak nie będą korzystać z tej funkcjonalności - to po co mają płacić? Już nie wspominam o cyrkach z zamienionymi paczkami, z którymi będą musieli się borykać po ewentualnym udostępnieniu takiej opcji. 

oznacz moderatorów
dorothy2
#8 Zapaleniec#

W porządku, ma to sens co piszesz i też tak myślę, że dla większości sprzedających nic to nie zmieni, bo firmom i tak jest łatwiej wydrukować... Ale jeśli chodzi o koszty to portal na O oferuje przesyłki niekiedy jeszcze taniej, a jednak oferuje tą opcję.

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

Allegro oferuje przesyłki jeszcze taniej, bo za darmo. 🙂 

No a tak serio, to nie ma co pisać o cenach promocyjnych. Tamten portal w tej chwili walczy o pozycję na rynku miejsc sprzedaży na odległość, więc na ten moment to mogą sobie nawet dopłacać.

Inna sprawa, że nie jest to ani na rękę nam, konsumentom, ani Allegro, żeby InPost jeszcze powiększał swoje udziały w rynku. 

Dajcie spokój, dziś w domu drukarkę to ma chyba każdy, sam mam trzy - ostatnią kupiłem za chyba trzydzieści złotych, bo nie chciało mi się chodzić po schodach do tej głównej. Trzydzieści złotych! I to laser, więc koszty eksploatacji pomijalne. Nie widzę żadnego rozsądnego uzasadnienia takiego uporu na wysyłki bez etykiety, które są przecież dość problematyczne. 

oznacz moderatorów
dorothy2
#8 Zapaleniec#

Mnie się wydaje, że przeciwnie - w dzisiejszych czasach znów co raz mniej ludzi ma drukarkę 😉 ja mam już chyba ze czwartą, bo każda poprzednia odmawiała posłuszeństwa i to jest właśnie mój problem 😉 Jeśli się mało/rzadko drukuje, to jest to koszt (a jak nie drukarka to tusze - jedno albo drugie jest zwykle drogie, no i drukarka musi być używana regularnie bo inaczej zasychają albo tusze albo dysze - wszystko już przeżyłem). No to powiesz: jeśli się komuś nie opłaca mieć drukarki to może nie mieć i drukować okazjonalnie w punktach do tego przeznaczonych: tak, pod warunkiem że są takie punkty (które nie biorą 3zł za stronę), a nie - patrz wyżej - jest się z małego miasta gdzie takich punktów nie ma 😉

No nic, jest jak jest i nic nie zrobimy, miałem nadzieję, że może dla moich okazjonalnych wydruków etykiet uda mi się jakoś obejść konieczność posiadania sprawnej drukarki, ale jeśli taka jest oficjalna odpowiedź InPostu, to muszę to zaakceptować. Wkleiłem ją żeby ludzie wiedzieli jaka jest odpowiedź oficjalna, bo to było to co sam chciałem wiedzieć, czego szukałem w internecie, a nie znalazłem, więc wklejam dla mi podobnych 🙂 Widzę, że tu niektórzy wysyłają bez etykiety i hula - i fajnie, ale ja jednak nie chcę ryzykować niezadowolenia moich klientów jeśli odpowiedź oficjalna brzmi, że nadanie w tym przypadku bez etykiety nie gwarantuje poprawnego nadania i może je opóźnić.

P.S. - Ale chętnie przyjmę podpowiedź skąd brać tanie sprawne drukarki, jeszcze laserowe i czy laserowa jest bardziej niezawodna jeśli się mało drukuje 😉

oznacz moderatorów