anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest możliwa wysyłka bez etykiety metodą Allegro Pakoczmaty InPost?

MAMY ROZWIĄZANIE!
qamil20
#7 Wielbiciel#

Witam.

Chce wyslac paczke bez etykiety przez paczkomat. Gdy wystawialem przedmiot na allegro to wybralem opcje dostawy paczkomaty za 8.99 zl. W mailu w wiadomosci o otrzymaniu wplaty mam opcje "utworz etykiete i nadaj paczke", czy jezeli skorzystam z tej opcji to moge nadac bez etykiety?

Pozdrowienia

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
kostas11
#21 Demiurg#

@qamil20 Nie, musisz mieć etykietę 😞 tu masz więcej

Wszystko zrobisz w prosty i szybki sposób na swoim koncie na Allegro Lokalnie.

  1. Przejdź do zakładki Zamówienia od kupujących.
  2. Znajdź właściwe zamówienie i kliknij [Przygotuj paczkę do nadania].
  3. Wygeneruj etykietę nadawczą:
    • wybierz odpowiedni rozmiar paczki.
  4. Kliknij [Utwórz etykietę] i wydrukuj etykietę do przesyłki.
  5. Naklej na paczkę wydrukowaną etykietę.
  6. Nadaj przesyłkę w wybranym paczkomacie – zeskanuj numer paczki i włóż paczkę do skrytki.

Edytowano 16.03.2023

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 ale on chce "nowocześnie" bez etykiety...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash w sumie może spróbować 😄 @qamil20 jak Ci się uda bez etykiety nadać paczkę ( nie myl ze zwrotem bo tam wystarczy kod ) to daj nam znać przyda się na przyszłość 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
qamil20
#7 Wielbiciel#

https://inpost.pl/aktualnosci-nadawaj-prosto-z-aplikacji-inpost-mobile-wyslij-paczke-z-paczkomatu-be...

 

Moje pytanie jest odnosnie tego czy moge bez etykiety wyslac korzystajac z linka co mam w mailu. Czy jednak musze skorzystac z aplikacji inpost osobno?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@qamil20 a piszesz o zadaniu poza allegro, to skoro można nadać bez etykiety to tak jest, nie korzystałem z tego więc nie pomogę 😞

Ale widzę że działa to jak zwrot allegro na kod lub z aplikacją 🙂

Opłać wysyłkę BLIKiem

Po uzupełnieniu informacji, zostaniesz przekierowany do szybkiej i wygodnej płatności BLIK. Po ukończeniu płatności, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Kod nadania otrzymasz również w mailu.

Pamiętaj! Na paczce nie musisz już naklejać żadnej etykiety ani umieszczać kodu nadania. Jeśli chcesz jednak umieścić kod na paczce - oczywiście, możesz to zrobić!

Nadaj w Paczkomacie 

Z przygotowaną paczką udaj się do dowolnego Paczkomatu. W czytniku w Paczkomacie zeskanuj kod QR z aplikacji lub na ekranie Paczkomatu wybierz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu” i wpisz dane – skrytka otworzy się automatycznie! Teraz włóż paczkę do skrytki.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:41548930
#7 Wielbiciel#

Witam. Udało się wysłać bez etykiety?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:41548930 można nadać przesyłkę w aplikacji InPost, ale nie będzie to metoda dostawy Allegro Paczkomaty InPost w specjalnej cenie 8,99 zł (tylko minimum 12,99 zł w zależności od gabarytu). Dlatego lepiej abyś nadała ją z poziomu Allegro Lokalnie. Aby to zrobić wejdź proszę w zakładkę Zamówienia od kupujących, znajdź właściwe zamówienie i kliknij [przygotuj paczkę do nadania] i wygeneruj etykietę, którą umieścisz na przesyłce, następnie nadaj przesyłkę w wybranym paczkomacie.

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ushtari124
#7 Wielbiciel#

Dziekuje za wyjasnienie. Przydaloby sie miec mozliwosc wyslania przesylki bez etykiety z poziomu allegro, bardzo fajna funkcja szczegolnie dla tych wszystkich uzytkownikow ktorzy nie prowadza regularnej spzredazy i nie posiadaja drukarki. 

oznacz moderatorów
najsek
#7 Wielbiciel#

Pytanie dlaczego ta opcja nie jest dostępna skoro InPost ją udostępnia. Proszę o jej udostępnienie. Tak jak kolega wyżej napisał, nie wszyscy sprzedający okazjonalnie posiadają drukarki.  

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
chromusik
#8 Zapaleniec#

TO chyba trzeba założyć propozycję zmian i zebrać duzo głosów aby wpadli na tak 'nowoczesny' pomysł ułatwiający uzytkowanie ich portalu ...

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Tak zgadzam się z tym nie każdy użytkownik posiada drukarkę żeby wydrukować etykietę.

Na allegro lokalnie powinno allegro wprowadzić wysyłki poprzez InPost ale bez etykiety.

oznacz moderatorów
Maciek1237
#7 Wielbiciel#

Pani Moniko serdecznie proszę o wystosowanie prośby do Allegro o interwencję w tym temacie, inPost już od dawna posiada możliwości wysyłki bez drukowania etykiet. 

oznacz moderatorów
pik31
#7 Wielbiciel#

Ale chodzi o to by nie drukować tej cholernej etykiety ! skoro już raz Allegro pobrało mi opłatę za nadanie paczki przez in-post 8,99zł to dlaczego mam ponownie płacić 12,99zł za wysłanie tej paczki bez etykiety ? Po to daje się opcję "wysyłam z allegro"czy jak to się tam nazywa,żeby było taniej,zarówno dla kupującego jak i dla sprzedającego,a nie że trzeba podwójnie płacić.Bez  sensu.Nie każdy ma w domu drukarkę,a jeżeli ma i mało korzysta z niej to tusz zaschnie i wówczas i tak jest bezużyteczna,no wtedy chciałby nadać paczkę "bez etykiety".

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jak Ci pobrało? AL pobiera za etykietę dopiero w momencie nadania paczki w paczkomacie. A przynajmniej tak tu co chwilę piszą. Więc suma sumarum dopłacasz niestety 4zł do wysyłki. A następnym razem w dostawie podajesz paczkomat 12.99.

oznacz moderatorów
pik31
#7 Wielbiciel#

Jeżeli tak jest jak piszesz,było by to logiczne,ale właśnie brat miał taką sytuację że nie mógł wydrukować sobie bo tusz sie skończył,a kupującemu zależało na czasie,więc poszedł w drugą opcję i nadał w opcji za te12,99zł bez etykiety AL obciążyło go opłatą za sprzedaż+wysyłkę,czyli sumując zapłacił za przesyłkę 22zł. Fakt że było to chwile temu,więc może do teraz coś z tym zrobili i zmienili regulamin.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale tak jest że opłata jest dopiero pobierana po otwarciu paczkomatu, mówimy o AL.

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To dziwne. Właśnie sprawdziłam. Szykowałam paczkę wczoraj wieczorem, a opłata za etykietę poszła dopiero dzisiaj jak ją pani w paczkopunkcie zeskanowała. Także nie masz racji. Jeśli Ci pobrało za etykietę to pisz do allegro niech zwrócą, bo nie powinno. W rozliczeniach masz to wtedy opisane jako "Allegro Lokalnie - nadanie przesyłki InPost -8.99." Jeżeli w rozliczeniach masz tylko "prowizja od sprzedaży" tzn. że etykiety jeszcze nie doliczyło" i wtedy się etykietą nie przejmujesz.

 
 
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, nie możesz.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pik31 nadając przesyłkę przez Allegro Lokalnie generujesz etykietę na Allegro Lokalnie i pobieramy opłatę (8,99 zł) dopiero po zamknięciu drzwiczek skrytki w paczkomacie jeśli więc zdecydujesz się nadać przesyłkę inną metodą to rozliczysz się tylko z przewoźnikiem z usług, z którego skorzystasz, a my nie pobierzemy opłaty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów