anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zrezygnować z zakupu w wygranej licytacji?

krysia_as
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_                               
chciałabym zrezygnować z wylicytowanych towarów jeszcze nieopłaconych, czy zgłosić sprzedającemu czy czekać  30 dni na automatyczne anulowanie

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

majster_man
#14 Krzewiciel#

poinformuj sprzedawce, ja po tygodniu anulowałem zakup wyrzuciłem przedmiot na złom a klient zapłacił po 26 dniach. Jak wysłać taki przedmiot jak pojechał już do huty?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że wypada poinformować sprzedającego o rezygnacji,😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@krysia_as Musisz poinformować sprzedawcę o rezygnacji, aby doszło do odstąpienia od umowy. Automatyczne anulowanie przez Allegro nie jest Twoim odstąpieniem od umowy. Allegro nie może za Ciebie odstąpić.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@krysia_as Najlepiej niezwłocznie poinformuj sprzedawcę o swojej rezygnacji a on będzie mógł szybciej znaleźć innego klienta na swój towar .Na przyszłość licytuj rozważnie ,zwłaszcza że sprzedawca mógł mieć te pozycje wyróżnione a tych kosztów allegro mu nie odda (tylko prowizje) i w zasadzie to to uczciwie by było abyś sama takie środki mu zwróciła o ile je poniósł .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@krysia_as Masz powyżej podaną przez jednego ze sprzedawców informację, którą się nie sugeruj. Absolutnie nic nie musisz nikomu pisać o swojej niedojrzałości - odstąpienie od umowy jest Twoim prawem. Poza tym nie masz żadnego obowiązku zwracać sprzedającemu jakichkolwiek kosztów, jest to nawet wprost sprzeczne z regulaminem Allegro. Po rezygnacji z zakupu nie ponosisz żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów

krysia_as
#7 Wielbiciel#

dziękuję,  pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Konsekwencji regulaminowych nie ponosisz jak ci podał ktoś powyżej ,ale jest coś ważniejszego od regulaminów i przepisów -zwykła uczciwość .Licytując bez głębszego zastanowienia naciągasz sprzedawcę na koszty których może nie odzyskać i takie coś nie powinno nikogo cieszyć .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@krysia_as przeczytaj soebie co napisał @kolekcjoner608 i weź to pod uwagę. Na zabawę jest piaskownica...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów