anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmienna prowizja w prz produktach o niewielkiej wartości (od 1 do 8zł)

narzedzia123
#8 Zapaleniec#

zauważyłem ze przy produktach o niewielkiej wartości naliczana prowizja nie pokrywa się z prowizją dla danej kategorii.

Czy jest w stanie ktoś wytłumaczyć mi skąd się to bierze i jak jest obliczana prowizja dla tych produktów?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

GrawlasSP
#9 Pomysłodawca#

Prowizja, która jest pokazana podczas wystawiania, zaraz nad przyciskiem "Wystaw przedmiot" to prowizja przy darmowej wysyłce. W przypadku gdy klient wybierze dostawę płatną, wtedy ta prowizja się zmienia.

oznacz moderatorów

narzedzia123
#8 Zapaleniec#

tak to wiem i rozumiem...

Podam dwa przykłady

produkt który kosztuje 1,60 zł ma prowizję 0,5zł (teoretycznie prowizja powinna wynosić 0,16zł)

natomiast produkt który kosztuje 4,85 ma prowizję 0,83zł - prowizja w tej kategorii to 10% (przy produkcie który kosztuje 8,1zł prowizja jest już taka jak powinna być i wynosi 0,81zł)

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bo teraz jest podniesiona minimalna  wartość prowizji i może być np.50 groszy od przedmiotu sprzedanego za złotówkę jak i od takiego co się sprzedał za 5 zł. Po prostu już się nic taniego ma nie opłacać wystawiać -taka taktyka sprzedażowa portalu.

oznacz moderatorów

narzedzia123
#8 Zapaleniec#

tylko nadal nie wiem jak wytypować takie produkty, bo teraz przejrzałem kilka produktów z takiej samej kategorii głównej i w jednym przypadku jest to prowizja 0,5 zł w innym z kolei 0,3 zł.

Jak allegro typuje produkty którym w których prowizja stała będzie wynosiła 0,5 zł , a jak te w których prowizja będzie np. 0,3 zł

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@narzedzia123 Zauważ, że jeżeli w kategoriach z minimalną prowizją 1 zł wystawisz towar w cenie poniżej 1 zł to  prowizja będzie wyższa o tą różnicę. Marża minimalna jest liczona od każdej sztuki.

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Od 01.03.2022r. Allegro wprowadziło zmiany dotyczące prowizji w wielu kategoriach. Bardzo istotna zmiana to zwiększenie minimalnej prowizji z 0,25 zł na 1 zł. Stąd sytuacja o której piszesz. Kwestia prowizji od kosztów dostawy to zupełni inny i dodatkowy temat.

oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

VSPRINT_PL_0-1646323743424.png



Potrzebujesz wiedzy z zakresu zwiększania sprzedaży na Allegro?
Zajrzyj na nasz kanał na YouTube!
https://bit.ly/vSprintYT

oznacz moderatorów