anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów opłaty allegro za sprzedaż

fenio_
#7 Wielbiciel#

Sprzedawałem przedmiot na allegro lokalnie. Kupujący zrobił kupił przedmiot a ja nie zauważyłem tego i po paru dniach poprosił o zwrot kosztów w wyniku nie otrzymania przedmiotu. Czy w związku ze zwrotem jestem zwolniony z opłaty za sprzedaż tego przedmiotu?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:44052296
#21 Demiurg#

@fenio_ Sprzedałeś ale nie wysłałeś? kupujący założył dyskusje i chce złożyć wniosek do POK?

Co z pieniędzmi za przedmiot?

Opłata transakcyjna jest bezzwrotna.

Opisz to jakoś po ludzku.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@fenio_ Nie, nie jesteś. Możesz napisać do Allegro o zwrot "opłaty transakcyjnej" > ale nie wiadomo z jakim efektem. Jak się coś wystawia, to wypada zaglądać na własne aukcje > transakcja nie doszła do skutku wyłącznie z Twojej winy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fenio_ Zwrócić musisz bo jak otworzy dyskusję i dostanie od Allegro to czeka cię więcej problemów, oddajesz na konto podane przez kupującego, a o zwrot prowizji napisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fenio_ tak od kilku dni można, oddać kasę przez Allegro tu masz instrukcję https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedający-o-allegro-lokalnie/zwrot-środków-kupującemu-na-allegro... zwróć a dostaniesz anulowanie opłaty transakcyjnej, jeden warunek musisz oddać wszystko co klient wpłacił 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fenio_
#7 Wielbiciel#

Niestety pieniądze automatycznie trafiły dziś w nocy na moje konto. Miałem je przelać kupującemu, więc ta opcja odpada. Ponieważ z tego co doczytałem mam do siedmiu dni na wysyłkę postanowiłem nie zwracać pieniędzy i normalnie wysłać paczkę o czym poinformowałem kupującego. Nie był zachwycony i nazwał mnie niesłownym. No cóż, jakoś to przełknę.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@fenio_ Mogłeś poprosić o nr. konta i przelać bezpośrednio. Teraz możesz ponieść dodatkowe koszty, bo jak sprzedający będzie chciał odesłać Ci przedmiot to będziesz musiał ponieść koszty przesyłki zwrotnej (może nie będzie złośliwy)

oznacz moderatorów

fenio_
#7 Wielbiciel#

Jak na razie wygląda na to, że uspokoił się i wygląda na to, że jest wyrozumiałym klientem. Mam nadzieje, że nie będzie kombinował.

oznacz moderatorów