anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot od klienta

MAMY ROZWIĄZANIE!
RybkaNaRowerze
#9 Pomysłodawca#

hej,

mam pytanko.
dostałam dzisiaj zwrot lampki od klientki, która nie podała przyczyny zwrotu. Wszystko byłoby ok,gdyby nie to że brak jest oryginalnego opakowania (przesłała tylko odcięty kawałek) i tylna lampka jest cała porysowana. Nie mam szans sprzedać tej lampki po pierwsze bez pudełka a po drugie w takim stanie. klientka nie zgłosiła żadnego uszkodzenia ani wady, nic. Po prostu zgłosiła zwrot i ją odesłała. Wszystko oki jeśli lampka po prostu by jej się nie spodobała,ale ewidentnie jej używała. Co powinnam zrobić?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
kostas11
#21 Demiurg#

@RybkaNaRowerze

Art. 34. 

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy

Poinformuj że lampa nie ma żadnej wartości bo jest zniszczona  i zwrotu kasy nie będzie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Może oddać 1 czy 5zł, za sam materiał, jeżeli jest całkiem zniszczona, ale zwykle to poprostu lepiej obniżyć wartość zwrotu 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Mam kolegę co często na rowerze jeździ. Zapytam czy by nie odkupił, jeśli lampka działa 🙂
@RybkaNaRowerze, ile byśmy chcięli za ten egzemplarz (skoro działa, a jest z tyłu zarysowana lekko)? 🙂

oznacz moderatorów
RybkaNaRowerze
#9 Pomysłodawca#

hmmm.... nawet nie pomyślałam żeby to sprawdzić od razu. teraz sprawdziłam i przednia lampka nie działa ..... Pytanie czy klientka coś z nią zrobiła? Tylko co? A jeśli nie to dlaczego po prostu nie zgłosiła że cos jest nie tak?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RybkaNaRowerze Nie możesz nic nie oddać @kostas11 wprowadza Cię w błąd. Możesz zmniejszyć kwotę za sam towar, jeśli jego wartość spadła, ale proporcjonalnie do tego spadku, samo opakowanie ma minimalny na to wpływ. Zgodnie z prawem konsument nie musi odsyłać towaru w oryginalnym opakowaniu. Poza zwrotem kwoty za towar należy się zwrot kosztów przesyłki do klienta. Do obniżenia kwoty zwrotu warto mieć jakąś podkładkę, jakieś wyliczenie, inaczej można sobie narobić kłopotów, gdy klient podejmie odpowiednie działania.

oznacz moderatorów
RybkaNaRowerze
#9 Pomysłodawca#

tak wiem... już napisałam do radcy prawnego, ale pojawiła się nowa okoliczność bo nie sprawdziłam tego od razu, ale przednia lampka nie działa

oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

A co jak opakowanie będzie ze szczerego złota a w środku paczka ryżu, też minimalny wpływ? I jak nie odda kartonika to mam oddać klientowi powiedzmy 90% wartości produktu? ^^

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, i jeszcze brylantami może być wysadzane to opakowanie.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@xyz96

Brylanty nie wysadzają- to raczej trotylu trza użyćcool

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Ja wiem, jakby je tak rozdrobnić na pył węglowy, to po zmieszaniu z powietrzem efekt byłby wybuchowy😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów