anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przedmiotu tak jakby prefabrykowanego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Directormiki
#7 Wielbiciel#

Witam, jestem w pełnym małym konflikcie ze sprzedawcą. Kupiłem od niego 4 magnesy. Wzory tych magnesów były w aukcji, nie prosiłem o żadne własne wzory. Chciałbym zwrócić te przedmioty, zgodnie z tym że do 14 dni nie muszę podawać powodu. Sprzedawca zasłania się jednak tym, że magnesy te produkuje dopiero po złożeniu zamówienia, więc niby są prefabrykowane, a wzory na stronie to jedynie propozycje. Ja jednak uważam że wybrałem wzory które dał mi sprzedawca, a nie wybierałem spersonalizowanego wzoru. Jest ktoś z was w stanie powiedzieć kto ma rację? Ja już sam nie jestem pewien...

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
koltat
#11 Animator#

Sprawdź warunki zwrotów oferty, w której zawarłeś umowę, czy posiada ograniczenie zwrotów.

-None-
oznacz moderatorów
Directormiki
#7 Wielbiciel#

"Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb"

 

Czy w takim razie jeśli sprzedawca ma gotowe wzory, ale produkt produkuje dopiero gdy go zamówię, to nagle magicznie nie mogę go zwrócić?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Directormiki Masz prawo do odstąpienia od umowy (zwrotu) w tym przypadku. Gdyby było inaczej to każdy mógłby pisać, że oferowana rzecz zostanie dopiero wyprodukowana i odmawiać prawa zwrotu.

Rozpocznij ze sprzedającym dyskusję przez Allegro aby wyjaśnić problem, będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a gdy to nie nastąpi, do dyskusji włączy się pracownik Allegro, który spróbuje Ci pomóc. W dyskusji możesz też poprosić pracownika o pomoc gdy sprzedawca odpowie, ale nie będzie chciał załatwić sprawy zgodnie z zasadami.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ma rację

nie wybierałeś indywidualnego wzoru - tylko wzór z gotowej listy

więc ciężko mówić że jest to rzecz nieprefabrykowana zamówiona przez konsumenta, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Directormiki Niewątpliwie rację ma @xyz96.

Ula

Ula
oznacz moderatorów