anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru po 30 dniach.

Antykwariat_SK
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

kupujący zamówił u mnie książkę którą zwrócił po 30 dniach, nie przysłał żadnego powiadomienia o odstąpienia od umowy. Ktoś przeczytał książkę i ją odesłał...Co mam zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Napisać, że żądasz odbioru przez niego jego własności. Możesz też dodać, że w razie braku odbioru zaczniesz naliczać opłaty za magazynowanie i dozór. 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Antykwariat_SK Napisz do niego, powinien wysłać odstąpienie umowy zakup w 14dniach od odbioru przesyłki i ma 14dni na odesłanie od daty odstąpienia od umowy zakupu, zwrot konsumencki.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 zwrócił po 30 dniach, nie przysłał żadnego powiadomienia o odstąpienia od umowy. 

Po co wprowadzasz w błąd > nie ma żadnego zwrotu konsumenckiego . odesłanie po 30 bez żadnego pisma > po prostu cwaniaczek pprzeczytał i chce dostać z powtotem kasę > potraktował antykwariat jak bibliotekę publiczną > ale niestety, takich psedokupujących jest coraz więcej. I tak wg mnie jest "tępy jak mydelniczka" skoro przeczytanie 1 kśiąki zajęło mu 30 dni > no chyba, że to była "Historia Cesarswa Rzymskiego" po angielsku > w co bardzo wątpię.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39  

Może to jest reklamacja? Bo książka była nudna jak flaki z olejem albo inny ważny powód 🤣

@Antykwariat_SK 

Nieciekawa sytuacja, jak dostaniesz negatywa to zmasakruje Ci całą sprzedaż. Musisz dobrze przemyśleć co chcesz z tym fantem zrobić.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg zwrócił po 30 dniach, nie przysłał żadnego powiadomienia Jaki ważny powód poza tym, że jest cwaniakiem > nie mogę napisać gorzej, bo nie wolno. Ja tez lubię czytać . kiedyś kupowałem całą mase książek > też zdarzały nietrafione > ale nigdy nie zwróciłem żadnej. Teraz się przerzuciłem na e-booki ( ksiązki wystawiłem w części na Allegro, częściowo pozabierały sobie córki )

@Antykwariat_SK A co negatywa to @Kaliope_Brzeg ma rację. Możesz przyjąć zwrot, dodać kupującego do MNK i olać go > "trzy mu w cztery"

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Antykwariat_SK Jeśli kupujący nie złożył oświadczenia o odstąpieniu od umowy w ciągu 14 dni od daty odbioru przesyłki to poinformuj go, że jego własność czeka na odbiór pod wskazanym adresem lub może sobie zamówić kuriera na własny koszt lub też może przelać Ci pieniądze na wysyłkę i wtedy mu książkę odeślesz.
Możesz też uznać zwrot ale jest to tylko Twoja dobra wola - możesz przy tym potrącić wszystkie poniesione przez Ciebie koszty takie jak prowizja, pakowanie itp.

oznacz moderatorów