anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wpłaty (w 98%) a późniejszy zwrot prowizji

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Klient zalicytował przedmiot na mojej aukcji w sobotę, po czym go opłacił.

Dzisiaj z rana natomiast zadzwonił do mnie i zapytał się czy jednak mógłby zrezygnować z zakupu bo się trochę pomylił przy kupowaniu, jednak nie przyda mu się ta rzecz.

Nie robiłem dużego problemu z tym, że poinformowałem iż wykupiłem już transport kurierem dla tej niedoszłej przesyłki i jest tu mały problem, chodziło o 10zł. Ustalilismy, że dokonam zwrotu niecałej kwoty którą zapłacił a pomniejszonej o niedoszły transport i też w ramach takiego zadość uczynienia.

Chodziło o 430zł -10zł, do zwrotu było zatem 420zł i taką kwotę zwróciłem klientowi. Klient jako powód odstąpienia podał: zakup przez pomyłkę, odstąpił także poprzez napisanie w wiadomości prywatnej.


Wystąpiłem też oczywiście o zwrot prowizji (18zł) ale od godzin przedpołudniowych w statusie wniosku widnieje: oczekuje na zwrot wpłaty.

I teraz się zastanawiam czy zwrot niepełnej kwoty -  98% uniemożliwi zwrot prowizji za tą niedoszłą transakcję?  (Aukcję przedmiotu wznowiłem)

Czy któraś z Pań Moderatorek pomoże rozwiać wątpliwości?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Skill_Player Hej 🙂 Którego zamówienia dotyczy ta sprawa? Będę bardzo wdzięczna za numer. Czy najpierw zleciłeś zwrot środków do kupującego, czy złożyłeś wniosek o rabat transakcyjny? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Hej @ko_alka numer zamówienia: 0dd93870-941f-11ed-b2f2-374b8f187391

Najpierw zleciłem zwrot środków i chwile później wniosek o rabat transakcyjny (myślałem, że od razu kasa zostanie zwrócona ale trwało to jakieś 2h, wpłata była realizowana przez przelewy24)

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Skill_Player Dzięki, zgłoszę tę sprawę do odpowiedniego zespołu 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Dzięki! 🙂

(Doprecyzuje pierwszego posta bo sie skończył czas na edycję: to ja płaciłem za transport i przy odstąpieniu byłbym tą kwotę stratny)

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Skill_Player Wnioski są rozpatrywane do 7 dni, ale jeśli zwróciłeś mniejszą kwotę, to wniosek może zostać automatycznie odrzucony. Wtedy złóż proszę odwołanie: https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Skill_Player chyba przy nie pełnym zwrocie allegro nie udziela rabatu transakcyjnego. 

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

 

@Skill_Player 

"wykupiłem już transport kurierem dla tej niedoszłej przesyłki i jest tu mały problem, chodziło o 10zł"

A cóż to za firma spedycyjna, która nie zwraca opłaty za niezrealizowaną usługę 🤔

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów