anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za wysyłkę

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

Nieopatrznie wystawiłem towar z wysyłką 1szt=1 wysyłka

Klient kupił 2 sztuki i opłacił 2 przesyłki

W jaki sposób zwrócić klientowi pieniądze za 2 przesyłkę by allegro się nie czepiało i zwróciło swój "characz od wysyłki"?

Płatność w PayU za wysyłkę transportem poza allegro (czyli nie jest to Allegro Inpost).

Klient jeszcze sie nie odezwał. Sam chce mu zwrócić pieniądze za ponadnormatywną przesykę.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

@przemek-gr Nie kombinuj,wyślij tak jak opłacił kupujący.

oznacz moderatorów

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

pierwszy raz będę to robił.

To zakładka:

Sprzedaż > allegro finanse > zwroty wpłat

czy..

Sprzedaż > zamówienia > zamówienie klienta > akcje >  Zwróć wpłatę

czy moze wszystko jedno?

I potem mam do allegro

Sprzedaż > zamówienia > zamówienie klienta > akcje >  Zwrot prowizji ?

 
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@przemek-gr 

Zależy, czy przesyłki są rejestrowane, czy nie.

Jeśli rejestrowane, wyślij dwie osobne. Dodasz jeden numer nadania i będziesz mieć niepotrzebne problemy ze strony Allegro.

Tylko przy nierejestrowanych (list ekonomiczny, list priorytetowy, forma dostawy ustalona z nadawcą) możesz wysłać jedną przesyłkę i zwrócić pieniądze za drugą. Czy odzyskasz prowizję, to inna sprawa🤔

oznacz moderatorów

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

jest to przesyłka paczka w ruchu zakupiona w furgonetce czyli jest rejestrowana.

z tym że po drugiej oczywiście śladu nie ma bo nie będzie wysłana (wszystko pójdzie pierwszą.

 
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@przemek-gr jak oddasz jedną wpłatę za przesyłkę nie dostaniesz zwrotu prowizji, druga sprawa brak dwóch wysyłek obniża Ci jakość obsługi 😞 trzecia klient może zarzucić Ci że nie nadałeś drugiej, więc jak masz dwie to nadaj dwie mniej problemów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

nie rozumiesz

Klient chciał 1 przesyłkę.

To moja wina że zamiast wystawienia możliwości wysłania kilku sztuk w jednej paczce wystawiłem tylko jedną i klient musiał zapłacić za przesyłke 2 razy.

oznacz moderatorów

przemek-gr
#9 Pomysłodawca#

poza tym każde pakowanie przesyłki filmuję

oznacz moderatorów