anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty od klientów bez oryginalnego opakowania.

MAMY ROZWIĄZANIE!
thehappydays
#9 Pomysłodawca#

Witam!

Co mogę zrobić jeśli otrzymałem zwrot od klienta bez oryginalnego opakowania?

Ściślej chodzi mi o 3 pak pajacyków dla dziecka który został wysłany w oryginalnym foliowym opakowaniu z wieszaczkiem oraz wkładką tektórową.

Klientka odesłała same pajacyki przez co nie mogę wystawić tego produktu do ponownej sprzedaży.

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mdrogeria
#21 Demiurg#

thehappydays niestety to Twój koszt , UK dopuszcza zwrot od konsumenta bez oryginalnego opakowania ........ 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@thehappydays Odebrać, zwrócić kasę.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Brzmi jak rozkaz.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@thehappydays Niektórzy sprzedawcy zmniejszają kupującym kwotę zwrotu w takim przypadku, ponieważ towar jest wtedy mniej wart, o ile brak takiego opakowania faktycznie zmniejsza wartość samej rzeczy, co może być wątpliwe.  Jest przepis, który na to pozwala. Z drugiej strony jednak, UOKiK zabrania wymogu zwracania towaru w oryginalnym opakowaniu 🙂

oznacz moderatorów
thehappydays
#9 Pomysłodawca#

To chyba jest jakiś żart ze strony UOKIK !!!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie, to nie są żarty, to klauzule niedozwolone ustanowione sądownie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@thehappydays  to zależy od produktu i Ty musisz podjąć decyzję czy towar jest wybrakowany lub klient :

Zgodnie z art. 34 ust. 4 ww. ustawy, Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 W wyniku korzystania z niej. Aby w jakikolwiek sposób z rzeczy skorzystać, trzeba je wyjąć z opakowania.

oznacz moderatorów