anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zysk ze sprzedaży

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Witam

czy jest jakaś możliwość aby sprawdzić jaki jest zysk ze sprzedaży ? Chodzi mi tu o końcową kwotę lub jakaś tabelkę typu: moja cena zakupu towaru - moja cena sprzedaży towaru - prowizja sprzedaży - inne koszty - zysk.

Może allegro zechce rozbudować system wystawiania oferty o dodatkową opcję  ceny zakupu towaru przez sprzedającego i tym samym sama będzie mogła w szybki sposób na podglądzie przedstawić końcowy zysk ?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2  W zakładce Jakość mojej sprzedaży masz podany obrót za ostatnie 30 dni. Sprawdzaj ostatniego, każdego miesiąca, odejmij od tego opłaty Allegro i masz wartość Twojej sprzedaży. Od niej odejmij inne swoje koszty, w tym zakup towaru i masz zysk 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

To raczej nie takie proste a już na pewno nie dokładne.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@CERAMTRANS2  allegro nie jest zainteresowane czy ty zarabiasz ,czy nie. allegro jest zainteresowane byś wydawał na opłaty za prowizje od transakcji, prowizje od opłat za przesyłki, ads, wyróżnienia , logo, itp i nie interesował się czy zarabiasz. Musisz sam wypracować system kontroli kosztów. Powodzenia.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2  ale jaka różnica czy Ty te ceny zakupu towaru będziesz wklepywał do tabelki w serwisie czy do jakiejkolwiek innej tabelki czy nawet liczył na kartce ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg  dobrze że kolega myśli o tym aby po sprzedaży i zapłaceniu kosztów coś zostało . W moich kategoriach wydaje mi się że są sprzedawcy którzy absolutnie nie potrafią liczyć kosztów i sprzedają ze stratą .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID   bardzo dobrze 🙂  Mi bardziej chodziło o to , że w serwisie i tak musiałby wklepywać ręcznie ceny, inne koszty itp  i że niestety ale Allegro w cudowny sposób mu tego nie policzy . Ale mówisz serio ? To jak długo można ciągnąć ze stratami ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg  Ja tu jestem chyba od 15 lat i nie jedno już widziałem,  A swoją drogą to może allegro mogło by przy nazwie kupującego umieszczać informację, np. Sprzedaje od 15 lat.  wyróżniać należy tylko sprzedawców którzy nie przerywają działalności oraz nie mają zawieszeń kont itp

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2  Co Ty opowiadasz? Jak niedokładne? To najdokładniejsze wyliczenie. Allegro nie policzy Ci kosztów pozallegrowych ( składki zus, prąd, samochód, paliwo i innych). To Ty masz na to faktury kosztowe, nie Allegro. Co z tego, że Ci wyliczą zysk z pary skarpetek, które kupiłeś za dwa złote, a sprzedałeś za 4, a niesprzedanych masz na stanie jeszcze 100 par, na które przecież wydałeś pieniądze. 

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2Excel. Wartość sprzedaży - wartość opłat ( niedługo dojdą Ci te za wysyłkę)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@pinsplash  Liczysz kolego za ile razy w miesiącu wysłałeś z darmowym smartem? Czy allegro podaje gdzieś tą ilość?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID  wchodzisz w " jakość mojej sprzedaży"  tam w "atrakcyjność oferty " w "procent ofert z Allegro smart " i  masz obrót w Smart .   A z kolei jak wejdziesz w "moje Allegro " i ostatnią zakładkę "mój smart "  albo po prostu klikniesz w "jesteś smart " wyświetlające się przy Twoim profilu to zobaczysz swoje osobiste oszczędności w dostawie o ile cokolwiek kupujesz.  Wyliczeń ile razy nie ma .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

to było oczywiście skierowane do @pinsplash .  Można w ogóle jakoś edytować swój post ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg  tak , trzy kropki na górze , do czasu aż ktoś nie da odpowiedzi.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID   właśnie w tym moim poprzednim nie było odpowiedzi ale możliwości edycji po 20 minutach też już nie .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  @msniezek  mam pytanie dotyczące edycji posta . Czy jest tak jak mi się wydaje, że tylko przez kwadrans można edytować swoje wypociny niezależnie czy ktoś na nie odpowiedział ? Czy jest tak jak pisze @BURZYNSKID  ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Tak dokładnie ten czas to 10 minut 🙂

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_   trochę krótko bo zanim człek się ogarnie , że coś napisał źle to już edycji brak 🙂  Ale dzięki za szybką odpowiedź .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Szkoda że to jest 10 minut od czasu zamieszczenia posta, a nie czasu jego ostatniej edycji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Ze względów technicznych raczej nie ma możliwości, aby to zmienić, ale dziękuję za uwagę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów