anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zysk ze sprzedaży

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Witam

czy jest jakaś możliwość aby sprawdzić jaki jest zysk ze sprzedaży ? Chodzi mi tu o końcową kwotę lub jakaś tabelkę typu: moja cena zakupu towaru - moja cena sprzedaży towaru - prowizja sprzedaży - inne koszty - zysk.

Może allegro zechce rozbudować system wystawiania oferty o dodatkową opcję  ceny zakupu towaru przez sprzedającego i tym samym sama będzie mogła w szybki sposób na podglądzie przedstawić końcowy zysk ?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ojtam ojtam, wszystko się da, wystarczy trochę pokodzić😛 No, chyba że ten skrypt "forum", którego tu używacie ma to ustawione gdzieś na sztywno przez "fabrykę" i nie da się tego inaczej skonfigurować.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg  wartość obrotu w smart o niczym nie mówi. Natomiast informacja typu, wysłałeś 42 przesyłki z dostawą za 0 zł, da  realną kwota jaką zaoszczędziłem na przesyłkach.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID  to jeszcze te 42 przesyłki trzeba rozbić na tyle i tyle paczkomatem, tyle kurierem, listem, odbiorem w Żabce i dopiero wtedy można obliczyć realną kwotę. A niebawem jeszcze dodać rubryczkę " tyle i tyle udzieliłem rabatu Smart swoim kupującym "  😄 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@BURZYNSKIDMoże czegoś nie łapię, ale niby w jaki sposób sprzedawca oszczędza cokolwiek na wysyłkach Smart? Bo na mój gust raczej dopłaca, gdyż Allegro narzuca mu nierealistyczne ceny, które nawet nie zawsze pokrywają to, co bierze poczta.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@TomBanknoter  przykład: wysyłasz za 40 z darmowym smartem nic nie płacisz za przesyłkę 8,99 zostaje dla ciebie, wysyłasz za 40 zł klient nie posiada smarta na twoje konto wpływa 48,99 zł. Jest oczywiści pewien warunek.  Oczywiście zarabiasz tylko wtedy gdy sam oferujesz darmową opcję dostawy. 

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@BURZYNSKID Nie rozumiem skąd zostaje 8,99 jak wysyłam SMARTEM ?

Przecież kasa jest przekazywana bezpośrednio do INPOSTU.

Endrju
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@a_brod  na tym forum tego nie wyjaśnię , admin nie śpi. Myślę że, oni już to wiedzą, dlatego wprowadzają dopłatę do przesyłek. 

 

oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

@BURZYNSKIDkiedyś było tak że można było przykombinować ze smartem np sprzedajesz 1 szt z wysyłką 8,99 zł, za każdą szt nowa wysyłka, klient kupuje 3 szt i allegro przelewało 3x8,99 a ty wysyłałeś to jedną przesyłką i 2x8,99 zł zostawało w kieszeni, ale tak było kiedyś 🙂 kto zarobił to zarobił 🙂

kupujący też się wycwanili i nadal tak robią że kupują za min 40 zł, paczkomat za darmo, a potem 90% zwracają za darmo i zostaje im tylko to co chcieli kupić za 5 zł 🙂

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@CERAMTRANS2 punktem wyjścia jest darmowa dostawa którą oferujesz. Przy przedmiotach o małej wartości ta zasada nie działa. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@BURZYNSKID  "przykład: wysyłasz za 40 z darmowym smartem nic nie płacisz za przesyłkę 8,99 zostaje dla ciebie, wysyłasz za 40 zł klient nie posiada smarta na twoje konto wpływa 48,99 zł. Jest oczywiści pewien warunek. Oczywiście zarabiasz tylko wtedy gdy sam oferujesz darmową opcję dostawy" nadal nic nie kumam. Ale to dla mnie kolejny dowód na to, że cały ten Smart to mega-bubel , albo koń trojański podrzucony przez -$*piiip*$- (automoderacja). Jestem pewien, że prędzej czy później Allegro się na tym wykopyrtnie - albo ze względu na koszty, albo ze względu na burdelownię w VAT (albo jedno i drugie)

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@CERAMTRANS2  Szczerze? Pomysł, żeby informować Allegro o największym sekrecie każdej firmy (jakim jest niewątpliwie cena zakupu) wydaje mi się cokolwiek dziwaczny 😊

oznacz moderatorów

Nova_Torun
#7 Wielbiciel#

Wszystko zależy jaką masz marże na swoje produkty.

Powiedzmy masz marże 30%. Allegro bierze jakieś 11-12% z tego. Pozostaje ci 18-19% To twój przychód. Z tych 18-19% odejmij wszystkie koszty. Masz zysk. Mniej więcej. 

Jak masz zróżnicowane marże to jest bardzo trudno obliczyć, gdyż zysk wówczas zależy od obrotu. Jak sprzedajesz te wysoko marżowe w dużych ilościach, to zysk będzie duży. I na odwrót.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Nova_Torun No tak nie bardzo, bo allegro nie nalicza prowizji od jego marży, tylko od całości kwoty sprzedaży (towar + wysyłka, a u niektórych dochodzą jeszcze koszty promowania, co w przypadku sprzedaży promowanego przedmiotu powoduje, że podstawowa prowizja mnożona jest x1,5). Jak będziesz tak to liczyć, to szybko może się okazać, że nie jesteś na plusie aż tak bardzo, jak Ci się wydawało.

Tak samo niektórzy ludzie popełniają błąd, gdy np. prowizja jest podnoszona z powiedzmy 5% na 6% myśląc, że to tylko 1%. A to nie 1%, tylko 20% (a 1 p.p. - punkt procentowy, jak już).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DinkaB
#2 Obserwator#

Cześć CERAMTRANS2, 

W odpowiedzi na Twój problem mogę podesłać link do programu obliczającego zyski ze sprzedaży on-line (automatycznie). Link: [edycja] 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów