anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro a punkt payback.

MAMY ROZWIĄZANIE!
bernanet
#9 Pomysłodawca#

Witam!

Zrobiłem na wcześniejszym turbo weekendzie x6 pkt - wiele zakupów. Wszystko było oki do póki poraz kolejny kupiłem droższą rzecz za 899 zł i do tej pory nie dostałem punktów. Problem pojawił się po raz 30 przy zakupach za większą cenę. Nie chce słyszeć że zapomniałem aktywować(wtedy robię ponowny zakup i zdarzyło mi się to raz na pół roku). Poza tym używam  przeglądarki przeznaczonej  tylko do zakupów allegro bez skryptów. Zawsze loguje się do payback a potem jeszcze przez sprawdzanie punktów.Tłumaczenie że mają czas na dopisanie pkt też jest bezsensowne bo za wcześniejsze aukcje po paru miesiącach nic nie dostałem. Zrobiłem ten zakup wyłącznie ze dostane 6x pkt. Trochę to zniechęca do waszych promocji.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
Client:44052296
#21 Demiurg#

@bernanet jeżeli zrobiłeś wszystko z zasadami promocji to może moderatorzy coś więcej powiedzą co mogło być przyczyną nie naliczenia punktów 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bernanet, podasz numer zamówienia, za które nie otrzymałeś punktów payback? Z tego, co widzę, Twój ostatni zakup z Allegro pochodzi z 30 maja. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
bernanet
#9 Pomysłodawca#

Numer zamówienia 4b1656f1-d9c6-11ec-9e52-572af9d3d897

 

22 maj 2022, 13:57

Od 

 

bernanet_0-1654448137919.jpeg

 

 
Wtedy był weekend 6x do niedzieli 23:59

Miałem robić dziś zakupy ale po co jak bedzie to samo poraz któryś.

Przy małych zakupach do 200 zl lecą. Powyzej 500 lipa.

 

 

oznacz moderatorów
bernanet
#9 Pomysłodawca#

Wtedy 899,00 zł

@mr_oma 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bernanet, niestety, ale punkty Payback nie są przyznawane za zakup produktów w licytacji oraz za produkty w kategoriach:

  • Antyki i Sztuka,
  • Erotyka,
  • Inne pojazdy i łodzie,
  • Kolekcje,
  • Leki bez recepty i dermokosmetyki,
  • Maszyny,
  • Militaria,
  • Motocykle i Quady,
  • Naczepy,
  • Nieruchomości,
  • Przyczepy,
  • Rękodzieło,
  • Samochody,
  • Suplementy diety i odżywki,
  • Usługi,
  • Wakacje.

     

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
bernanet
#9 Pomysłodawca#

To jest elektronika to raz. Nie gilzy. Poza tym dobrze wiedzieć ze leki tez. Kupiłem już gdzie indziej znów wkurzałbym się gdzie punkty za 300 zl. Dziękuje 🙂 Teraz wiem co nie kupować 🙂

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Podłączę się do tematu i zapytam bo jak widzę, to mi cąła masa punktów ucieka. Otrzymałem informację, że włożenie do koszyka produktów powoduje, że nie otrzymam za ten zakup punktów. W takim razie w jaki sposób kupić od jednego sprzedawcy kilka a nawet kilkanaście produktów, tak, żeby otrzymać je w jednej przesyłce ? przykład 5 śrub, 5 nakrętek, 5 podkładek, 10 podkładek Cu fi 12, 10 fi 12, 10 fi 14 i 10 fi16.

Lub kilka rozmiarów worków moletowanych do zgrzewarki

Inny przykład : chce kupić wąż ogrodowy. Wchodzę przez Payback na Allegro, wyszukuję wąż, wkładam do koszyka, wkładam od tego samego sprzedawcy inne przedmioty, wsadzam kilka innych węży, ww celu porównania parametrów lub w celu sprawdzenia, czy sprzedawca również posiada inne przedmioty które potrzebuje jednocześnie zakupić. Wybieram tego sprzedawcę który ma wszystko, resztę usuwam z koszyka, wchodzę w zakładkę moje zakupu, wyszukuje przedmiot który kupiłem kilka miesięcy wcześniej, przechodzę do aktualnej oferty, wkładam do koszyka, finalizuję zakup całości koszyka - otrzymam punkty ? Właśnie czekam na nie.

 

I jeszcze kwestie zawarte w regulaminie Payback

W przypadku zakupów na Allegro punkty zostaną naliczone wyłącznie w sytuacji, gdy decyzja zakupowa została podjęta dzięki
Programowi PAYBACK. Co oznacza, że Uczestnik nie powinien:

- w ciągu 24 godzin przed dokonaniem transakcji klikać w wyświetlane reklamy Allegro umieszczone poza serwisem PAYBACK.
nie klikam w reklamy allegro, jeżeli nie mam potrzeby wchodzenia. Czasami klikam w link do allegro, nie będący reklamą, a jedynie wskazaniem produktu jaki jest do kupienia na Allegro, jaki został umieszczony przez jakiegoś usera na jakimś forum. Np. Czy ta linka sprzęgła będzie pasowała do mojego motocykla. Klikam w taki link, ale nie kupuję tego przedmiotu, a jedynie w celu poznawczym. W celach zakupowych wchodzę na allegro poprzez Payback, sklepy online, Allegro, kupon, aktywuj kupon, użyj online.
- wyszukiwać produktów w wyszukiwarkach Allegro oraz porównywarkach cenowych,

- klikać w linki dotyczące przedmiotu, umieszczone w mailach wysyłanych przez Allegro lub inne niż PAYBACK serwisy przed przekierowaniem ze strony internetowej lub aplikacji PAYBACK. - tego to już kompletnie nie rozumiem. Znajduję jakiś produkt, ale potrzebuję od sprzedawcy bardziej szczegółowych informacji na temat tego produktu. Otrzymuje odpowiedź, ale ta odpowiedź idzie przez Allegro, więc również zawiera link do przedmiotu o który pytałem. Kliknięcie na ten przedmiot, choćby dlatego, żeby jeszcze raz przeczytać opis powoduje utratę możliwości otrzymania za niego punktów jeżeli bym go kupił?

I jeszcze jedna opcja. Mam w koszyku trzy glebogryzarki. Wyszukałem je kilkaa tygodni temu. Jedną z nich zakupię we wrześniu lub październiku. Czy otrzymam za ten zakup punkty, zakładając, że wejdę na Allegro poprzez Payback ? Bo po przeanalizowaniu moich zakupów na allegro praktycznie za nic nie otrzymuję punktów ?



oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bajcia Instrukcję jak kupować, żeby punkty się naliczały, znajdziesz tutaj, rozwijając "Informacje o sklepie". Możesz kupować przez koszyk, ale produkty muszą się tam znaleźć podczas procesu, który rozpoczniesz na stronie Payback, a nie czekać już w koszyku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Czyli jeżeli znajdę jakiś produkt, np. fotel, a następnie wsadzę go do koszyka, zamknę stronę, a następnie za kilka godzin ponownie wejdę (cały czas zakładamy prawidłowe wejście przez Payback, zarówno za pierwszym jak i za drugim razem) żeby pokazać małżonce na ten przykład, w celu konsultacji i po zaakceptowaniu dokonam finalizacji zakupu, to już nie ma szans na punkty, ponieważ produkt poleżał sobie w koszyku. No i teraz pytanie odnośnie glebogryzarki, o której wspomniałem, że mam trzy sztuki w koszyku. Wszystkie zostały usunięte z koszyka. Są w obserwowanych. Za dwa miesiące jak wejdę w obserwowane, wejdę w produkt i zakupię, to otrzymam punkty za ten zakup ?  No i czy mogę umieszczać do obserwowanych produkty jakie mnie interesują, a następnie jak się zdecyduję na zakup, to [przenieść je do koszyka i zakupić i otrzymam w tym momencie punkty ?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bajcia Muszę Cię prosić, żebyś w sprawie takich szczegółów dopytał bezpośrednio w Payback. Nie wiem jak traktowane są takie powtarzane, choć niefinalizowane próby zakupu. Najprawdopodobniej nie otrzymasz za nie punktów, ponieważ cały proces musi się odbyć płynnie. Ale zalecam jeszcze bezpośrednie konsultacje w Payback.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

To normalne, że jak wchodzę tylko zerknąć na produkt, ale go nie kupuje to nie liczę na punkty. No i co ma oglądanie glebogryzarki, czy przyczepy kempingowej do zakupu wiertarki na przykład ?

Sęk w tym, że konsultanci Payback również nie za bardzo wiedzą.

"

Uprzejmie informuję, że wcześniejsze przeglądanie ofert bezpośrednio na stronie allegro.pl lub dodawanie przedmiotów do koszyka może spowodować brak naliczenia punktów PAYBACK."

A przeglądanie po wejściu na stronę allegro poprzez Payback ? Druga cześć zdania, którą pogrubiłem jest wg konsultantki nie do końca jasna. Punkt trzeci informacji o sklepie :

3. ZRÓB ZAKUPY NA ALLEGRO

Po przejściu do Allegro, wyszukaj interesujący Cię produkt lub produkty i dokonaj ich zakupu korzystając z opcji " Kup teraz" lub dodając je do koszyka.

jasno nie określa czy zakup ma się odbyć natychmiast, czy może za godzinę, czy tydzień.

Co więcej żaden z punktów nie określa jak ma się zakup : Payback punkt 1 i 2

1. ZALOGUJ SIĘ NA PAYBACK.PL LUB W APLIKACJI MOBILNEJ PAYBACK

To bardzo ważne, żeby zakupy zaczynać na naszej stronie lub w naszej aplikacji mobilnej i przejść z niej do Allegro. Jeśli wejdziesz do Allegro bezpośrednio, z pominięciem PAYBACK, nie będziemy mogli naliczyć Ci punktów.

2. PO ZALOGOWANIU WYSZUKAJ ALLEGRO I KLIKNIJ "DO SKLEPU"

a następnie , moje zakupy, wyszukanie produktu w moich zakupach, kup ponownie, finalizacja zakupu. Tak dziś dokonałem zakupu "pod okiem" konsultantki Payback, która miałem na telefonie. nr transakcji 585697d1-fd25-11ec-8560-d1c32806a950 . Rzecz jasna produkt nie był ani w koszyku, ani nie wchodziłem na stronę produktu i nie kupiłem kup teraz, tylko od razu przeniosło do finalizacji zakupu.

Czy nie prościej byłoby po prostu spełnienie punktu 1 i 2. Tak jest bodajże na **piiip**s. Czy z koszyka, czy z ulubionych, z automatu są naliczane punkty.  Tu regulamin nie precyzuje ile w koszyku ma leżeć produkt, czy kilka minut, czy pojedynczą sesję, (od wejścia do wyjścia) i przy następnym wejściu (przez Payback) zakup z koszyka już jest passe, ale nie reguluje tego żaden zapis. Sorry, ale najprawdopodobniej, czy może spowodować to nie jest odpowiedź jednoznaczna. Chciałbym wiedzieć na 100%, a tu tego nie ma w sposób jednoznaczny określone : 

Informacje o sklepie
 

1. ZALOGUJ SIĘ NA PAYBACK.PL LUB W APLIKACJI MOBILNEJ PAYBACK

To bardzo ważne, żeby zakupy zaczynać na naszej stronie lub w naszej aplikacji mobilnej i przejść z niej do Allegro. Jeśli wejdziesz do Allegro bezpośrednio, z pominięciem PAYBACK, nie będziemy mogli naliczyć Ci punktów.

2. PO ZALOGOWANIU WYSZUKAJ ALLEGRO I KLIKNIJ "DO SKLEPU"

Możesz zyskać jeszcze więcej punktów PAYBACK, jeżeli aktywujesz dostępny eKupon Allegro. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Aktywuj eKupon”, a następnie „Do sklepu”.

3. ZRÓB ZAKUPY NA ALLEGRO

Po przejściu do Allegro, wyszukaj interesujący Cię produkt lub produkty i dokonaj ich zakupu korzystając z opcji " Kup teraz" lub dodając je do koszyka.

4. GOTOWE!

Punkty PAYBACK naliczą się dla każdego produktu osobno, zgodnie z przelicznikiem 1°P za każde wydane 5 zł (bez uwzględnienia kosztów przesyłki). Powinny być one widoczne na Twoim koncie w ciągu 3 dni* od dokonania zakupu i zmienią status z oczekujących na aktywne po upływie 55 dni.


*Maksymalny czas naliczenia punktów to 30 dni. W przypadku braku ich naliczenia po tym terminie, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta PAYBACK poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie pod numerem 801 044 440 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).


WARTO WIEDZIEĆ:

1. Aby mieć pewność, że punkty PAYBACK za zakup na Allegro zostaną Ci naliczone, przez 24h przed dokonaniem zakupu nie korzystaj z porównywarek cenowych, stron z kodami rabatowymi, ani nie klikaj w reklamy Allegro wyświetlane poza PAYBACK.

2. Punkty PAYBACK nie są przyznawane za zakup produktów w licytacji oraz za produkty z kategoriach: Antyki i Sztuka, Erotyka, Inne pojazdy i łodzie, Kolekcje, Leki bez recepty i dermokosmetyki, Maszyny, Militaria, Motocykle i Quady, Naczepy, Nieruchomości, Przyczepy, Rękodzieło, Samochody, Suplementy diety i odżywki, Usługi, Wakacje.

 

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bajcia Rozumiem Twoje stanowisko. Jednocześnie to nie Allegro nalicza punkty, a Payback. W tej sytuacji ponownie sugeruję, żebyś dopytywał właśnie tam jakie zasady dokładnie wprowadzono. Ja mogę się opierać jedynie na informacjach, do których Ty również masz dostęp na stronie Payback.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

No to właśnie piszę, że oni również nie wiedzą i twierdzą, że takie wymagania stawia allegro. Podałem odpowiedź na jedno z pytań i jest kompletnie niejednoznaczna, a na dodatek całkowicie odmienna od odpowiedzi tu zawartej.

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Mam pytanie. Wczoraj otrzymałem pytanie odnośnie reklamacji, na któe otrzymałem odpowiedź następująca :

Zgodnie z informacją otrzymaną od Allegro.pl w Pana przypadku przyczyną braku zaliczenia zakupu na rzecz PAYBACK było:

Przed zakupem dokonał Pan przekierowania ze strony PAYBACK, ale intencja dokonania zakupu została podjęta wcześniej. W ciągu ok. 24 godzin przed dokonaniem danego zakupu, serwis Allegro.pl analizuje zachowania swojego użytkownika i na tej podstawie przesyła informacje o przyznaniu punktów.

 

-> direct – przeglądanie strony przedmiotu lub podobnego przedmiotu umieszczonego w tej samej kategorii przed jego zakupem i przed przekierowaniem do serwisu Allegro z serwisu PAYBACK;  OK, nie przeczę, że mogło się tak zdarzyć, że dokonałem zakupu nie będąc przekierowany przez Payback. Ale problemem dla mnie jest : przeglądanie strony przedmiotu lub podobnego przedmiotu umieszczonego w tej samej kategorii przed jego zakupem.

I teraz moje pytanie, ponieważ Payback nie jest w stanie zinterpretować takiego czegoś :

-wczoraj przeglądałem tyczki (paliki do pomidorów), z chęcią zakupu. Jedne wpadły mi w oko, ale w opisie aukcji są pewne zastrzeżenia, które postanowiłem wyjaśnić. Napisałem więc do sprzedającego zapytanie. W poniedziałek lub we wtorek spodziewam się odpowiedzi. Jaka więc w takim przypadku będzie interpretacja przez Allegro w kwestii : intencja dokonania zakupu zapadła wczesniej.

I kolejny przykład ( równiez mam zamiar dokonac zakupu w poniedziałek) :

od jednego i tego samego sprzedawcy od dłuższego czasu kupuje kawę. Wchodzę więc w zakładkę moje zakupy, wyszukaj w zakupach, i klikam kup ponownie. W ten sposób pomijam koszyk, pomijam kup teraz, po prostu zostaję przekierowany do zakładki zapłać. W tym przypadku ewidentnie intencja zakupu została dokonana wcześniej, bez dwóch zdań, bo dwa miesiące wcześniej i cztery miesiące wcześniej i być może  sześć miesięcy wcześniej. Podobnie mam z innymi produktami, które kupuje regularnie od tych samych sprzedawców tym samym sposobem. Czy w tym przypadku również zostanę pozbawiony punktów Payback ? Proszę tylko nie odsyłać mnie do payback, bo oni powołują się na Allegro, a jeżeli chcecie odesłać mnie do regulaminu, to poprosiłbym o konkretny punkt, bo de facto znam już regulamin na pamięć. Kilka zdań a interpretacji tyle ilu konsultantów.

W przypadku zakupów na Allegro punkty zostaną naliczone wyłącznie w sytuacji, gdy decyzja zakupowa została podjęta dzięki
Programowi PAYBACK. Co oznacza, że Uczestnik nie powinien:

- w ciągu 24 godzin przed dokonaniem transakcji klikać w wyświetlane reklamy Allegro umieszczone poza serwisem PAYBACK - nie klikam

- wyszukiwać produktów w wyszukiwarkach Allegro oraz porównywarkach cenowych - tu nie podano żadnych ram czasowych

- klikać w linki dotyczące przedmiotu, umieszczone w mailach wysyłanych przez Allegro lub inne niż PAYBACK serwisy przed
przekierowaniem ze strony internetowej lub aplikacji PAYBACK - nie ma tematu. Nie klikam.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bajcia Cześć. 🙂 Nie jest to promocja organizowana przez Allegro, dlatego musisz stosować się do Regulaminu Payback. 

Garść porad dotyczących zakupów z Payback: 

- zakupy musisz zacząć na na stronie aplikacji Payback,
- muszą być wyłączone ad blocki (wtyczki dla przeglądarek internetowych, które umożliwiają blokowanie wyświetlania internetowych
reklam),
- nie możesz klikać w reklamy,
- nie możesz korzystać z porównywarek cenowych,
- nie możesz przechodzić pomiędzy innymi stronami internetowymi w trakcie zakupu,
zakup robimy poprzez kup teraz oraz płacimy za niego "z góry" (punkty nie naliczą się przy płatności za pobraniem).

Aby mieć pewność, że punkty Payback za zakupy na Allegro zostaną naliczone poprawnie, przez 24h przed dokonaniem zakupu nie należy korzystać z porównywarek cenowych, stron z kodami rabatowymi, ani nie klikać w reklamy Allegro wyświetlane poza Payback

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

kopiuj - wklej to ja również potrafię. 

okazuje się, że przeglądanie przedmiotów Allegro przed zakupem, nawet tylko podobnych, jest również niewskazane, ponieważ intencja dokonania zakupu została dokonana wcześniej.

"Przed zakupem dokonał Pan przekierowania ze strony PAYBACK, ale intencja dokonania zakupu została podjęta wcześniej. W ciągu ok. 24 godzin przed dokonaniem danego zakupu, serwis Allegro.pl analizuje zachowania swojego użytkownika i na tej podstawie przesyła informacje o przyznaniu punktów."

Innymi słowy, dziś wchodzę na Allegro bez Payback, np. klikając  w link zawarty w mailu jaki otrzymałem od sprzedającego w odpowiedzi na moje zapytanie o produkt. Odpowiedź mnie zadowala, ale  zakupu dokonuję za jakiś czas, ale już wchodząc na Allegro po przekierowaniu przez payback i aktywując kupon i również punkty nie zostają naliczone.  ( czy po przekierowaniu przez serwis Payback mogę przeglądać Allegro to jeszcze dopytuję) Bez reklam, bez porównywarek cenowych itd.

-> direct – przeglądanie strony przedmiotu lub podobnego przedmiotu umieszczonego w tej samej kategorii przed jego zakupem i przed przekierowaniem do serwisu Allegro z serwisu PAYBACK;

brak ram czasowych takiego przeglądania, co oznacza, że takie przeglądanie dyskwalifikuje zakup chyba dożywotnio tego przedmiotu oraz wszystkich z tej samej kategorii

https://www.payback.pl/pomoc-i-kontakt/punkty-payback#punkty_allegro 

Dziwne, że takie wymagania są na Allegro, a nie ma na Alexpress, czy innych sklepech, np. e-obuwie.pl. Mogę wchodzić po kilka razy w ciągu dnia, przeglądając produkty, wkładać do koszyka, wyjmować. Wystarczy, że wejdę  i dokonam zakupu  przez Payback , a punkty są widoczne na stronie Payback w kilka minut. Tu, Allegro inwigiluje uzytkownika, czy zaglądał wcześniej, czy nie.

oznacz moderatorów
Admyn
#8 Zapaleniec#

Nie denerwuj się, bo to totalna sciema. Allegro zgania na Payback, a Payback na Allegro, a z nas robią niedorozwiniętych. Totalna ściema. Szkoda nerwów. Znają problem, ale nic nie robią. Ja juz zrezygnowałem, tak jak inni partnerzy, np. Kaufland. Narka

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Ja już mam temat rozkminiony, a panie moderatorki, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Prawda wygląda następująco:

1. Allegro odpala działkę Paybackowi za to, że klienci kupują u nich, stą warunek, każda transakcja w 100% musi być poprzez wejście przez Payback. W tym czasie, nie może być włączony żaden adblock, mimo iż jest dodany wyjątek dla Allegro, nie może być otwarta jakakolwiek strona, nie można odpalić Ceneo, mimo iż tylko sprawdzaliśmy oferty telewizorów, czy pralek, a na Allegro kupowaliśmy gwoździe,  nie można przeglądać na Allegro działu w którym jest przedmiot jaki zakupiliśmy i liczymy na punkty. Na przykład zakupiłem olej silnikowy, ale wcześniej przeglądałem szampony do mycia samochodu, albo olej do motocykla. Już punktów nie będzie. Allegro wykorzysta każdą możliwość, żeby kupujący nie spełnił warunków na punkty, bo płaci za to kasę. Najlepsza rada : przeglądarka tylko i wyłącznie do zakupów przez Payback. Od momentu jak wchodzę na stronę Payback przez Edge, nie ma żadnych problemów, nie otwieram jednocześnie przez Edge żadnych innych stron, poza wiadomościami, nie mam tam Adbloka, ani żadnego innego programu blokującego reklamy. Jak wchodziłem przez Mozille, to przez rok nie miałem punktów z Allegro. Procedura zakupó czy to było przez Mozillę wejście na Payback i potem na Allegro, czy przez Edge zawsze była identyczna.

oznacz moderatorów
alutka72
#7 Wielbiciel#

A jak odnieść się do np.faktu,że przeglądam przedmioty na laptopie w domu, a zakupu dokonuję na komputerze w pracy (lub odwrotnie). Ma to jakieś znaczenie?

oznacz moderatorów