anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart przestaje być darmowy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
32343234
#9 Pomysłodawca#

Czy dobrze rozumiem, czytaliście, że Smart ma przestać być darmowy, teraz trzeba będzie dopłacać do przesyłek od 99 groszy do 3,99zł (czy więcej?) mimo tego że zapłaciło się już za Smart?

Jeśli to prawda... To nie tak miało byc i nie taka była umowa. Mega rozczarowanie i trochę straciłam zaufanie do Allegro

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
vonNogay
#16 Inspirator#

Dla kupujących smart jest darmowy. Od 99 groszy do 4 zł. dopłaca do przesyłki ze smartem sprzedawca.

oznacz moderatorów
32343234
#9 Pomysłodawca#

Dzięki @vonNogay. Właśnie teraz sprawdzałam swoje zakupy z dziś i widziałam że nic nie dopłaciłem, i się zorientowalam że to chyba chodziło o sprzedawców 🙂

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Nie ma za co 🙂 Allegro na pewno nie zabierze kupującym darmowych przesyłek 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Smart nie jest darmowy, za Smart trzeba płacić, więc wprowadzasz w błąd. Zobacz sobie cennik Smart, tam nigdzie nie napisano, że jest darmowy.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Piszę w uproszeniu, wiadomo, że przesyłki są darmowe po wykupieniu pakietu smart. Autor wątku zrozumiał o co chodzi i nie został wprowadzony w błąd.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Przesyłki są darmowe po wykupieniu. Po wykupieniu to wszystko jest darmowe 😄

już kiedyś operatorzy komórkowi wciskali ten sam kit – masz u nas darmowe rozmowy, ale…… co miesiąc musisz płacić. Nie zapłacisz, nie będziesz miał darmowych rozmów.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

Można kupić smarta i w ogóle z niego nie skorzystać :]

Formalnie zawsze w ofercie wysyłka smart jest darmowa. To jest tylko kwestia interpretacji. Allegro lubi powiadamiać kupującego ile zaoszczędził dzięki smartowi. Jeśli przyjąć, że przesyłka paczkomatowa kosztuje 9, to siódmy zakup ma wysyłkę darmową, nawet jeśli przyjąć, że płaci się za podwyższoną cenę o złotówkę (za smarta) w towarze sprzedawcy.

smart = 49zł   wysyłki zwykłe: 7x9zł = 63 zł   wysyłki smart z dopłatami: 49+7x1= 58 zł

Czyli po siódmym zakupie opłata za wysyłkę już tylko zostaje w kieszeni.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@cookie000 

Tak, można wykupić darmowe i nie korzystać z darmowych, na tym najbardziej zależy Allegro 🙂 Dlatego wielu kupujących tu pisze - jak to, kupiłem darmowe dostawy, a i tak płacę dodatkowo za dostawę! Oni nie wiedzą, że ktoś chyba celowo aż tak bardzo skomplikował ten Smart.

Formalnie w ofercie wysyłka zawsze jest darmowa, o ile za nią zapłacisz 10.99 zł lub 49.99 zł 🙂 To tylko kwestia interpretacji, to nie jest żaden kit. Zapłacisz – masz darmowe wysyłki. Zapłacisz, masz darmowe minuty. A ile zaoszczędzisz na tych darmowych płatnych minutach! Czym więcej rozmawiasz, tym więcej oszczędzasz, ale nie wiesz, że za te oszczędności jednak płacisz, bo tak naprawdę nikt nie umożliwia darmowych rozmów, tak samo nikt nikt nie wozi paczek za darmo. Potrzeba jeszcze kilku lat, aby ludzie przestali się na to nabierać.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

To nie chodzi o to, że od początku jest za darmo. Oczywistym też jest, że w ostatecznym rozrachunku ktoś zapłaci za dostawę. Nie wiem jaki procent kupujących smarta wykorzysta te siedem przesyłek, ale w ogólnym bilansie opłaca się to, porównując koszty ze smartem i bez niego. Im więcej, tym bardziej. Tak samo jest z tymi "darmowymi" rozmowami.

Według oficjalnych informacji allegro do smarta dopłaca, więc koszt promowania tej formy dostawy będzie musiało sobie jakoś prędzej czy później odkuć.

A ile kupujących na allegro rozumie zasadę działania smarta ? Nie mam pojęcia.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@32343234 A kiedy on był darmowy? Od początku płacisz za "darmowe dostawy", kupując Smart i przepłacając za coraz droższe towary na Allegro, ponieważ sprzedawcy w cenie towaru ukrywają wysokie prowizje, a także dopłaty do Smart, które serwis pobiera.

oznacz moderatorów
32343234
#9 Pomysłodawca#

@xyz96 przecież już w pierwszym komentarzu na samej gorze było napisane, cytuje: "mimo tego że zapłaciło się już za Smart"?

Co samo przez się oznacza, że autor wątku, czyli ja, wiedział o tym że Smart trzeba wykupić.

Z tym windowaniem cen to trochę spłaszczanie kwestii. Wiadomo że gdzieś sprzedawca podokłada jakieś 30 albo 50 groszy do produktu, żeby był droższy bo musi opłacić Smart. Ale przecież ja jako kupująca widzę, że sok który kupuje stacjonarnie w sklepie kosztuje 35 złotych, a tu na allegro 24 złote. A przesyłka darmowa. Więc się opyla i nie ma co narzekać.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@32343234 Na samej górze napisałeś; Czy dobrze rozumiem, czytaliście, że Smart ma przestać być darmowy

A kiedy on był darmowy? Za darmowe dostawy zawsze trzeba było płacić.

Dobrze, że jednak wiesz, iż darmowe dostawy trzeba opłacić 🙂

oznacz moderatorów
dyanna1
#8 Zapaleniec#

Cześć, a ja mam też pytanie o darmowy ale allegro paczkomat one box - był do końca 2021 - czy coś wiadomo czy będzie w 2022?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dyanna1 Promocja trwała do 31 grudnia 2021 roku. O wszystkich promocjach informujemy tutaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/aktualnosci 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Więc może teraz kupujący zastanowią się nad tym, jakie to koszty ponoszą sprzedawcy? Te koszty pozostają w przypadku zwrotów nieprzemyślanych zakupów i zwrotów z tytułu zakupów dodatkowych przedmiotów tylko dla darmowej przesyłki SMART. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
dyanna1
#8 Zapaleniec#
Eeee. Allegro opłaca te koszty tak jak w przypadku allegro lokalnie
oznacz moderatorów