anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro wysłało zwrot na konto z którego dokonałem płatności i które aktualnie nie istnieje

orzech5991
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,
mam problem z allegro. Ostatnio dokonałem zwrotu 4 produktów, w formularzu podałem swoje nowe konto bo stare z którego dokonałem zakupów  zostało zamknięte. Sprzedający wykonali zwrot pieniędzy do allegro, a allegro zamiast na numer konta który specjalnie podawałem w formularzu zwrotu próbowało wysłać na stary numer. Co się stało z tymi pieniędzmi? Allegro tak sobie przywłaszczyło kilkaset złotych? Da się to jakoś załatwić normalnie czy od razu mam to zgłosić do odpowiednich organów bo w dyskusji ze sprzedającymi allegro nie pomaga i odpowiada wymijająco. Nie obchodzi mnie, że wysłali zwrot na konto z którego dokonałem płatności i aktualnie nie istnieje skoro w formularzu zwrotu podawałem numer na który chcę aby mi przesłali środki. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:47295977
#11 Animator#

@orzech5991  Przy zwrocie przez Allegro Finanse pieniądze wracają tam skąd płaciłeś. Numer konta podajesz na wypadek, gdyby sprzedający nie mógł zrobić zwrotu przez AF, z braku środków.
Więc nie ma znaczenia, że podałeś nowy nr rachunku. Trzeba było napisać do sprzedawców, że chcesz zwykły przelew na konto.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@orzech5991 masz numery tych zwrotów? Pisz do allegro z prośbą o przekierowanie na nowe konto.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@orzech5991 sprzedawcy zrobili wszystko w 100% zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta oraz regulaminem Allegro. Od nich się odstosunkuj.

Jak pieniądze po nieudanym zwrocie wrócą na konto operatora, to operator płatnosci zwróci sie do Ciebie o podanie aktualnego numeru rachunku.

oznacz moderatorów

orzech5991
#1 Nowicjusz#

Do sprzedawców nic nie mam, zrobili uczciwie zwrot.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@orzech5991 serio?!


Da się to jakoś załatwić normalnie czy od razu mam to zgłosić do odpowiednich organów bo w dyskusji ze sprzedającymi allegro nie pomaga i odpowiada wymijająco.

To zamykaj dyskusje z nimi. Czemu mają tracić czas na wypowiadanie się tam. Nie odpowiedzą, bo uznają, że ich to nie dotyczy, a jakość sprzedaży może im polecieć w dół. A za nią również zarobki.

Jeśli chodzi o problem ze zwrotem środków przez Allegro Finanse zgłoszenie piszesz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f&subjectId=dd1481bc-6...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Środki wrócą do Allegro a po takim zmianie nr konta, konto jest blokowane na 24 godz w celu bezpieczeństwa, środki nie znikną: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f&subjectId=dd1481bc-6...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@orzech5991 zamiast obwiniać sprzedawców, uderz do allegro i poproś o wypłatę na inne konto, sprzedawca zrobił wszystko zgodnie z prawem.

Art. 32. 2. Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego
sposobu zapłaty, jakiego użył konsument

Pozamykaj dyskusję bo tylko im szkodzisz a nie zawinili 😞 

Kasa Ci nie przepadnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów