anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak maila potwierdzającego zwrot

skakanka_86
#9 Pomysłodawca#

Zrobiłam ostatnio 4 zwroty, niestety przyszedł mi tylko jeden mail od Allegro potwierdzając zwrot (nie dostałam też żadnego maila potwierdzającego zakupy). Czy jeśli sprzedawca również nie otrzymał maila z info. o zwrocie, może nie uznać mojego zwrotu z uwagi na brak informacji o odstąpieniu od umowy? Paczki zostały już wysłane, ale nie dołączyłam żadnego formularza, jedynie nr zwrotu na napisany na kartonie... Czy wypełniony formularz zwrotu poprzez Allegro (w celu wygenerowania kodu) wypełnia obowiązek poinformowania sprzedawcy o odstąpieniu od umowy? Co zrobić z nieprzychodzącymi mailami? Mam pocztę na onecie. Dziękuję.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli wypełniłaś formularz zwrotu i odesłałaś paczki z przepisanym numerem zwrotu na kartonie, to prawidłowo odstąpiłaś od umowy i sprzedawcy muszą oddać pieniądze. Sprzedawcy nie mogą nie uznać zwrotów. Maila od Allegro otrzymujesz wtedy, gdy sprzedawca zleci zwrot wpłaty. Taki zwrot trawa około 3 dni robocze. Sprzedawca musi zwrócić wpłatę niezwłocznie. Jeśli masz problem ze zwrotem wpłaty od któregoś ze sprzedawców, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro po 24 godzinach. 

oznacz moderatorów

skakanka_86
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odp. Jakiś czas temu też robiłam zwrot i nie dostałam maila od Allegro odnośnie zwrotu pieniędzy, natomiast wiadomość taka pojawiła się na stronie na moim koncie. 

Po jakim czasie od odebrania przez sprzedawcę paczki zwrotnej można upomnieć się o pieniądze?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z przepisami, sprzedawca musi oddać wpłatę niezwłocznie po otrzymaniu info o rezygnacji kupującego, czyli po wysłaniu formularza zwrotu przez Allegro, jednak najpóźniej w czasie 14 dni. Jeśli w czasie tych 14 dni nie otrzyma zwracanego towaru, może się wstrzymać ze zwrotem wpłaty tylko do chwili jego otrzymania.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@skakanka_86 Pisałem wcześniej że do 14 dni.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

skakanka_86
#9 Pomysłodawca#

Właśnie udało mi się odnaleźć zaginione maile. Nie trafiły do Thunderbirda, ale są widoczne po zalogowaniu na pocztę przez stronę onetu. Może komuś z podobnym problemem ta informacja się przyda...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@skakanka_86 Hm, dziwne, też używam Thunderbirda, ale zasysa mi wszystkie mejle z poczty. Jest szansa, że masz go niedostatecznie dobrze skonfigurowanego?
Czy te mejle leżały w folderze "spam"?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

skakanka_86
#9 Pomysłodawca#

Używam Thunderbirda od lat i kiedyś nie było takich problemów, ale od jakiegos czasu zdarzało się najpierw sporadycznie.

Maile leżały w folderze spam (na stronie), ale nie tylko - były też w zakładce powiadomienia (a wszystkie kolejne o podobnych tytułach trafiały do spamu). Problem uważam za rozwiązany, bo nie jestem sprzedawcą i wystarczy mi, że maile się odnalazły. Tak jak pisałeś trzeba pozmieniać ustawienia. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@skakanka_86 Czy w ustawieniach konta pocztowego (w panelu www) masz opcję pobierania wiadomości z folderu "spam" przy użyciu protokołu POP3?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@skakanka_86 Jeżeli nie otrzymałeś maila od Allegro tzn., że sprzedający nie zwrócił kasy. Zwrot z zakładki kupione wystarczy.Sprzedający musi oddać niezwłocznie ale w 14 dniach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@skakanka_86 Mi ściąga.Musisz coś przestawić w ustawieniach.

oznacz moderatorów