anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Coraz mniej opcji Smart od 40zl

kaatarina83
#7 Wielbiciel#

Zauważyłam już w kilku przypadkach, że przy posiadaniu allegro Smart przesyłka jest bezpłatna, ale nie od 40 zł np. do paczkomatu, tylko od 100zl kurierem. 

Uważam, że jest to nie w porządku, no nie każdy klient dokonuje zakupu powyżej 100zl i co za tym idzie, nie każdy z nas chce kuriera z dostawą do domu.

Odbiór przesyłki w psczkomacie jest bardziej elastyczny.

Kaatarina 83

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@kaatarina83 Decyzja sprzedawcy

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@kaatarina83 Allegro wprowadziło promocję dla wybranych osób - Smart od 40 zł przy zakupie kilku przedmiotów od kliku sprzedawców w jednej transakcji i Smart od chyba 80 zł przy kurierze, ale podejrzewam, że Ciebie ta promocja nie objęła. Prawdopodobnie niedługo ceny smart spadną, gdyż Allegro już zaczęło częściowo przerzucać koszty tych wysyłek na sprzedawców, co skończy się podniesieniem cen towarów, czyli praktycznie pokryją to kupujący.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro cały czas idzie na rękę kupującym ciągnąc ich za kieszeń ale tak by im się wydawało że to nie oni doją klienta tyko sprzedawca .

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@kaatarina83 W ostatnich dniach również zauważyłem częsty brak smarta na dostawy do paczkomatu, które tak bardzo lubię. Sprzedawcy pozostawiają zwykle Ruch i tę dziadowską pocztę. Czy można zrezygnować ze smarta i zwrócą mi pieniądze, jeśli mam go opłaconego jeszcze na 10 miesięcy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedawcy zawężają asortyment z opcją Smart, nie da się tego ukryć. Jest to ich forma jakiegoś buntu, zapewne.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 To nie jest forma buntu, sprzedajemy po to, żeby zarabiać, a nie dokładać do sprzedawanych produktów. Opcja smart staje się nieopłacalna dla sprzedających 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Wiesz, stara szkoła biznesu i moje doświadczenie mi mówi, nikomu nie uda się prowadzić sprzedaży dopłacając do niej. Chyba że charytatywnie.😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli allegro nie zmieni swoich zasad gdzie sprzedawcy są zmuszani do dokładania się do wysyłek coraz więcej z nich będzie rezygnować ze smarta jak również ze sprzedaży na tym portalu .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 dlatego nie ma tu żadnego buntu, zwykła kalkulacja. Nikt nie będzie pracował za uścisk dłoni prezesa. Im wyższe koszty sprzedaży narzuca Allegro, tym wyższe ceny produktów na Allegro i mniej udogodnień dla kupujących 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Zawsze możecie iść do polityki.😁 Będzie uścisk prezesa.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@TATLOK  a może ktoś rezygnuje z inpost, bo oni doliczają jakieś dziwne dopłaty za te kombinacje z wielkością skrytek. Prawda jest taka, że poczta, żadnych takich numerów nie robi, a z tego co czytam na forum, z dopłatami do paczkomatów są cały czas problemy, to samo z kurierem DPD, gdzie non stop są doliczane jakieś cudowne dopłaty. I to wszystko tak jakoś zawsze przy pośrednictwie i udziale allegro ?? nie uśmiecha mi się potem siedzieć godzinami i szarpać się o własne pieniądze. Trzeba się cenić i szanować.

dodatkowo weszła dopłata dla sprzedającego wysyłającego smarta poprzez paczkomaty, czyli 1zł lub 2zł w zależności od wartości transakcji. Możliwe, że nie wszystkim się to uśmiecha. Szybka kalkulacja, dla przykładu wysyłasz miesięcznie 1500 przesyłek, jeśli wszystkie szły by paczkomatami, to masz na dzień dobry 1500-2000zł miesięcznie większy rachunek. W skali roku ok 20 tys. To już jest mocny argument, żeby zrezygnować z tej formy nadań.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów