anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy opłaca się rozwiązać umowę Smart( zostało3miesiace) i potem wykupić od nowa na starych zasadach?

jacekmakowski9
#7 Wielbiciel#

Che przedłużyć sobie Smart na starych zasadach i zastanawiam się czy zdąże i czy się to opłaca 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@jacekmakowski9 pamiętaj że masz 14 dni wypowiedzenia, dla 10 zł szkoda by mi było czasu mimo że do przodu jestem tysiące złotych 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jacekmakowski9
#7 Wielbiciel#

Niby tak ale we mnie szczególnie uderzy podwyżka progu darmowej wysyłki kurierem. Dotychczas nie załowalem sobie i za 40 z hakiem miałem dostawę kurierem i około 3k oszczędności.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

A ja unikam kuriera DPD ja mogę. Jak widzę, że mogę coś tylko kupić poprzez DPD (a musze) to wciągam od razu środki uspokajające (cały blister) 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jacekmakowski9 ptaszki dzisiaj rano ćwierkały ,że w Bierdrze też jest drożej ....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A mnie ciekawi takie coś> nie widzicie podwyżek, inflacji w sklepach ? Q..a tanio to już było, nie należało wybierać pissflacji. Macie patologie komunistyczną u rządu i rozdawnictwo i nie wiedzieliście że tak to się skończy? A to dopiero początek tego bałaganu😡

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@jacekmakowski9 3tys oszczędności powiadasz... Sęk w tym, że były to wyłącznie iluzoryczne oszczędności. Każdy sprzedający, przy każdym zamówieniu Smart, musi sam dopłacać za "darmowe" wysyłki kupujących, a żeby nie dopłacać z własnej kieszeni i być na minusie, to te dopłaty sprzedający wliczają w cenę towaru (cena przedmiotu z opcją Smart jest po prostu wyższa). Także oszczędność na Smart to tylko iluzja.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Racja, ale WIĘKSZOŚĆ tego nie wie !!

Natomiast nawet jak cena jest wyższa np.o 5 zł, to i tak wychodzi taniej niż np 12,99 zł za przesyłkę normalnie ...

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@rppf Tak, to prawda, ale niestety tylko po części -  wszystko zależy od tego, co kupujemy i w jakiej ilości, ponieważ gdy kupi się np. 3 wspomniane przez Ciebie przedmioty, to wychodzi już drożej niż bez "darmowej" wysyłki. A przy 10 sztukach przepłaca się już niezłą sumkę.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Ale z drugiej strony jak mnie interesuje ściśle określony towar (np. cieńkopis) to jest on dostępny na allegro ale od ponad roku w kauflandzie juz nie 😉 tak, wiem... moge kupic inny ale inny mi nie leży 😜

Tak samo z kurtkami...pewne modele są dostępne w serwisie. Nie chce mi sie zas biegac po miescie w poszukiwaniu tych/tego modelu. Jak sprzedawca nie bedzie pipa i przesle odpowiedni rozmiar/kolor to moge wiecej zaplacic 😉

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Racja, teraz coś niedostępnego można jeszcze czasem trafić na Allegro, ale jest z tym dużo gorzej niż z 10, a zwłaszcza z 14-16 lat temu !! To były cudowne czasy Allegro, nie było wielkim firm raczej, ale mnóstwo mniejszych oraz ogrom prywatnych sprzedawców !!

Ile ja wtedy rzeczy niedostępnych już w sklepach kupiłem dla siebie czy Taty !! 😀

oznacz moderatorów

Heksio
#8 Zapaleniec#

Jasne. To spróbuj kiedyś uszeregować wyszukiwanie "wg ceny z dostawą" i zobaczysz ile zapłacisz bez SMARTa. A zapłać jeszcze za ewentualny zwrot!

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Czy naprawdę wszyscy lub większośc, dziś z góry zakłada zwrot ?? Bo jak tak czytam, to aż wierzyć mi się nie chce ☹️ ...zwrot to ostateczność, u mnie prawie zawsze (może raz czy dwa w życiu był bez przyczyny lub jakaś drobna) -  to była duża lub bardzo duża niezgodność lub wada !!

A co do różnic w cenie - chodzi o to, że większa niż te 5 zł co napisałem ?

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

przed smartem miałam 5 zwrotów rocznie, teraz mam 10% miesięcznie, ludzie kupują coś za 10zł dokładają za 30 i zwracają to za 30, lub kupują 5 różnych rzeczy  i zwracają 4, gdyby zwroty nie były darmowe byłoby ich 90% mniej

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@orbitkownia_pl Cóż - darmowe zwroty niejako zachęcają do nadużywania zwrotów, co jest ewidentnym brakiem szacunku do cudzej pracy, która staje się pracą niemal niewolniczą i po części bezcelową. W dodatku plaga smartowych zwrotów generuje góry śmieci (większa ilość niepotrzebnie użytych materiałów), więc środowisko naturalne mocno obrywa. A wystarczyłaby opłata choćby 2zł za zwrot i już bezczelność notorycznie zwracających zapewne znacznie by się ograniczyła.

Niestety allegro wręcz promuje takie nieuczciwe i złe (choć zgodne z prawem) zachowania.

oznacz moderatorów

Heksio
#8 Zapaleniec#

pamiętaj że usługa jest wyłączana natychmiast po zgłoszeniu -14 dni wypowiedzenia oznacza że możesz się bezkarnie rozmyśleć w ciągu 14 dni. Teza o tym czego by ci się nie chciało za 10 zł jest twoim osobistym odczuciem

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Witam.

Mam tego p... ...d..smarta, bo kiepsko u mnie z kasą, a co jakiś czas cos się kupuje ....choć mi głupio ....

Ale do rzeczy ....

Jestem teraz w tym okresie wypowiedzenia 14-dniowym (miałem roczny abonament do 2 listopada) czy dobrze rozumiem, że najlepiej poczekać aż to się skończy i wykupić przed 21 listopada nowy roczny ? Bo gdybym teraz już przedłużył/wykupił w tym okresie wypowiedzenia, to chyba też przez rok, byłbym na starych zasadach ?

Tak szczerze to czułem, ze w dzisiejszych czasach to się nie utrzyma ...zwłaszcza te dostawy kurierem od 40 zł  ..

Dla mnie głównie ze względów aktualnie zdrowotnych, najbardziej mimo wszystko są opłacalne dostawy kurierem od 40 zł, z punktów odbioru korzystam bardzo rzadko, z paczkomatów wcale ...

 

oznacz moderatorów

Heksio
#8 Zapaleniec#

chcę zrobić dokładnie to samo - na razie jedyny haczyk jaki widzę to chyba to że mogą mi  po rezygnacji - następny zakup SMARTA zaliczyć w te 14 dni wypowiedzenia. Czyli potraktować jako wznowienie poprzedniego. Muszę się o to zapytać bo inna wersja to zrezygnować- odczekać 14 dni - kupić nowe. Tyle że 14 dni bez smarta ...

oznacz moderatorów