anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę zwrócić zamówienia Paczkomatem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Coś się psuje na allegro, dokonałem zakupu na allegro, z Oficjalnego sklepu allegro 3 komiksów, przyszły uszkodzone. Więc rozpoczynam rozmowę w sprawie dogadania się w kwestii zwrotu. Zawsze tak robie, uprzedzając tym samym sprzedawcę, że będę zwracał produkt i podaję przyczynę. Ale tym raze oficjalny sklep Allegro przeszedł samego siebie. Odsyłają mi informację w sprawie wypełnienia formularza reklamacyjnego inposta. Odczekuję kilka dni i proszę w rozmowie o pomoc Allegro. Tam się dowiaduję, że mogę produkt zwrócić zwrotem i to nie ja powinienem wypełniać formularz uszkodzenia inposta. To przystepuję do procedury zwrotu i okazuje się, że przedmiot zamawiany paczkomatów (3 komiksy) mogę zwrócić tylko kurierem, paczkomatu nie widzę, mimo że w opisie aukcji jest informacja, że można zwrócić paczkomatem.

 

Ciekawe jestem czy to jakiś błąd, czy inni też tak mają czy jak to działa. Bo do tej pory mogłem bez problemu dokonywać zwrotu paczkomatem.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wafcio496 Cześć. Czy kliknąłeś przycisk "zwróć zakup" w zakładce Moje zakupy? Opcja zwrotu przez Paczkomat powinna być dostępna. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Nie ma opcji paczkomat  jest tylko kurier mimo że przesyłka była do paczkomatu

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@wafcio496 Nie masz obowiązku jako odbiorca składać reklamacji u przewoźnika, reklamację składasz u sprzedawcy. Nie robisz też zwrotu bez podania przyczyny, tylko odsyłasz towar w ramach reklamacji. Zgodnie z zasadami, koszt odesłania powinien Ci oddać sprzedawca, poza tym powinien towar wymienić i dosłać na swój koszt. Jeśli wymiana nie jest możliwa, powinien Ci oddać wszystkie koszty. Nie przejmuj się tym że jest to sklep Allegro. Przepisy dla nich są takie same. 

oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

wiem jak to powinno działać i u większości sprzedawcôw działa to bez problemu a zaykle wybieram opcje odesłania przedmiotu na zasadzie rezygnacji z zakupu bo tylko pierwsze odesłanie w smarcie jest darmowe, a pozniej licytuje/kupuje ponownie u innego sprzedawcy

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Widzisz i znaleźli sposób żeby było mniej zwrotów.😁

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Składaj reklamację bo zwrot bez podania przyczyny może zostać obniżony, sprzedający ma takie prawo jeżeli uzna że wartość towaru została obniżona. Wówczas on ponosi koszty (rękojmia).

oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Zwykle tobie to tak: po otrzymaniu uszkodzonych przedmiotów najpierw rozpoczynam rozmowę, ze sprzedającym, żeby znaleźć dogodny sposób odesłania przedmiotu i zwykle się dogadujemy bez problemu, a tutaj z Oficjalnym sklepem Allegro takie przeboje, kompletnie się tego nie spodziewałem i chyba następnym razem nie zdecyduje się na tego dprzedawcę

oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Przygody ze zwrotem ciąg dalszy. Okazuje się, że jak masz Allegro Smart to możesz być na straconej pozycji w sytuacji zamawianie paczkomatem. Jeżeli na liście zwrotów widnieje Allegro Paczkomaty impost - darmowy zwrot ale nie ma tam SMARTA to oznacza, że osoby ze SMARTEM nie mogą dokonać darmowego zwrotu przez paczkomaty, co jest nie wporządku względem kupujących i bardzo łatwo wprowadza klientów w błąd. Rozważam zgłoszenie sprawy do UOKiK-u bo tak nie może to wyglądać.

oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Oficjalna odpowiedź od allegro wygląda tak:

 

"Tabelka umieszczona w sekcji zwrot informuje tylko o kosztach zwrotu, a nie o metodzie realizacji tego zwrotu. Może Pan w niej sprawdzić przy jakiej metodzie dostarczenia będzie możliwy darmowy zwrot, na przykładzie wysłanego przez Pana zdjęcia możemy wyczytać, że zamawiając przez Allegro Paczkomaty inPost nadanie zwrotu będzie darmowe.
Tak jak już wcześniej wspomniałam, zwroty do Oficjalnego Sklepu Allegro aktualnie realizowane są wyłącznie przez kuriera DPD. Pracujemy nad tym, żeby opcja nadania zwrotu w paczkomatach była wkrótce dostępna."

 

Czyli wychodzi na to, że:

a) wybierając formę przesyłki X niekoniecznie w takiej samej formie wysyłki będzie można przedmiot odesłać, w tym wypadku paczkomaty

b) zwroty za pomocą paczkomatów nagle wypadły, bo jeszcze jakiś czas temu to działało i było bardzo wygodne i zapewne dotyczy to wszystkich sprzedawców a nie tego jednego konkretnego

c) nie wiadomo kiedy wróci możliwość zwrotu paczkomatem

d) w takim układzie Allegro SMART mocno straciło, bo teraz w przypadku zwrotów trzeba czekać w 8 godzinnym okienku na kuriera

e) nie pamiętam żeby allegro informowało, że zwroty za pomocą paczkomatów mają być niedostępne

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wafcio496 Cześć. Pracujemy nad tym żeby opcja zwrotu towaru przez Paczkomat była ponownie dostępna dla Sklepu Allegro. W tej sytuacji zamów proszę kuriera DPD po odbiór paczki. Możesz to zrobić wypełniając ten formularz

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów