anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może odmówić realizacji zakupionego towaru ?

baczer2
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

@baczer2 Prowadzisz dyskusję tzn. że coś poszło nie tak, jesteś niezadowolony i decydujesz się na zakup ponownie u niego. Może należy poszukać u innego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@baczer2 znowu pisze na raty napisz konkretnie tak bez powodu nie odmawia a prawo mu na to zezwala 🙂

Art.  135.  [Ukrywanie towaru lub odmowa jego sprzedaży]

Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

A może ma uzasadnioną przyczynę ( wspominałeś o dyskusji w trakcje ) to albo kupujesz na złość bo skoro jest ze sprzedawcą zgrzyt to się nie wchodzi w to samo bagno drugi raz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A czy kupujący udzielił jakichś wyjaśnień - nie...

Więc jeśli ich nie udzieli to wszelkie odpowiedzi są niewiele warte, po prostu szkoda się produkować.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

KOLO_LEE
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie kupiłem przedmiot od sprzedającego a on za chwilę mi odesłał pieniądze i bez słowa wyjaśnienia ! Jak się zorientowałem to zaraz mu napisałem że się nie zgadzam na zwrot i czekam na przesyłkę na co on mi odpisał że mi tego nie wyśle 

Więc mu otworzyłem dyskusje i tam pisze

tyczy zamówienia z dnia 22 lutego 2022
23 lutego 2022 13:44
 
(Ja) Witam nie zgadzam się na zwrot pieniędzy ! nadal czekam na wysłanie palnika pozdrawiam
( Sprzedawca)23 lutego 2022 14:05
Niestety nie mamy już palników w sprzedaży. Pieniądze zostały zwrócone. Pozdrawiam
(Ja)23 lutego 2022 15:37
Mieliście 2 świeżo wystawione więc nalegam o wysłanie a jeśli nie macie to uzupełnij cię zapasy i mi poślijcie pozdrawiam
23 lutego 2022 15:38
Ja wam zaraz pieniądze znowu przeleje
23 lutego 2022 15:45
Proszę o posłanie mi nr konta na który mam przelać ponownie pieniądze
Po czym zadzwonił i mnie wyśmiał że chyba nie myślę że mi wyśle ten towar za taką cenę którą zapłaciłem jak ten towar jest wart 10razy więcej ja mu odpowiedziałem że będziemy się spierać przez allegro a nie przez telefon po czym wysłał mi 
(Sprzedawca)23 lutego 2022 16:35
Na odstawie "Art. 84. § 1 kodeksu cywilnego odstępuję od umowy w wyniku błędu. Pozdrawiam .
I tu moje pytanie ? Czy może mi nie wysłać towaru ??
oznacz moderatorów

KOLO_LEE
#7 Wielbiciel#

Przepraszam zapomniałem wspomnieć że przedmiot kupiłem przez ( kup teraz za cenę jaką widniała na aukcji + koszt wysyłki od razu poszła płatność blikiem ( a po moim zakupie sprzedający usunął aukcje )

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@KOLO_LEE  Jeśli to żeczywiscie była 1/10 normalnej ceny produktu a nie było informacji że to promocja/obniżka/wyprzedaż to sprzedający może powolac sie na tzw bład cenowy i w tej sytuacji odstąpić od umowy. Zdaje sie że w Twoim przypadku tak sie własnie stało

oznacz moderatorów