anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Darmowa dostawa Allegro Smart na Allegro Lokalnie?

MadziaRX7
#1 Nowicjusz#

Witam, czy jest jakakolwiek możliwość kupowania na Allegro Lokalnie wraz z darmową dostawą Allegro Smart?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma. Smart tylko na zwykłym Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MadziaRX7 Nie. Tam Smart nie działa. Chyba, że sprzedawca Ci taką dostawę udostępni.

oznacz moderatorów

MadziaRX7
#1 Nowicjusz#

A jak może to udostępnić?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MadziaRX7  Obniżając cenę towaru, musisz się dogadać ze sprzedawcą(negocjacje).

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Hehe.... dałoby się załatwić . Lecz nie będę podpowiadał w jaki sposób, gdyż to działa na niekorzyść sprzedawcy i generuje straty po jego stronie.

Swoją drogą - czy taka przesyłka na Allegro lokalnie jest na prawdę taka droga? Czy taniej wyjdzie gdzieś pojechać i kupić to samo w sklepie stacjonarnym? Zawsze można kupić na zwyczajnym Allegro - dlaczego ma to być przez Allegro Lokalnie?

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

"Lecz nie będę podpowiadał w jaki sposób, gdyż to działa na niekorzyść sprzedawcy i generuje straty po jego stronie."

Wykupiłem próbnie na miesiąc usługę Smart. Na moim koncie na Allegro Lokalnie pojawiło się info, że 8 klientów na rzeczy w cenie od 40 zł może kupić je z bezpłatną przesyłką (jeden natychmiast skorzystał). Odpuszczę sobie dalsze korzystanie ze Smart jako kupujący, bo oferta na Allegro nie jest jakoś szczególnie atrakcyjna w interesującej mnie tematyce. Poza tym porażająca jest liczba sprzedawców-kanciarzy, na co obsługa Allegro przymyka oko.

Rozważałem natomiast wykupienie abonamentu rocznego Smart, żeby zachęcić nabywców moich rzeczy na Allegro Lokalnie. Ale – jak napisał maxr01 – jest to rozwiązanie niekorzystne dla sprzedających. Żeby wyrównać stratę ~50 zł rocznie, należałoby rozbić tę kwotę na kwoty groszowe i o tyle podnieść ceny wysyłki poszczególnych rzeczy (z ryzykiem, że mogą nie sprzedać się). Szkoda czasu i kasy na taką zabawę. I tak, w związku z inflacją, musiałem już zmienić koszty wysyłki paczki Orlen w każdym z ponad 150 ogłoszeń. A do końca roku zapewne będę to musiał zrobić jeszcze ze dwa razy.

oznacz moderatorów

root666
#7 Wielbiciel#

Jesteś pewien, że po wykupieniu SMART dla siebie twoi klienci mieliby mozliwość kupowania na AllegroLokalnie od ciebie ze SMART? 8 przesyłek było w promocji conajmniej dwukrotnie w tym roku, ale to wszystko. Ja mam SMART roczny w grupie rodzinnej i moje ogłoszenia na AllegroLokalnie nie mają możliwości zakupu ze SMART, a widzę, że zainteresowanie jest większe w czasie promocji.

oznacz moderatorów

Intimis
#8 Zapaleniec#

aktualnie tak (oferta od 2022-04-28 do 2022-06-30 ) https://zobacz.allegrolokalnie.pl/smart#

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Intimis To już wiemy, ale jak powstał wątek to nie było.😁

oznacz moderatorów