anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro twierdzi że usługa smart jest za darmo?

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

Takim sposobem firma allegro zrobiła cały naród Polski w bamboko nie jest prawdą że przesyłki smart są za darmo każdy kupujący płaci w prowizji  i to nie mało jeżeli by były jak twierdzi firma allegro za darmo to dlaczego przy zakupie 5 zł nie są za darmo odpowiem wam bo tam nie ma prowizji wystarczającej i to powinno was zastanowić drodzy kupujący nie zadajecie żadnych pytań bo tak was allegro ogłupiło .Prosty przykład wchodzisz do sklepu spożywczego i widzisz dwa jogurty ta sama firma i smak na jednym pisze 100 gram i cena 3 zł a obok stoi jogurt i pisze 100 gram i w tym 20 gram gratis cena 3 zł i wtedy i tylko wtedy byś wiedział że to jest te 20 gram gratis , to zadaj sobie pytanie czy kiedykolwiek spotkałeś się z taką sytuacją jak przed chwilą opisałem ja nie spotkałem takiej sytuacji dlatego pamiętaj nie ma nic na allegro za darmo za wszystko płaci kupujący mimo że wydaje się mu że ma coś za darmo.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

LEW433
#21 Demiurg#

I kto tu robi prawdziwy biznes??? 😁 Wszyscy jesteśmy tylko na usługach i w szponach większych.

oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

jeszcze jedna sprawa pasożytowi dajesz pieniądze lekką ręką a mnie firmie kama nie dołożysz zamiast 135 zł ze strony zapłać mi 165 zł i będziesz miał wysyłkę gratis jak chcesz i nawet wymianę no widzisz da się

zrozumiałeś matematykę ?

płacisz komuś 30 zł ekstra i opowiadasz że masz za darmo proszę cię serdecznie obudź się

i co powiesz jest umnie za darmo 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KAMA_Militaria każdy kupujący płaci w prowizji - prowizję płaci sprzedawca nie kupujący 🙂 i z tej prowizji jest opłacany smart 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

oj panie matematyk płacisz prowizję a kto końcową ceną ci wpłaca kupujący więc kto płaci za wszystko ? znasz odpowiedź ?

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

nigdzie tak nie ma jak chcesz, żadna usługa i żaden sprzedawca nie wyszczególnia ci ile w paliwie w papierosach czy w usłudze jest podatków, prowizji czy ile płaci za nieruchomości, gaz, pracowników i ile to ceny towaru. Allegro ma taki model biznesowy i nie robi nic nielegalnego czy nieucziwego, jak ci się nie podoba to sprzedawaj w swoim sklepie a nie tutaj..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KAMA_Militaria ale masz rację, zus, podatki, lokal, kredyty i inne koszty prowadzenia działalności też płaci kupujący, nie za bardzo wiem i nie tylko ja, o co Ci chodzi w tym wątku ? 

Wprowadzenie smarta, podwyżka prowizji itp. przełożyło się na wzrost cen na allegro a z każdą dopłata do smarta przez sprzedawców będą wyższe ceny produktów, prosta matematyka jak masz 20% marży to nie oddasz allegro 20% ( prowizja, dopłata do smarta, wystawienie, pakowanie itp) więc trzeba doliczyć 10 - 15 % co by zarobić 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

KAMA_Militaria
#7 Wielbiciel#

wiesz to było tak jeden krzyczał zich a reszta krzyczała hajl tak po krutce chodzi mi o to żeby się ludzie obudzili

jeszcze jedna sprawa pasożytowi dajesz pieniądze lekką ręką a mnie firmie kama nie dołożysz zamiast 135 zł ze strony zapłać mi 165 zł i będziesz miał wysyłkę gratis jak chcesz i nawet wymianę no widzisz da się

zrozumiałeś matematykę ?

płacisz komuś 30 zł ekstra i opowiadasz że masz za darmo

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KAMA_Militaria  podnieś cene o 20 zł i rób wysyłke gratis. przy wysyłce gratis nie musisz dopłacac do smarta a wszyscy klienci dadza "zarobić" Tobie a nie allegro 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@KAMA_Militaria czy twój sklep internetowy gwarantuje darmowy zwrot, albo POK? Wielu kupujących na Allegro woli zapłacić więcej, ale w razie problemów mieć pomoc Allegro w starciu ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

KAMA_Militaria tak jest i inaczej nie będzie . Zawsze klient będzie płacił cenę końcową , ale ,,, WŁAŚNIE ALE ,,,  ma wybór , tak jak sprzedający .Nie odpowiada Ci oferta , którą weryfikujesz na allegro to szukaj innej .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KAMA_Militaria  hmm idąc tym tropem kupującym też ktos płaci : pensje, 500 plusy, lub ich klienci. Wiec moze to nie kupujący placą za swój towar??? Tylko ich pracodawcy ???/Lub ich klienci ??? 

Przecież taki trop do niczego nie prowadzi. Bo gospodarka to obieg zamkniety.

Koszt smarta nie jest fakturowany dla nikogo (oprócz drobnej dopłaty którą dopłacają sprzedawcy). Wiec nie można powiedzieć ze klient płaci za smarta . 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

A Ty wystawiając świadomie produkty na Allegro nie płacisz "pasożytowi" ? Wiesz jaki jest regulamin i świadomie go akceptujesz. Myślisz, że jak by kupujący mieli informację ile z ceny zakupu bierze Allegro przestali by kupować albo by zaczęli protestować i domagać się obniżki ? 🙂 Nic by się nie zmieniło. Allegro to wygoda zakupów i ogromny asortyment w jednym miejscu. Równie dobrze w każdym sklepie stacjonarnym czy internetowym mogła by być informacja o marży na dany produkt. Idąc do sklepu po chleb też płacisz "pasożytom" marżę, idź bezpośrednio do piekarni, cukierni, mleczarni, masarni itp i nie będziesz płacił "prowizji" sklepom. To tak nie działa. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@KAMA_Militaria To gra słów, przy pewnych warunkach są dużo tańsze, za darmo nigdy nie będą i nie są do póki się za to płaci, jednak są gdy za to zapłacisz aby były darmowe. To jak w reklamach suplementy czynią cuda 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

KAMA_Militaria - sorry, piszę już z innego konta, przelogowałem się.

I tak jak napisał kostas11 - też nie wiem za bardzo o co Ci chodzi.

Zauważ, że sporo sprzedawców tutaj ma ze 20 lat lub więcej stażu. Wiem jak wygląda praca w tygodniu od rana do nocy. I tak jesteś szczęśliwcem - piszesz o 5-ciu dniach pracy. Wielu tego nie ma. Sam chciałbym tak mieć. Jak myślisz, co ja robię o tej godzinie? Nie... nie pakuję już, zakończyłem to o 20:30. Teraz browarka degustuję i przeglądam ten komediodramat, jakim jest AG. Jeszcze chwilę, bo o 5-tej trzeba wstawać.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

W którym miejscu jest napisane, że usługa smart jest za darmo?

 

oznacz moderatorów