anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry chciałem się zapytać czy zamawiając paczkę w DPD kurier pobranie z pakietem Smart

woker180
#2 Obserwator#

Dzień dobry zamówiłem paczkę z opcją kurier  pobraniem DPD posiadając pakiet Smart za przesyłkę miałem zapłacić  przy odbiorze czyli za towar i 4,99zł koszt wysyłki czy zwrot będzie za darmo paczka powyżej 20kg. Wczoraj nie odebrałem przesyłki bo nie było mnie w domu i dziś też nie wiem czy będę w domu. Co w takiej sytuacji nawet jeżeli uda się odebrać to czy będzie darmowy zwrot jeżeli nie chcę tego towaru w zakładce mam informację że jeszcze  16 dni na zwrot towaru  to muszę coś płacić proszę o pomoc jak mogę to zrobić i czy odsylka będzie za darmo. Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

woker180
#2 Obserwator#

To jest Allegro Kurier DPD pobranie z pakietem Smart numer przesyłki 1000466863493U

oznacz moderatorów

papirus-rawa
#9 Pomysłodawca#

Jeśli jej nie odbierzesz, to nic nie musisz zwracać. Sama wróci do nadawcy.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@woker180 

jeżeli nie odbierzesz przesyłki to sprzedawca może Cię obciążyć kosztami powrotu przesyłki za który on będzie musiał zapłacić. Lepiej jest odebrać paczkę, zgłosić zwrot i wysłać ją za darmo do sprzedawcy.

oznacz moderatorów

woker180
#2 Obserwator#

Jeżeli zamówiłem w opcji za pobraniem Allegro Smart kurier DPD z pakietem za wysyłkę tylko 4,99zł to zwrot towaru będzie za darmo jak to wygląda przyjedzie kurier jak wygeneruje kod zwrotu czy sam muszę szukać kuriera ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@woker180 musisz zrozumieć róznicę pomiędzy zwrotem , a niewywiązaniem się z umowy czyli niepodjęciem zamówionej przesyłki . Jesteś ,, smart ,, masz darmowe zwroty ALE służą one do odesłania nie trafonego zakupu . ODESŁANIA !!! czyli podjęcia przesyłki zapoznania się z produktem i wykonania zwroru jeśli nie pasuje . Nie podejmiesz przesyłki to kosztem jej powrotu zostanie obciązony sprzedawca i ma on prawo domagać się do Ciebie jego pokrycia, w skrajnych przypadkach takie sprawy mają swój finał na sali sądowej , sprzedawca na 100% wygra , a Ty poniesiesz oprócz kosztów powrotu przesyłki koszty postępowania w sprawie cywlnej . Wybór oczywiście należy do Ciebie .

oznacz moderatorów

woker180
#2 Obserwator#

Dziękuję za odpowiedź właśnie tak zrobię mam nadzieję że uda mi się odebrać przesyłkę  i zapoznam się z produktem jeżeli będzie pasował to zostanie jeżeli nie to odeśle. Dziękuję za pomoc pozdrawiam 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@woker180 masz w wiadomości sms nr tel. do kurera , zleć mu pozostawienie przesyłki u sąsiada i po problemie .

oznacz moderatorów

woker180
#2 Obserwator#

Tylko muszę zapłacić za towar jeszcze pytanie czy jeżeli towar nie będzie mi pasował to zwrot towaru będzie za darmo?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@woker180 tak , taki zwrot będzie za darmo , masz na zgłoszenie 14 dni od odebrania przesyłki i kolejne 14 na przekazanie zwrotu przewoźnikowi . Kuuupa czasu .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@woker180 zwroty smart kurier nadajesz w punkcie poczta/dpd pickup w zależności jaką etykietę wybierzesz. 

Kontaktowałeś się ze sprzedawcą? Może jak wytłumaczysz czemu nie możesz odebrać to sprzedawca weźmie te12,99 na klatę i nie będziesz musiał kombinować.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@woker180  sugeruje skontaktować sie ze sprzedającym i wszystko ustalić

My na przyklad nie żadamy od klientów zwrotu za nieodebrane pobraniówki bo po prostu szkoda czasiu na szarpani sie o kilka złotych. Niemniej w przypadku nieodebranej przesyłki pobraniowej u nas klient " z urzedu" trafia na liste nieaktywnych kupujących z odpowiednią adnotacją. Potem taki klient nie może już u nas zrobić zakupu. Ani za pobraniem ani za przedpłatą.

oznacz moderatorów

woker180
#2 Obserwator#

Ok dzięki za wszystkie ważne informacje dziękuję i pozdrawiam 

oznacz moderatorów