anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu wygasa nieopłacony Smart?

MAMY ROZWIĄZANIE!
adlezig
#7 Wielbiciel#

Nie kupuję Smarta w trybie ciągłym, nie mam zapisanej karty. Ot, kilka razy wykupiłam miesięczny gdy miałam akurat taką potrzebę. Nie zwróciłam uwagi na długość odstępu między kolejnym zakupem. 

 

Ostatni okres miesięczny już mi się skończył. Status "nieopłacony" - System wyświetla "kolejna płatność do 13 listopada". I od tego dnia chce mi liczyć nowy okres. Jeśli teraz zapłacę za kolejny miesiąc to skończy się on 13 grudnia, co mi daje de facto tylko dwa tygodnie. Wolę poczekać aż okres automatycznego wypowiedzenia(?) się sam skończy i kupię od nowa pełny miesiąc, albo nawet rok. Bez straty połowy miesiąca.

Ile czasu muszę więc czekać? Czy muszę coś robić by potwierdzić wypowiedzenie? Nie mam takiej opcji, bo gdy wchodzę dostaję tylko informację, że Smart jest nieopłacony, czyli nie działa. 

Myślałam, że to 14 dni, ale jest już 28, czyli minęło 15 dni... Czy może chodzi tylko o robocze?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
mwmonety
#21 Demiurg#

Lepiej kupić roczny więcej zaoszczędzisz i nie będziesz się gubił czy go w danej chwili masz czy już nie.

oznacz moderatorów
adlezig
#7 Wielbiciel#

Ok, może kupię. Ale nadal wolę zapłacić za 365 dni, niż za 350. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@adlezig umowę zawierasz i automatycznie odnawia się co miesiąc, jak nie opłacisz to po 14 dniach allegro zrywa 🙂 więc jak jej nie wypowiedziałeś a opłacisz teraz to potraktuje to jako zaległość i będzie na 2 tygodnie 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
adlezig
#7 Wielbiciel#

Minęło 14 dni, a nadal nie jest zerwane. Właśnie chcę uniknąć tej kontynuacji. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@adlezig Kupując Smart na miesiąc korzystasz z niego miesiąc + 14 dni. Warto poczekać aż ten czas minie, Smart wygaśnie i wtedy opłacić następny miesiąc. Masz wówczas kolejny okres miesięczny + 14 dni. Jeśli opłacisz w okresie wypowiedzenia umowy, policzy Ci za kolejny okres od zakończenia poprzedniego miesięcznego okresu, czyli stracisz te dodatkowe 14 dni.

oznacz moderatorów
adlezig
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, ale ja to wszystko wiem. Przecież o tym właśnie piszę.

Chodzi o to, że minęło 14 dni, a wciąż mam tylko opcję kontynuacji. 

Czy ja źle to liczę? Mamy dziś 28 listopada, a Smarta miałam do 13 listopada. (termin kolejnej wpłaty). Kalendarz i matematyka mówią mi: 15. 15 dni. To już więcej niż 14. Dlaczego nie zerwało usługi?

Czy powinnam może liczyć od innego dnia? Albo tylko dni robocze? Jak wyliczyć kiedy allegro ostatecznie zerwie nieopłaconą usługę? Chcę wiedzieć ile muszę czekać.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Na pewno nie dni robocze. Czym się przejmujesz? Poczekaj aż wygaśnie i opłacisz. Najwyżej będzie dzień bez Smart. 🙂  Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć jak to jest liczone, od jakiej daty, zapytaj na czacie Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=26169f08-82f9-404d-b481-736503d57f3d

oznacz moderatorów
adlezig
#7 Wielbiciel#

Przejmuję się, bo chcę zrobić zakupy i czekam z nimi aż nabędę nowego Smarta.

Jak odłożę i poczekam za długo to nie kupię wcale.

Promocja na rocznego też jest ograniczona w czasie. 

 

Dzięki za link, chyba rzeczywiście jedyne wyjście to zapytać tam. 

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@adlezig Zapytaj, oni mają wgląd w konto i Ci wszystko wytłumaczą. Na czacie odpowiedź otrzymasz po chwili.

oznacz moderatorów
adlezig
#7 Wielbiciel#

Dziękuję @xyz96  - napisałam tam gdzie poleciłeś, i mam odpowiedź. Wklejam tutaj, bo może ktoś jeszcze będzie szukał.

14 dni okres przejściowy, a wyłączają Smarta dnia 15. - ale na końcu dnia, nie początku 😉

 

Czyli moja usługa wygasa dokładnie 28.11.2020 o godzinie 23:59:59 🙂

I to jest to co chciałam wiedzieć. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@adlezig Tak, ale jak zawsze jest "ale", roczny SMART jest tańszy, niż miesięczny, policz.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Serio ? 🙂

oznacz moderatorów
adlezig
#7 Wielbiciel#

@LEW433 to nie ma nic do rzeczy. Chcę kupić nowy. Pełny miesiąc, albo pełny rok. Pełny.

Czy znasz odpowiedź na moje pytanie? Powtórzę, brzmi: kiedy będę mogła to zrobić? Kiedy minie te "14 dni"?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@adlezig Tak, miesiąc i 14 dni wygasa, odpisałem xyz, tam tłumaczyła że kupić na miesiąc i czekać 14 i znowu kupić m-c i czekać, tak na okrągło.

oznacz moderatorów
adlezig
#7 Wielbiciel#

@LEW433 jakie "tak"? 😕

Pytam KIEDY minie te 14 dni? 

Wiem, że 14. JAK policzyc te 14. Od którego dnia zacząć liczyć? 13 listopada? 

 

oznacz moderatorów
Morfeuszka
#7 Wielbiciel#

Wiem że temat już stary ale rozbawił mnie trochę i pomyślałem że coś dorzucę od siebie bo czegoś tu tak do końca nie rozumiem.

Skoro miałeś/miałaś nadal niewygasłe allegro smart to znaczy że nadal możesz robić zakupy więc na co niby masz czekać? kupujesz co masz kupić i cieszysz się że nadal masz aktywne allegro smart i nie musisz płacić za dostawy ani za smart ja rozumiem że ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy ale że nikt na forum ci tego nie wyjaśnił że przez te 2 tygodnie kiedy masz wygasające allegro smart nadal możesz kupować z darmową dostawą to tego nie rozumiem.

oznacz moderatorów
ostry85
#2 Obserwator#

O tym samym pomyślałem jak to wszystko przeczytałem... Bez sensu czekać!

 

Przecież jak wygasa konto to dalej można robić zakupy z SMART, mimo iż jest nieopłacone  😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie do końca tak sądzisz bo jak wygaśnie po 14 dniach a tyle trwa, co ze zwrotem darmowym ze  Smartem(dlatego te 14dni).🤔

oznacz moderatorów