anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty nadania nie odebranej przesyłki

Consulus
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Kupujący zapłacił za towar + koszt przesyłki do paczkomatu. Następnie nie odebrał paczki w wyznaczonym terminie. Przesyłka wróciła do sprzedawcy.

Czy sprzedawca powinien zwrócić kupującemu sam koszt towaru, czy koszt towaru + koszt (nadanej) przesyłki ??

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

xyz96
#21 Demiurg#

Termin na odstąpienie wynosi 14 dni od odebrania przesyłki. Jeśli jej  nie odebrano, nie ma ograniczeń. Proponuję kontakt z UOKiK w tej sprawie, który potwierdzi moje stanowisko.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 A czy jest to gdzieś w ustawie( bo jak wiemy UOKiK i świat realny to dwie różne rzeczy)? I czy jest data graniczna wtedy ( rok, 5 lat, 50 lat)? I jeżeli jej nie ma to przez tyle czasu Sprzedajacy ma trzymać towar kupujacego?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Nie ma w ustawie daty granicznej. Może być milion lat.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 No i jest problem ( również w drugą stronę) - a co jak sprzedawca naliczy za składowanie? I co jeżeli koszt składowania przekroczy wartość przedmiotu? Kolejny babol ustawodawczy 😐

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Piszesz bzdury. Po odstąpieniu sprzedawca nie może nic naliczać, towar należy do sprzedawcy. Kupujący chce pieniędzy, nie chce towaru, odstąpił od umowy.

Poza tym kupujący nie zawierał umowy na składowanie, naliczanie opłat jest w tym przypadku bezprawne.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 ???? zapętliłeś się. Piszę o sytuacji gdy przesyłka wróci do Sprzedającego a od Kupujacego nie ma żadnej wiadomości przez tygodnie czy miesiące..... jak sam wspomniałeś nie ma daty granicznej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Piszesz bzdury z nudów. Szukasz dziury w całym. Nie ma umowy na składowanie, konsument jest słabszą stroną transakcji. Pisz do UOKiK i wklej tu odpowiedź, że może naliczać.

Jeżeli po milionie lat wyrazi wolę rezygnacji, wszelkie naliczenia będą podwójnie niezgodne z prawem.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 konsument jest słabszą stroną transakcji - a teraz przeczytaj to jeszcze raz i jeszcze raz i przejrzyj  to forum....🤣 To jest podstawa bzdur UOKiK

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Zapomniałeś wspomnieć o logice i o tym, że "kupujący zawsze kłamią i tak po prostu jest".

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Tak wiem tutaj kupujący zastosował Twoją zasadę No 3 Że kupujacy nie musi podawać prawdziwego adresu i numeru telefonu ( cytat ze Sprzedajacego : Podany nr. telefonu nie aktywny )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Kłamiesz. To nie jest żadna "moja zasada".

oznacz moderatorów

Consulus
#9 Pomysłodawca#

@pinsplashWłaśnie tak było w mojej sytuacji... klient zamówił towar, nie odebrał z paczkomatu i odrazu wystawił negatywa. Próba nawiązania jakiegokolwiek kontaktu była bezskuteczna. Podany nr. telefonu nie aktywny. Dla mnie to ewidentna próba (zresztą udana) narażenia sprzedawcy na straty. Dodatkowo ta jedna negatywna ocena (ze wszystkich które do tej pory otrzymałem) tak mocno wpłynęła na ogólną jakość mojej sprzedaży, że mam cofnięte wysyłki SMART. Poruszałem ten temat w innej dyskusji i wychodzi na to, że kupujący mogą wszystko a sprzedawca nic.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Consulus Zobacz tutaj : https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/allegro-komentarze/m-p/197203#M4...

Allegro czasem anuluje komentarze ( ale Kupujacy może wystawić ponownie).

Zrób tak : Napisz do Allegro że wg Ciebie komentarz był wystawiony w celu zaszkodzenia Ci. Podaj daty wysyłki i wystawienia komentarza. Powiedz że klient nie odstąpił od umowy i według Ciebie jest to celowe narażenie Cię na straty ( również smart!). W razie czego odwołuj się do managera. Masz szanse na anulowanie negatywa, ale jak powiedziałem kupujacy może go wystawić ponownie. Nie uzywaj w korespondencji z Allegro słowa "LOGIKA" - to działa jak płachta na byka.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash potrzebna interpretacja ,ale po mojemu termin powinien być liczony od chwili podjecia przez przewoźnika decyzji o zwrocie .

oznacz moderatorów

Consulus
#9 Pomysłodawca#

@pinsplashPo dwóch tygodniach od złożenia zamówienia.

oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

Przykład na "własnej skórze":

Klient kupuje towar wykonany według jego specyfikacji, na zamówienie (wymiar, wzór, kolor), po otrzymaniu dzwoni, że się pomylił. Towar wraca przepakowany i uszkodzony.  Niestety źle zapakował. Zwróciłem pieniążki.

Protokół spisany, zdjęcia...szkoda nerwów. Klient w sumie nie chciał źle, ale "piniędzy nimam" 😞

Sytuacja bez wyjścia.

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

A nie jest tak, że gdy produkt jest na zamówienie robiony pod klienta to nie ma prawa zwrotu?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@musashi2007 sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu jeżeli produkt jest nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służy zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

O właśnie. Lepiej bym tego nie ujął 😋

oznacz moderatorów