anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Na jakiej podstawie sprzedający może zablokować u siebie zakupy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
wojtek_gda2
#7 Wielbiciel#

Kupiłem termos u sprzedającego [edycja] po czym odesłałem gdyż okazał się wadliwy. Sprzedający zwrócił wpłatę, natomiast gdy chciałem kupić następny, gdyż potrzebuję takiego termosu, okazało się, że sprzedający zablokował zakupy u siebie przeze mnie. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mdrogeria
#21 Demiurg#

wojtek_gda2 zaproś tu do nas sprzedającego ,wypowie się i wówczas porozmawiamy o podstawach . 

oznacz moderatorów
Momotaro8
#9 Pomysłodawca#

Jedyną instytucją, która może stwierdzić czy sprzedający miał podstawę prawną by Cię zablokować jest sąd. Możesz zawsze z tej drogi skorzystać. Możesz, ale nie musisz 🙂

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca cię wpisał na listę klientów których z pewnych względów nie życzy sobie obsługiwać .Regulamin allegro zezwala na wpisywanie na nią klientów do których sprzedawcy nie mają zaufania w finalizowaniu transakcji.

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

@kolekcjoner608nie klientów, ale ich nicki na Allegro 😛 Klientowi nie zablokujesz możliwości zakupu z innego konta.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@MrMarco Racja ,ale są tacy co mają tylko jedno konto i jak ktoś u siebie ich zablokuje to u niego nie kupią ,chyba że założą inne konto a nie każdy chce mieć więcej kont. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@wojtek_gda2 Sprzedający może blokować zakupy z uzasadnionej przyczyny. O tym, czy sprzedawca ma takie uzasadnienie może zdecydować tylko sąd. Moim zdaniem po odesłaniu towaru w ramach reklamacji sprzedawca nie może blokować zakupów, ponieważ nie można ich blokować za korzystanie z przysługujących kupującemu praw. Bezpodstawne blokowanie zakupów narusza art. 135 Kw. Zgłoś takie działanie sprzedawcy tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e2e1f990-74d6-4bea-9b5c-a408bde7983d

Jest jednak na to prosty sposób. Załóż sobie nowe konto na Allegro i kupuj i niego, o ile nadal chcesz kupować. Sprzedawca blokuje tylko zakupy na jednym koncie, z innych swoich kont kupisz. 

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

Ten przepis niespecjalnie podlega pod "nieaktywnych kupujących". Ta lista nie uniemożliwia zakupu konkretnej osobie, a jedynie nakłada takie ograniczenie na konkretne konto, których można mieć mnóstwo.

Sytuacja gdy ktoś odmawia sprzedaży danej osobie, identyfikując ją np. po danych osobowych po zakupie na Allegro, na pewno wyczerpuje znamiona określone w tym przepis.

oznacz moderatorów