anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niewysłanie przesyłki zgodnie z informacją

Client:38109021
#1 Nowicjusz#

Mam problem i nie wiem jak i gdzie go zgłosić. Chodzi o dostarczenie przesyłki.

W czwartek około 14:30 dokonując zakupu towaru, wybierałem tylko z ofert, w których była gwarancja dostawy kolejnego dnia (czyli w piątek). W ofercie wyraźnie widniała informacja od allegro, że jeżeli zamówię do 16:30 to przesyłka dotrze już jutro. Zależało mi na czasie, dlatego wybrałem produkt od sprzedawcy, którego cena nie była dla mnie korzystna - aczkolwiek godziłem się na to, ponieważ zależało mi bardziej na czasie i tej gwarancji dostarczenia przesyłki kolejnego dnia.
Jak się skończyło? Ja przepłaciłem, przesyłka została wysłana dopiero w piątek i dotrze dziś. Gdyby nie było gwarancji dostarczenia kolejnego dnia to kupiłbym od innego sprzedawcy, po prostu taniej i zapewne też dziś otrzymałbym towar. Sprzedawca niestety nie odpisał na moją wiadomość.

Proszę o informację czy mogę to jakoś (i jak?) zareklamować w serwisie.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

7YP6K
#12 Orędownik#

@Client:38109021 Kto Ci dał taką gwarancję? Sprzedawca? Allegro? To co allegro pokazuje to przewidywany czas dostawy. Screenshot_3.jpg

oznacz moderatorów

Client:38109021
#1 Nowicjusz#

Zgodnie z Twoim screenem - czyli w tym przypadku domniemam, że jest to informacja od Allegro. Jak dla mnie przy ofercie wyraźnie jest napisane, że jeżeli kupię dziś to jutro otrzymam przesyłkę. Przecież to nie jest pogoda by ją "przewidywać". To jest jawne wprowadzanie w błąd konsumenta. 

Client38109021_1-1653897267735.png

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:38109021 a widzisz ... allegro potrafi ..... wprowadzić w błąd kupującego , a baty zbiera kto??   ... sprzedawca . Pisz przez kontakt , niech teraz wyjaśni ten , który informację umieścił .

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@Client:38109021 I obok informacja o przewidywanym czasie wysyłki. Allegro nie ma wypływu na to kiedy sprzedający wyśle paczkę a sprzedający nie ma wpływu na to co wyświetli sobie allegro.
Informacja od sprzedającego na temat wysyłki jest tu Screenshot_4.jpg

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:38109021 To nie jest oferta sprzedającego tylko samowolna zmiana od Allegro > robią z ofertami co chcą podając nieprawdziwe informacje, które nijak się mają do tego co konkretnie napisał sprzedawca. Niestety z "przewidywaniami" Allegro jest jak z pogodą > jak się uda to trafią , jak nie to nie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie czytaj takich ofert bo to na pierwszej stronie to jest sugestia Allegro i obliczana na podstawie ostatnich dostaw przez spzredajacego, musisz patrzeć w zakładce dostawy i tam masz prawdziwy oferowany przez sprzedającego czas dostawy. Jeżeli masz problem z tym to możesz oczywiście obwiniać spzredajacego, to on odpowiada za treść oferty.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 taaaaaaa... pokaż gdzie 😂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:38109021 wskaż miejsce , którym było napisane o ,,gwarancji ,, dostarczenia

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Podziękuj allegro. To nie wina sprzedającego, że podają tam co chcą. Jeśli chcesz być pewien że coś będzie szybko wysłane to piszesz i pytasz... Inaczej się nie da. Możesz zwrócić i kupić u kogoś innego. 

oznacz moderatorów

Client:38109021
#1 Nowicjusz#

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Reasumując nie sugerować się informacjami wyświetlanymi przez Allegro, tylko weryfikować przed zakupem ze sprzedawcą.

 

pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:38109021 Nie, w zakładce dostawy masz w jakim czasie wyśle sprzedający i tym się kieruj, nigdy tego czasu, u mnie nie przekroczono. Nie tym :

LEW433_0-1653898705507.png

tylko tym co jest rozwiniesz "dostawa'. Nie masz żadnego obowiązku kontaktować się ze sprzedajacym przed zakupem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 ja widzę przewidywany  ,a Ty może widzisz coś innego ... młotek ? czy jeszcze inne dziwy ??

oznacz moderatorów