anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wniesienie TV i zwrot w ramach Allegro Smart

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

Czy w ramach allegro smart (kurier) jest również wniesienie TV (16 kg) do mieszkania ? Jeśli tak to czy przy darmowym zwrocie kurier również odbierze TV z mieszkania czy sam muszę znieść telewizor na dół ?

oznacz moderatorów
85 ODPOWIEDZI 85

xyz96
#21 Demiurg#

Chyba wniesienie do dodatkowo płatna opcja, sprawdź w aukcji. Jeśli nie ma, daj na piwo kurierowi, wtedy Ci wniesie i zniesie 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Bo kurier nie ma nic lepszego do roboty, tylko za 5 zł dymać na któreś piętro z paczką ważącą 20 kg.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere jak nie musi to niech nie dyma a jak za to ma płacone to niech zapinkala na górę albo zmieni pracę. Proste!

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

TarasXvX To się nazywa brak szacunku do określonej grupy zawodowej.

Są wolne etaty, może spróbujesz jak kurierzy  kawałek chleba zarabiają?

https://www.dhl.com/pl-pl/home/nasze-dywizje/parcel/praca.html

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TarasXvX Ale roszczeniowy ton, niczym u jakiegoś janusza-nosacza zakupów😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

ale janusze się zagotowały xD

@aragil  mylisz szacunek z obowiązkami. Jak lekarz Cię nie przyjmie bo za 10 minut kończy zmianę to też będziesz taki wyrozumiały? 😄  Niech każdy wykonuje swoje obowiązki rzetelnie a świat będzie lepszy.

@Knowhere "klient nasz Pan" - mówi Ci to coś? 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@TarasXvX telewizor nie jest jakąś nadzwyczajną przesyłką i tak samo jak inne paczki, kurierzy przynoszą pod drzwi bez dodatkowych opłat. A nawet gdybyś musiał zejść do kuriera i odebrać paczkę przed domem, to też raczej byś się nie przedźwigał. Nie widzę powodu, żeby obrażać sprzedawców, to jest forum publiczne, każdy może to przeczytać.

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@konto zamknięte no widzisz. Chciałem tylko uzyskać odpowiedź ale jak widać niektórych moje pytanie uraziło na tyle, że zaczęli mnie wyśmiewać.  Nie zwykłem okazywać szacunku ludziom, którzy sami mi go nie okazują.  Bardzo mnie cieszy, że forum jest publiczne i że każdy może przeczytać jaki stosunek do kupujących mają niektórzy sprzedawcy. 🙂

A co do tego "podźwigania" to nie mierz ludzi swoją miarą. Kobiecie w ciąży albo osobie na wózku też napiszesz, że jak sobie zejdzie na dół i wniesie TV na 4. piętro to się nie "przedźwiga" ? 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@TarasXvX w zasadzie pretensje powinieneś mieć nie do sprzedawcy, a do samego Allegro. To od Allegro kupiłeś usługę Smart, a sprzedawca i tak jeszcze musi dopłacić, żebyś ty miał „darmową” przesyłkę. 

Dzisiaj kurier DHL przywiózł mi 2 przesyłki, każda po 20 kg i zostawił przy furtce, musiałam sama je przenieść, a ważę niewiele wiecej. 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Malutko 20 kilo, musisz uważać na podmuchy wiatru.🤣

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 2 x 20kg i jeszcze troszkę 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte A już się martwiłem.😉

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@konto zamknięte ale ja nie mam pretensji do sprzedawców. Chciałem się dowiedzieć co wchodzi w skład dostawy kurierskiej allegro smart bo nie mam do wyboru opcji wniesienia. Na przykład Euro RTV pobiera opłatę za wniesienie sprzętu ale przynajmniej wiem, że takiej usługi mogę wymagać od kuriera.  A co do Twojej sytuacji to mniemam że mieszkasz w domu jednorodzinnymi więc kurier prawidłowo zostawił  pod drzwiami wskazanego adresu. Ja mieszkam na 4. piętrze w bloku więc zostawienie paczki pod bramą wejściową nie jest regulaminowym wykonaniem usługi.  Ale to moje subiektywne zdanie :). Poza tym gdybyś zapłacił 39 zł za usługę wniesienia do mieszkania to chyba byś złożył reklamację, prawda ? 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TarasXvX "A co do Twojej sytuacji to mniemam że mieszkasz w domu jednorodzinnymi więc kurier prawidłowo zostawił  pod drzwiami wskazanego adresu" - skoro pod furtką jest prawidłowo, to pod drzwiami klatki też powinno być prawidłowo😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere Tylko DHL nie wnosi mi przesyłek pod drzwi, kurierzy z innych firm nie robią problemu, targają ciężkie paki, wnoszą do domu i jeszcze pytają się gdzie położyć 😁

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte 🤣🤣🤣

targają ciężkie paki, wnoszą do domu i jeszcze pytają się gdzie położyć

A ja przeczytałem- pytają gdzie się położyć😂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pulkownik66 nie ty jeden 😂

oznacz moderatorów

TarasXvX
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere Jak mieszkasz w domu jednorodzinnym to Twój adres "kończy się" na furtce ponieważ tylko Ty z niej korzystasz i za nią już jest Twoja posesja. Drzwi do klatki to wejście do wspólnej przestrzeni wielu rodzin i zostawiając paczkę nawet za drzwiami klatki schodowej nie zostawiasz jej na posesji odbiorcy. Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz o co mi chodzi 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TarasXvX "Na przykład Euro RTV pobiera opłatę za wniesienie sprzętu ale przynajmniej wiem, że takiej usługi mogę wymagać od kuriera" - ale zdajesz sobie sprawę, że takie duże elektromarkety z reguły mają transport własny, zwłaszcza gdy wybierasz usługę wniesienia/rozpakowania/instalacji/montażu sprzętu?
Na allegro natomiast (niezależnie czy to smart, czy nie) zamawiasz transport jednym z regularnych przewoźników (chyba że sprzedający oferuje transport własny).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów