anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart - Jak włączyć / Jakie opłaty

EmKok
#7 Wielbiciel#

Sprzedaje na allegro, ale do tej pory nie miałam ustawionej opcji SMART. Produkty, które sprzedaje są w przedziale cenowym 20-100 zł. Pytanie: Jak to się kalkuluje, że klient nie płaci za paczkę, a ja muszę jednak muszę dopłacać? Przy takich małych kwotach gdzie każda złotówka wpływa na zarobek to jak sobie z tym radzicie? Podnosicie cenę produktu o np. 2 zł, żeby skalkulowało się z tą "darmową" dostawą? A drugie pytanie jak ustawić/włączyć opcję Smart na swoim koncie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

EmKok
#7 Wielbiciel#

No właśnie spełniam wszystkie warunki, ale dalej nie mam tej opcji smart. Nie wiem co mogę robić źle ?

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

A teraz widzę że masz ustawione Kurier DTP za 12,99 zł, musisz to zmienić na tą samą opcję tylko pod tytułem Allegro Kurier DPD też za 12,99 zł :). Niby to samo, ale kuriera DTP rozliczasz z DTP, a Allegro kuriera DTP rozliczasz z Allegro i masz Smarta. Pamiętaj o Allegro Paczkomaty Inpost 🙂

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Nie masz Smarta bo nie masz odpowiedniego cennika. Musisz ustawić Allegro Inpost za 8,99 zł, później jedną dostawę kurierem np. Allegro Kurier Pocztex za 11,99 i dostawę do punktów odbioru Allegro np. Allegro One Box albo Allegro Poczt punkty odbioru i wtedy dostaniesz oznaczenie Smart.

Ważne, żeby w cenniku dostawy wszystkie formy były oznaczone przedrostkiem Allegro, wtedy ceny są ustalone przez Allegro, nie płacisz za wysyłki do przewoźników tylko są doliczane do kosztów Allegro.

Czy to się opłaca? Z punktu widzenia mojego i Twojego nie - dopłacasz do każdej wysyłki. Z punktu widzenia klienta - 90 % klientów ma wykupiony Smart i pierwszy filtr który ustawiają przy szukaniu ofert to darmowa dostawa Smart - też tak robię 🙂

WIęc sprawa do przemyślenia, ale moim zdaniem bez Smarta daleko nie zajedziesz

oznacz moderatorów